Wypożyczalnie samochodów - Kraków - Porównaj ceny ze Skyscanner

Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Informacje aktualne na dzień 31.05.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Krakowie?

Wybrany z wyprzedzeniem samochód odebrać tu możesz w okolicach portu lotniczego, w dzielnicy Bronowice (ulokowanej między lotniskiem, a centrum miasta), w okolicach Starego Miasta oraz centrum, a także nieopodal centrum handlowego Bonarka czy w hotelu Demel. Jedną z najbardziej ekonomicznych propozycji jest wynajęcie samochodu 4-osobowego, niewielkiego, wyposażonego w manualną skrzynię biegów i – często - klimatyzację. Koszt wynajęcia na dobę wynosić może od 88 złotych. Oferty wiodących korporacji - Hertz, Sixt czy Avis - na bieżąco możesz porównać korzystając z wyszukiwarki Skyscanner.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Kraków chlubi się doskonałą i nieustannie ulepszaną infrastrukturą miejską i drogową. Zwróć tu uwagę na Strefę A – wyłączoną z ruchu drogowego i przeznaczoną jedynie dla pieszych, a także na Strefę B – przeznaczoną wyłącznie dla osób uprawnionych. Przed wjazdem do nich ustawiono stosowne znaki, a także barierki lub inne blokady. Jeśli nie chciałbyś stracić czasu w korkach, omijaj Aleje Trzech Wieszczów. To właśnie tutaj kumuluje się ruch w godzinach szczytu. W okolicach wakacji warto zwrócić uwagę na okolicę Plant i tutejszą organizację ruchu. Miasto zapowiada bowiem wprowadzenie koncepcji ruchu jednokierunkowego wraz z licznymi prawoskrętami, co nawet i mieszkańcom może nastręczać kłopotów. Do ruchu dwukierunkowego uprawnione tu mają zostać tramwaje, pogotowie, policja, straż miejska oraz… rowerzyści. Na tych ostatnich warto uważać również szczególnie w okolicach ulicy Basztowej czy Dunajewskiego.

Parkowanie

Znaczna część miasta znajduje się w Strefie Płatnego Parkowania, które obowiązuje tu od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10.00 do 20.00. Wjazd do Stref jest wyraźnie oznakowany, a samo parkowanie to koszt minimum 3 złotych za godzinę postoju. Opłatę uiścisz w pobliskim parkomacie, nie tylko gotówką, ale i za pomocą telefonu komórkowego. Jeśli planujesz dłuższe postoje, warto zaopatrzyć się w specjalny abonament, który wykupić możesz na 1,5 lub 30 kolejnych dni, na wszystkie strefy. Ich koszt to kolejno: 25, 125 oraz 250 złotych. Warto pamiętać, że oprócz miejskich parkingów płatnych, w których często miejsc jest jak na lekarstwo, funkcjonuje tu również wiele miejsc prywatnych, o podobnych lub nieznacznie wyższych cenach. Ulokowane w pobliżu największych atrakcji – między innymi Rynku czy Plant – stanowią ciekawą alternatywę, jeśli nie chciałbyś tracić czasu na długie spacery.

Gdzie warto pojechać?

Wieliczka

Kopalnia soli w Wieliczce to punkt obowiązkowy wyprawy do Krakowa i jego okolic. W odległości zaledwie 10 kilometrów od miasta znaleźć można liczący sobie 700 lat skarb, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Pod ziemią znajdziesz tu kilkukilometrowe labirynty otoczone ścianami soli, ulokowane na kilku poziomach, na głębokości nawet 135 metrów. Nie zabraknie tu wrażeń dla dzieci i dorosłych!

Oświęcim

Oświęcim to destynacja nieoczywista, trudna i niezwykle zapadająca w pamięć. Ten żywy pomnik historii, oddalony od Krakowa zaledwie o 65 kilometrów, do dziś przypomina o tragicznych wydarzeniach i masowej zagładzie niemal 1,5 miliona ludzi w wybudowanym tu przez nazistów obozie koncentracyjnym. To jedno z najbardziej wyjątkowych miejsc w Polsce, gdzie trudna historia wyczuwalna jest co krok.

Skamieniałe miasto

Wizyta w Skamieniałym Mieście to doskonały pomysł, jeśli pragniesz spędzić czas z rodziną i dziećmi, poznając cuda przyrody. Grupa Borsuka, Jako Żółwia, Piekiełko, Piramidy czy Wąwóz Czarownic zaciekawią nie tylko najmłodszych. Przez park pełen piaskowca i jego pięknych form skalnych poprowadzi Was niebieski szlak, a przejście nim potrwa około 90 minut.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.