Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Bangkok - Porównaj ceny ze Skyscanner

Informacje aktualne na dzień 31.05.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Bangkoku?

W Bangkoku znajdziesz kilkanaście miejsc, w których możesz odebrać wypożyczony z wyprzedzeniem samochód. Możesz zdecydować się na odbiór już na lotniskach Suvarnabhumi i Don Mueang lub bliżej centrum miasta. Dużą popularnością cieszą się również stacje kolejowe, a także stacja benzynowa In Caltex, ulokowana na przeciwko hotelu Sukhotai. Funkcjonuje tu wiele wypożyczalni samochodów, a ofertę Hertz, Sixt czy Avis porównasz dzięki wyszukiwarce Skyscanner. Za niewielki, 4-5 drzwiowy samochód wyposażony w klimatyzację i automatyczną skrzynię biegów zapłacisz tu od 97 złotych za dobę. Dokładnie porównaj oferty – w cenie otrzymać możesz bowiem opcję nieograniczonego przebiegu, rejestrację drugiego kierowcy, odbiór z terminalu lotniska, a nawet assistance.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Po Bangkoku jeździ się całkiem przyjemnie, a styl jazdy mieszkańców można określić jako leniwy. I to nie ze względu na wolne tempo, a na szukanie rozwiązań, które dowiozą ich z punktu A do B jak najszybciej, bez względu na ewentualne zakazy. Niech nie zdziwi Cię zatem jadący pod prąd użytkownik skutera… Prawdopodobnie zamiast jechać 2 kilometry do najbliższego skrzyżowania i zawrócić, postanowił wykonać ten manewr jadąc pod prąd poboczem lub wydzielonym pasem ruchu. Spodziewaj się tu więc niespodziewanego i uważaj nie tylko na skrzyżowaniach. Do jazdy po Bangkoku warto przygotować się z wyprzedzeniem i koniecznie zaopatrzyć w mapy. Przydadzą się również Google Earth, GPS oraz liczne notatki. Dlaczego? W mieście problematyczne bywa znalezienie dobrej drogi. Choć oznaczeń nie brakuje, to organizacja dróg i ruchu często bywa nielogiczna. Znaki drogowe nierzadko powodują jedynie zamieszanie, czasem kierując nas dłuższą trasą niż to koniecznie. Nie zdziw się zatem, jeśli na skrzyżowaniu tą samą lokalizację wskażą strzałki w lewo i… w prawo. Naucz się nazw głównych dróg czy dzielnic – często tylko one widnieją na oznakowaniu miejskim. Bangkok spowity jest też siecią dróg szybkiego ruchu i autostrad. Opłatę zapłacisz tu gotówką, a kwotę poznasz z wyprzedzeniem dzięki informacji na budce. Czasami stosuje się również karty magnetyczne, z których opłata odczytywana jest już przy zjeździe. Pamiętaj również, że większość mieszkańców Tajlandii to wyznawcy buddyzmu. Wierzą w reinkarnację, przeznaczenie, szczęście, ochronę – tak czasem tłumaczą beztroskie podejście do bezpieczeństwa, brak kasków i radość z wolności na co dzień, również na drodze.

Parkowanie

W Bangkoku zarejestrowanych jest około7 milionów samochodów, na które przypada jedynie 400 000 miejsc parkingowych. Łatwo więc wyobrazić sobie, jak wyglądać musi ich poszukiwanie… By jednak ułatwić życie kierowcom, na rynek wprowadzana jest właśnie aplikacja Parking Duck. Skorzystasz z niej bezpłatnie, a miejsce parkingowe zarezerwujesz z wyprzedzeniem. Proste? Tak! Tym bardziej, że ogłaszają się w niej również właściciele prywatnych miejsc, z których sami nie korzystają. Nie parkuj w nieoznaczonych miejscach. Wiele z publicznych miejsc parkingowych przeznaczonych jest jedynie dla taksówek czy tuk-tuków. Zatrzymaj się przed restauracją lub barem tylko wtedy, gdy jesteś jej gościem. Gdy ktoś poprosi byś odjechał – odjedź. Dla bezpieczeństwa zawsze możesz skorzystać z parkingów w centrach handlowych. Są płatne, ale i bezpieczne. Parkowanie w miejscu dozwolonym kosztuje zazwyczaj od 5 do 10 bahtów, opłata pobierana jest przez strażnika, a kierowca otrzymuje potwierdzenie, które może umieścić za szybą. Pamiętaj, by nigdy nie parkować na obszarach oznaczonych biało-czerwonymi liniami.

Gdzie warto pojechać?

Khao Yai National Park

Park Narodowy Khao Yai przybliży Ci wiele ze skarbów tajlandzkiej flory i fauny. Cały dzień spędzony na świeżym powietrzu obfitować będzie w nowe smaki, doznania, odkrycia. Zacznij od skosztowania soczystych egzotycznych owoców – może zasmakujesz w rambutanie lub mango? Udaj się na przejażdżkę przez pola ryżowe, a w samym parku poszukaj czarnych niedźwiedzi czy tygrysów. Dzień zakończyć może fantastyczna przygoda – przejażdżka przez dżunglę na… słoniu!

Rzeka Kwai, Most Śmierci

Kolej Śmierci (Burma Railway) wybudowana została w okresie II wojny światowej przez Japonię, łącząc Bangkok i Rangun w Birmie. Swą nazwę zawdzięcza śmieci dziesiątkom tysięcy jeńców, którzy zmarli z wyczerpania podczas jej budowy. Po zbombardowaniu przez lotnictwo amerykańskie przejezdny pozostał do dziś fragment 130 kilometrów, który to pokonać można lokalnym pociągiem. Do niego dotrzesz łódką przez rzekę Kwai, a po przejażdżce zajrzyj koniecznie do Kanchanaburi, gdzie czeka Cię relaksująca kąpiel ze… słoniami.

Damnoen Saduak

Damnoen Saduak to jedno z najbardziej kolorowych i żywych miejsc w całej Tajlandii. Odbywają się tu słynne pływające targi, podczas których możesz kupić soczyste i tropikalne owoce prosto z pokładu niewielkiej łódki. Spróbujesz tutejszych specjałów, przypatrzysz się z bliska codziennemu życiu, a także zobaczysz niezwykłe kanały wybudowane tu w XIX wieku.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.