Mapa

Tanie loty do Polska

Polska to wciąż słabo odkryty przez turystów kraj na mapie Europy. Ci, którzy go zwiedzają, nieczęsto zbaczają z utartych ścieżek, głównie związanych z jej trudną historią. To wielka strata, bo to fascynujący kraj nie tylko ze względu na swoją bogatą kulturę, ale i dzikie, nieskażone skarby przyrody.

Tego nie można przegapić

Przynajmniej dwa polskie miasta rywalizują o miano najciekawszego pod względem turystycznym. Stolica – Warszawa – nie jest uważana za miasto tak ładne i urokliwe jak Kraków czy Gdańsk, ale na pewno ma więcej do zaoferowania przyjezdnym nastawionym na różnorakie atrakcje. Poza spacerem po wysadzanych kocimi łbami uliczkach Starówki, który można zakończyć multimedialnym pokazem fontann na Podzamczu, w dawnej, letniej siedzibie królów polskich – Łazienkach można posłuchać Koncertu Chopinowskiego albo pokarmić łabędzie. Na wyjątkowe spotkanie z historią zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego, którego dumą są zarchiwizowane w formie dźwiękowej autentyczne nagrania uczestników powstania. Zupełnie inny charakter odnajdziemy w Centrum Nauki Kopernik, które przypomina gigantyczny naukowy plac zabaw, na którym nie tylko można, ale wręcz trzeba – dotykać eksponatów.

Do Krakowa warto wybrać się ze względu na niepowtarzalny klimat Rynku Głównego, malowniczo położony Zamek Królewski na Wawelu czy tajemniczą dawną dzielnicę żydowską – Kazimierz, pełną klimatycznych knajpek. Z Krakowa można się dostać do Oświęcimia, w którym dziś w miejscu byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego znajduje się muzeum i Miejsce Pamięci. Również w województwie małopolskim jest położona Kopalnia soli “Wieliczka”. Wpisana na listę światowego dziedzictwa kopalnia ma aż dziewięć poziomów, a łączna długość podziemnych chodników to ponad 300 kilometrów. Do najbardziej magicznych pomieszczeń należy tu Kaplica Świętej Kingi – największa podziemna świątynia na świecie. Jeszcze bardziej na Południu kraju na uwagę zasługuje góralskie miasto Zakopane, położone u podnóży Tatr. Jest to główny zimowy kurort w kraju, ale poza jazdą na nartach, warto zrobić wycieczkę do Morskiego Oka – największego jeziora w Tatrach i jednego z najpiękniej położonych na świecie.

Oczami mieszkańca

Z przymrużeniem oka można powiedzieć, że Polacy dzielą sią na tych, którzy wybierają na wakacyjny wypoczynek Bałtyk, Krainę Wielkich Jezior na Mazurach i miłośników gór, którzy nie ograniczają się do odwiedzania ich jedynie w sezonie narciarskim.

Polskie wybrzeże Bałtyku to około pięćset kilometrów od Świnoujścia aż po Zalew Wiślany. Mniej i bardziej znanych kurortów nadmorskich jest tu więc pod dostatkiem. Do najpopularniejszych należą mekka surferów Hel, rodzinne Ustka i Dąbki czy szczycące się piękną plażą Ustronie Morskie. Do nadmorskich atrakcji należą też malownicze wyspy Wolin i Uznam.

Fani Mazur to głównie żeglarze. Dzięki systemowi połączonych akwenów mogą tu pływać z jeziora do jeziora, zatrzymując się wieczorami w mazurskich miejscowościach na świeżą, smażoną rybę. Krainą o równie urokliwym klimacie, ale wciąż bardziej dziką i nieodkrytą jest Podlasie. Zakochani

w górach mają w Polsce spory wybór. Poza najwyższymi Tatrami są tu jeszcze wysunięte na sam południowy koniuszek kraju i dużo rzadziej oblegane Bieszczady i pełne tajemnic i legend Pireneje.

Czy wiesz, że…

* Polacy wielokrotnie wybijali się na arenie międzynarodowej; aż sześciu Polaków w historii zostało wyróżnionych Nagrodą Nobla; w 1989 roku najpiękniejsza kobietą świata została wybrana Polka Aneta Kręglicka, a polski siłacz Mariusz Pudzianowski wielokrotnie zwyciężył Mistrzostwa Świata Strongman

* determinacja polskiego związku zawodowego „Solidarność” i jego przywódców z Lechem Wałęsą na czele pomogła doprowadzić do rozpadu Związku Radzieckiego i w efekcie upadku komunizmu

* język polski jest uważany za jeden z trudniejszych do nauczenia się obcokrajowcom; poza uciążliwymi odmianami przez liczby, osoby i przypadki pełen jest niemożliwych do wymówienia głosek jak ą, ę, ć, ł, ń, ś, ż, ź czy ch, cz, rz, sz, szcz

Lotnisko

Największe międzynarodowe lotniska w Polsce to Lotnisko Chopina w Warszawie (WAW), Balice w Krakowie (KRK), Rębiechowo (GDN) obsługujące Trójmiasto, Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach (KTW) czy Lotnisko Mikołaja Kopernika we Wrocławiu (WRO).

Znajdź tanie loty do Polski na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Polski. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Polsce? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.