Szczecin

4 kwi 20205 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Województwo zachodniopomorskie to nieoczywista destynacja turystyczna. Nieco zapomniana i często niedoceniana. Tymczasem jego siedziba i chluba – miasto Szczecin robi wiele, by czas spędzony tu należał do udanych. Stare Miasto, Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich i wiele innych stanowią doskonały zestaw atrakcji, które pozwolą nam doskonale wypocząć i poznać to co nowe i nieznane.

Noclegi w Szczecinie - gdzie warto się zatrzymać?

Śródmieście - Stare Miasto

Już same nazwy obiektów szczecińskiego Starego Miasta z powodzeniem przenoszą nas w dawne czasy. Zamek Książąt Pomorskich, Baszta Siedmiu Płaszczy, Most Długi związane są nierozerwalnie ze znanymi w mieście legendami. Sam zamek poza doskonałą architekturą i pięknym położeniem zapewni nam również dodatkowe atrakcje – tutaj regularnie odbywają się niezwykłe wydarzenia muzyczne i koncerty gwiazd światowego formatu, na przykład portugalskiej bogini muzyki fado –Marizy. Koncerty pod gwiazdami są niezwykłym przeżyciem! Baza noclegowa jest tu zróżnicowana – hotele ulokowane nieopodal Nabrzeża Wileckiego należą do najbardziej eleganckich, ale i najdroższych w mieście. Często wybierają je turyści biznesowi czy zamożniejsi turyści, nierzadko seniorzy. Udając się w kierunku Śródmieścia Zachód, ceny stają się odrobinę niższe, a tutejsze hoteliki czy apartamenty oferują doskonałe warunki dla rodzin z dziećmi, par, czy turystów indywidualnych.

Prawobrzeże

Prawobrzeże to lokalizacja, którą śmiało można nazwać oryginalną. Jej charakter jest raczej sportowy – z dwóch powodów. Jednym jest bliska odległość szczecińskiego Aeroklubu, a drugim – korty tenisowe. Zatrzymując się w tej okolicy z pewnością nie można się nudzić. Entuzjaści emocji, adrenaliny i aktywnego spędzania wolnego czasu nie będą się tu nudzić. Dalej znajdują się – jezioro Dąbie Małe i hotele ulokowane na Marinie. Tutejsza baza noclegowa skupia się wokół tychże sportowych atrakcji. Przygotowano tu niewielkie hoteliki – o średnim i wyższym standardzie i takich cenach oraz kwatery w obiektach sportowych, o standardzie niższym, ale i o niższym koszcie za noc.

Park Stefana Żeromskiego

Teren położony na północ od parku Stefana Żeromskiego to raj dla entuzjastów odpoczynku z dala od zgiełku centrum. Brak muzeów, pałacyków czy pomników rekompensuje tu cisza i spokój, a sam park dostarcza okazji do spacerów i… regeneracji sił witalnych. Dzięki pewnej odległości od Starego Miasta ceny noclegów należą tu do najniższych w mieście. Poza nielicznymi droższymi hotelami, znajdziemy tu hostele i małe hoteliki, w których ceny mogą być nawet 4-krotnie niższe niż na Starówce. Z tego względu często wybierają je studenci oraz osoby, które przy ograniczonych zasobach finansowych chciałaby w jak najlepszy sposób poznać Polskę i jej najsłynniejsze miasta. 

Najlepiej oceniane hotele w: Szczecin

od 202 zł
od 275 zł

Co podróżni mówią o mieście Szczecin?

9,8
Maniacy historii
9,8
Miłośnicy sztuki
9,8
Poszukiwacze duchowi
9,4
Kobiety podróżujące solo
Opinie użytkowników (21)
Ksymena Gwiazda
Ksymena GwiazdaDublin
06.01.2017

Szczecin: zielone miasto, w którym znajduje się największy port morski w Polsce, znane jest również z pięknych parków i zamku

Ihor Khilchenko
Ihor Khilchenko
01.07.2019

Architektura

Strahil Mihaylov  Iliev
Strahil Mihaylov Iliev
11.02.2020

Karolina Rutkowska
Karolina Rutkowska
03.04.2019

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Październik; średnia cena noclegu to wówczas 192 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Szczecin to Sierpień, ze średnią ceną 268 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Marzec w zeszłym roku wynosiła 222 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 227 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Szczecin przewidywana średnia temperatura w miesiącu Marzec to 4,2°C/39,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 24,0°C/75,2°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -2,0°C/28,4°F.
Lotnisko położone najbliżej: Szczecin to Szczecin (SZZ) (28,70 km). Inne pobliskie lotniska to: Heringsdorf (56,59 km)

Zaplanuj podróż do: Polska

W mieście lub w pobliżu miasta Szczecin