Mapa

Tanie loty do Warszawy

Warszawa to mieszanka zachodnioeuropejskiej klasy i wschodniego szaleństwa, nowoczesności i historii. Przyjezdni cenią ją za powiew świeżości, przynajmniej w przenośnym znaczeniu tego wyrażenia, nazywając ją nową artystyczną stolicą Europy. „Jak przygoda, to tylko w Warszawie” - podpisujemy się pod słowami piosenki.

Tego nie można przegapić

Spacerując po Warszawie nie można zapominać, że to nadwiślańskie miasto było prawie całkowicie zburzone podczas Drugiej Wojny Światowej. Z tego powodu niektórzy nazywają je „miastem-Feniksem”. Warszawa podniosła się z popiołów nadzwyczaj sprawnie, choć nowe komunistyczne budownictwo nie jest oceniane najwyżej, zarówno pod względem urody, jak i trwałości. Jednym z budynków całkowicie odbudowanych po wojnie jest położony na skarpie Pałac Królewski, po zwiedzeniu którego koniecznie pobłądź po Starym Mieście. Wypij kawę na rynku i zapatrz się na Wisłę z Barbakanu. Jeśli odwiedzasz Warszawę w zimie, możesz sprawdzić, czy ktoś zlitował się nad pomnikiem syrenki, symbolu miasta. Czasem, w zimniejsze noce, mieszkańcom żal półnagiej rzeźby i przynoszą jej przynajmniej... biustonosz.

Zamek Królewski jest połączony szeregiem ulic nazwanych Traktem Królewskim z letnią rezydencją władców polskich w Łazienkach. Ogromny kompleks ogrodowy o nazwie nie zrozumiałej dla turystów z zagranicy, jest ulubionym miejscem spacerów warszawiaków. Dzieje się tak nie tylko ze względu na pomnik Fryderyka Chopina, Pałac na wodzie i Amfiteatr, ale przede wszystkim, przechadzające się po trawnikach pawie i wielkie, czerwone karpie w przypałacowym stawie.

Dopiero niedawno mieszkańcy nauczyli się lubić górujący nad miastem Pałac Kultury i Nauki. Monumentalna i ponura budowla jest symbolem powojennej radzieckiej okupacji. Z drugiej strony, mieszczą się w nim fantastyczne teatry i galerie, a widok na miasto z 30-stego piętra jest oszałamiający. Odwiedzając Warszawę szkoda byłoby nie odwiedzić jej dwóch bijących rekordy popularności interaktywnych muzeów: Powstania Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik.

Oczami mieszkańca

Masz ochotę przenieść się w czasie? Możesz zrobić to Warszawie. Przedostań się na drugą stronę Wisły tramwajem albo na piechotę jednym z mostów do dzielnicy Praga. Ponieważ ta część miasta w dużo mniejszym stopniu została zniszczona podczas wojny, możesz się tu poczuć jak w XIX wieku. Praga ma opinię dzielnicy zaniedbanej i uboższej, ale od kilku lat przeżywa swój renesans, budząc zainteresowanie artystów i inwestorów. Zrób zakupy na Bazarze Różyckiego, pozaglądaj w podwórka kamienic w poszukiwaniu sekretnych kapliczek i odwiedź jedne z najmodniejszych barów w mieście.

Poza spacerem w poszukiwaniu świętych figurek, miasto można też zwiedzić trasą murali i kultowych neonów. Wiele z nich zachowało się do dziś i budzi uśmiech na wspomnienie socjalistycznego humoru i designu.

Czy wiesz, że...

•Warszawa ma aż 82 parki, w tym najbardziej znane: Saski, Wilanów, czy Łazienki

•w 1747 roku w Warszawie otwarto pierwszą bibliotekę publiczną na świecie

•Warszawa to miasto studentów; swoją siedzibę ma tutaj prawie 70 uczelni wyższych

•od kilku lat Warszawa oszalała na punkcie biegów masowych; trzy największe to Maraton i Półmaraton Warszawski oraz Run Warsaw

•ponieważ w Warszawie brakuje hali koncertowej z prawdziwego zdarzenia, duże koncerty odbywają się na stadionach i lotnisku Bemowo

Lotniska

Lotniska w Warszawie to Port Lotniczy Fryderyka Chopina (WAW) i Warszawa Modlin (WMI).

Znajdź tanie loty do Warszawy z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Warszawy. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Warszawie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Warszawa Chopina

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Warszawa: Warszawa Chopina.
Ellinair, Delta, KLM Cityhopper, Oman Air, Singapore Airlines, KLM, Air Belgium i Danish Air Transport latają do: Warszawa Chopina bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Warszawa Chopina, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.