Mapa

Tanie loty do Portugalia

Co prawda stare portugalskie przysłowie A curiosidade matou o gato (dosłownie: ciekawość zabiła kota) nie zachęca do poznawania świata, ale ta cecha jest niezbędna przy odkrywaniu Portugalii. Będąc tam, szukaj ukrytych plaż, skręcaj w wąskie uliczki i próbuj nowych potraw.

Tego nie można przegapić

Portugalia jest jednym z najcieplejszych państw Europy i ma 830-kilometrową linię brzegową. Dzięki temu jest idealnym kierunkiem na wakacyjny wypoczynek. Piękne plaże można znaleźć w prawie wszystkich regionach kraju, ale portugalskie wybrzeże jest wymarzone nie tylko do plażowania, ale i sportów wodnych. Do najsłynniejszych plaż należą Espinho nieopodal Porto, Figueira da Foz przy Coimbrze, Praia das Maçãs i Praia Grande niedaleko Lizbony czy Zambujeira do Mar w regionie Alentejo. Prawdziwe perły można też znaleźć w Algarve. Nie przegap odwiedzin na Salemie, Plaży Rybaków (Praia dos Pescadores) czy Praia do Castelo. Woda przy południowym wybrzeżu Portugalii jest spokojniejsza i cieplejsza, a Algarve zdaje się być jeszcze nie do końca odkryte przez turystów. Poza wybrzeżem, portugalską przyrodę najlepiej podziwiać na wyspach. Madera słynie z lasów namorzynowych, a Azory zachwycają wulkanicznym krajobrazem.

Portugalia to także magiczne miasta. Porto ze swoim stalowym mostem na rzeką Duero i oczywiście genialnym winem o tej samej nazwie. Lizbona – miasto na siedmiu wzgórzach z historyczną dzielnicą Alfamą, artystycznymi Bairro Alto i Chiado, sklepami z antykami i fantastycznymi restauracjami. Jest też Fatima – z sanktuarium będącym kierunkiem pielgrzymek katolickich i sklepikami, kawiarniami i hotelami – wszystkimi nazwanymi imionami członków świętej rodziny. W końcu skraj Europy, czyli Sagres z twierdzą na przylądku św. Wincentego – najbardziej wysunięty południowo-zachodni kawałek Portugalii.

Oczami mieszkańca

Kwintesencją portugalskiej mentalności jest fado. Jest to melancholijna pieśń wykonywana przy akompaniamencie dwóch gitar. Ten portugalski blues wyrasta z przekonania o nieuchronności losu i bezbronności człowieka wobec tego, co go spotyka. Siadając w kawiarni z jednej z bocznych uliczek Alfamy czy Mourari, zasłuchując się w śpiew i obserwując twarze innych widzów można spróbować odgadnąć portugalskie serca.

Jak wiadomo, inną drogą do serca jest też żołądek. Kuchnia portugalska jest niezwykle zróżnicowana, ale niektóre dania są popularne we wszystkich jej regionach. Są to przede wszystkim potrawy bazujące na owocach morza i rybach, których każdy Portugalczyk je w roku średnio aż 60 kilogramów! Za potrawy narodowe uchodzą sardynki i dorsz, poza tym jada się tu makrele i tuńczyki. Portugalczyk nie odmówi też bitoque – steku z jajkiem sadzonym, frytkami i ryżem, bifany – bułki z mięsem i musztardą czy zupy krem z owoców morza. Posiłkowi najlepiej, żeby towarzyszyła lampka vino verde, a na deser czekały babeczki migdałowe.

Czy wiesz, że…

* połowa korków na świecie pochodzi z Portugalii; głównymi jego importerami są Niemcy,

Wielka Brytania i Stany Zjednoczone

* Portugalscy żeglarze z czasów Wielkich Odkryć Geograficznych zdobili tyle lądów, że połowa „Nowego Świata” należała do Portugalii; do dziś portugalski jest głównym językiem aż dziewięciu państw

* w Portugalii znajduje się najdłuższy most Europy – Most Vasco Da Gama; rozciąga się na siedemnaście kilometrów, między innymi nad rzeką Tag

Lotnisko

Do głównych lotnisk Portugalii należą Lizbona-Portela (LIS), Porto (OPO), Faro (FAO) czy Madera (FNC).

Znajdź tanie loty do Portugalii na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur po-dróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura po-dróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Portugalii. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały mie-siąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Portugalii? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.