Mapa

Tanie loty do Szwecja

To dzięki temu państwu możemy meblować mieszkania niedrogo i z klasą w IKEI czy bawić się do przebojów ABBY. Jest to też dom Wikingów i miejsce, w którym wymyślono Pokojową Nagrodę Nobla. A szwedzka pisarka Astrid Lingren dała dzieciom na całym świecie postać Pippi Pończoszanki i wesołą gromadkę z Bullerbyn.

Tego nie można przegapić

O szczególnym uroku Szwecji w dużej mierze decydują jej warunki naturalne i wspaniała przyroda. Rozległe otwarte przestrzenie, lasy świerkowe, sosnowe i brzozowe, wyspy Archipelagu Sztokholmskiego z dzikimi plażami i zwierzęta. W Szwecji można podglądać życie łosi, reniferów czy niedźwiedzi. W okolicach jezior i na bagnach znajdują się bogate w gatunki enklawy ptaków, takich jak żurawie i głuszyce. Do ulubionych zajęć na świeżym powietrzu należą w Szwecji zbieranie grzybów i jagód, jazda konna i oczywiście narciarstwo.

Szwedzkie miasta wyróżniają się stylem i elegancją. Odwiedzanie sztokholmskich restauracji i butików jest jak spacer przez stronice magazynu o wystroju wnętrz. Położone na czternastu wyspach miasto słynie także jako stolica postępowa i innowacyjna. Nie przeszkadza mu to jednak w błyszczeniu muzeami i pomnikami historii. Jest też Göteborg ze swoimi skrajnościami. Z Hagą – urokliwą po-robotniczą dzielnicą z drewnianymi domami i z ultranowoczesnym parkiem nauki Lindholmen. W końcu Malmö, energiczne studenckie miasto z bogatą sceną kulturową i świetnymi organicznymi restauracjami.

Oczami mieszkańca

To, co szczególnie rzuca się w oczy podczas pierwszej wizyty w Szwecji to wysoki odsetek osób z włosami blond. Rzeczywiście, jest to jedno z państw, w których najwięcej osób może pochwalić się jasną czupryną. Szwedzi często pojawiają się na wysokich miejscach w rankingach urody wśród różnych państw. Jednak nie tylko urodą, ale i wielką charyzmą zasłynęły na świecie szwedzkie aktorki Ingrid Bergman czy Greta Garbo.

Nie ulega wątpliwości co jest największą pasją wszystkich Szwedów: picie kawy. Akt spożywania tego napoju, czyli fika, jest uważany za popularny rytuał towarzyski, a towarzyszą mu dyskusje, plotki, flirtowanie albo po prostu relaks. Picie kawy nie jest oczywiście domeną Szwedów, ale to właśnie oni piją jej najwięcej i nadają tej czynności szczególne znaczenie. Żeby poznać szedzką naturę poza fiką trzeba zapoznać się jeszcze z pojęciem lagom. Termin ten wyznacza normę zachowania w towarzystwie i relacjach międzyludzkich. Oznacza umiarkowanie, nie okazywania skrajnych emocji czy nie obnoszenia się z bogactwem. Jest to spójne ze szwedzkimi wartościami równości i zgody. Przebywając ze Szwedami pamiętaj z o tym, żeby zdejmować buty w ich domu, nigdy się nie spóźniać i nie używać plastikowych torebek – są bardzo wrażliwi na dobro środowiska.

Czy wiesz, że…

* choć kochają przyrodę, Szwedzi to typy miejskie; aż 85% spośród wszystkich dziewięciu

milionów mieszka na terenach miejskich (głównie w Sztokholmie)

* wbrew obiegowej opinii Wikingowie wcale nie mieli hełmów z rogami; nosili je przy szczególnych okazjach skandynawscy duchowni długo przed Wikingami

* w Szwecji wynaleziono takie przedmioty codziennego użytku jak zamek błyskawiczny, myszka do komputera czy lodówka

Lotnisko

Najważniejsze lotniskaSzwecji to Port lotniczy Sztokholm-Arlanda (ARN) i Göteborg-Landvetter (GOT). Są też mniejsze Sztokholm Skavsta (NYO), Sztokholm Västerås (VST) czy Göteborg City Airport (GSE), znany także pod nazwą Säve Flygplats.

Znajdź tanie loty do Szwecji na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Szwecji. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Szwecji? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.