Katowice

2 mar 20203 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Łączna cena za 1 noc, 2 osoby dorosłe, 1 pokój
Ze wszystkimi podatkami i opłatami dodatkowymi, z wyjątkiem podatku miejskiego, jeśli obowiązuje.

Katowice mogą wydawać się nieoczywistą turystyczną destynacją. Jeśli jednak przyjrzymy się bliżej atrakcjom miasta, okaże się, że poza słynnym Spodkiem, w którym odbywają się liczne koncerty znajduje się tu również wiele obiektów i zabytków, które potrafią skutecznie przyciągnąć zwiedzających. W jakiej lokalizacji wybrać nocleg, by zobaczyć je wszystkie? Może – dla odmiany - warto zdecydować się na pobliski Chorzów. To raj dla dzieci, który przyjechały tu z rodzicami na weekend lub kilka wakacyjnych dni. W parku nie można się nudzić!

Noclegi w Katowicach - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum – kierunek północny

Kierując się w północną część centrum i na północ od dworca kolejowego zaledwie po kilkunastu metrach spotkamy pierwsze spore hotele 3- i 4-gwiazdkowe oraz mniejsze apartamenty do wynajęcia. Eleganckie, dość drogie i świetnie zlokalizowane pokoje hotelowe często wybierane są przez przyjeżdżających tu biznesmenów i przedsiębiorców. Z kolei apartamenty to doskonałe rozwiązanie dla rodziny z dziećmi czy kilkuosobowych wycieczek. Zaledwie w odległości 200 metrów czeka tu na nas Muzeum Śląskie, Park Powstańców Śląskich, budynek dawnego Teatru Miejskiego czy pomnik Harcerzy Września. Dalej, dwie główne atrakcje miasta – wieża ciśnień oraz katowicki Spodek, rozbrzmiewający dźwiękami różnorodnych gatunków muzyki z całego świata.

Centrum – kierunek południowy

Dla odmiany, zaledwie kilkadziesiąt metrów na południe od Dworca Głównego w Katowicach znajdują się niedrogie i budżetowe hostele. Przed wejściem warto zwrócić uwagę, czy nie jest to hostel butikowy, bo nocleg w takowym może kosztować 5-krotnie więcej. Z tej lokalizacji korzystają często młodzi ludzie, przyjeżdżający do Katowic z całej Polski na koncerty odbywające się w hali Spodek. A gdy do koncertu zostało jeszcze wiele czasu… warto zobaczyć cmentarz żydowski, dawne królewskie pruskie więzienie, a dalej – nową siedzibę Biblioteki Śląskiej. Dłuższy spacer czeka nas do Aeroklubu Śląskiego, w którym odbyć można szkolenia samolotowe.

Chorzów

Położony tuż przy Katowicach Chorzów to świetna lokalizacja dla osób wybierających się na urlop lub weekendowy wyjazd z dziećmi. Wzdłuż ulicy Chorzowskiej ciągnie się tutaj Park Śląski, Śląskie Wesołe Miasteczko, Śląski Ogród Zoologiczny, Planetarium, Parki Etnograficzny i Linowy i wiele, wiele innych. Nie sposób się tu nudzić. Pobliską bazę noclegową tworzą tu liczne apartamenty, a także mniejszy i tańszy hotelik oraz 3- i 4-gwiazdkowe hotele o wyższym standardzie i oczywiście, wyższych cenach. 

Najlepiej oceniane hotele w: Katowice

od 466 zł
od 369 zł
od 612 zł

Co podróżni mówią o mieście Katowice?

9,8
Miłośnicy sztuki
9,7
Maniacy historii
9,0
Podróżujące rodziny
8,3
Miłośnicy nocnego życia
7,5
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (24)
Alina Summer
Alina Summer
27.09.2019

Uwielbiam to miasto i cały region, jest niezwykły. W ciągu kilku ostatnich lat Katowice dobrze rozbudowało się i pięknie się rozwija. Na pierwszy rzut oka, miasto nie zachwyci turystę, który oczekuję zawrotu głowy od podróży. Lecz jest tu wiele ciekawych miejsc oraz historia i kultura są niezwykle interesujące i bardzo różniące się od "klasycznej" Polski.

Sylwia  Kowalska
Sylwia Kowalska
25.12.2018

dobra zabawa,pyszna kuchnia slaska, bardzo fajne lokale gastronomiczne i pozwiedzać jest co jeśli tylko tam jesteś warto zapoznać się takowymi obiektami...Katowice nocą!!!!

Kelly Paras
Kelly ParasWaszyngton
13.02.2016

Katowice nie są celem turystycznym pod żadnym względem wyobraźni; jest to miasto liczące zaledwie 150 lat, które powstało z epoki przemysłowej i ma głównie niebieski kołnierz. Jednak w ostatniej dekadzie nowoczesny rozwój zaczął przekształcać miasto w raj dla innowacyjnych muzeów i nocnych klubów.

Francesco Battiato
Francesco Battiato
29.12.2019

To była niespodzianka, cudownie przebrana za Boże Narodzenie !!!

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Marzec; średnia cena noclegu to wówczas 210 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Katowice to Styczeń, ze średnią ceną 323 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 225 zł za dobę. To 6% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 240 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Katowice przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 0,2°C/32,4°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 24,3°C/75,7°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -4,4°C/24,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Katowice to Katowice (KTW) (23,56 km). Inne pobliskie lotniska to: Kraków (58,06 km)

Zaplanuj podróż do: Polska