Mapa

Tanie loty do Krakowa

„Kto chce poznać duszę Polski – niech jej szuka w Krakowie” – napisał kiedyś Wilhelm Feldman, polski publicysta i historyk. Pod tymi słowami podpiszą się chyba nawet warszawiacy...

Tego nie można przegapić

Krakowski Rynek Główny jest uważany za jeden z najokazalszych w Europie. Warto przemóc swoją niechęć do gołębi i się tam wybrać. Na zakupy do renesansowego pasażu handlowego, Sukiennice. Dla pomnika Adama Mickiewicza, który stał się ulubionym miejscem spotkań i schadzek młodych krakowian. Dla hejnału i gigantycznego ołtarza w Kościele Mariackim. Na dzieło Wita Stwosza składa się aż 200 drewnianych figur (niektóre są wysokie na 3 metry) przedstawiających sceny z cyklu maryjnego. Skręcenie w którąkolwiek z ulic odchodzących od rynku to osobna przygoda, ale ulubioną jest Floriańska, głównie przez obecność niezwykle fotogenicznej, powstałej na początku XIV wieku Bramy Floriańskiej.

Symbolem i znakiem rozpoznawczym Krakowa na świecie jest malowniczo położone wzgórze Wawel. Wnętrza znajdującego się tutaj Zamku Królewski to prawdziwa uczta dla koneserów sztuki. Szczególnie dzięki gorliwości ubóstwiającego piękne przedmioty Zygmunta Augusta, który sprowadził do Polski ponad 30 imponujących arrasów. Tuż obok Pałacu, znajduje się Katedra Wawelska, miejsce koronacji i spoczynku królów polskich. Poza słynnym 500-letnim dzwonem Zygmunta, na uwagę zasługują też ściany budowli przyozdobione... szczątkami zwierząt, które w magiczny sposób chronią katedrę przed siłami nieczystymi.

Oczami mieszkańca

Życie dawnego Krakowa to jednak nie tylko podniosłe uroczystości i obcowanie ze sztuką. Wiele wskazuje na to, że wzgórze wawelskie było usiane jaskiniami, w których znajdowały się bary połączone z domami publicznymi. Jednym z najsłynniejszych jest odwiedzana dziś chętnie przez rodziny z dziećmi, Smocza Jama. Na ponoć wyśmienite piwo i w poszukiwaniu towarzystwa pań, mieli się tam nocami wymykać z królewskich komnat Zygmunt August, Stefan Batory, czy Henryk Walezy.

Będąc w Krakowie, koniecznie urządź sobie mini-ucztę u Wierzynka... albo po prostu zjedz tam smaczny obiad. Ale ze świadomością, że w tym samym miejscu 650 lat wcześniej odbyła się jedna z najważniejszych imprez w Europie. Jej gospodarzem był Kazimierz Wielki, który zaprosił monarchów z sąsiedzkich państw, żeby przy dobrym winie porozmawiać o tym, jak zapewnić równowagę polityczną w regionie (no i może jeszcze, żeby omówić szczegóły krucjaty antytureckiej).

Na spacer tropem mniej znanej historii Krakowa, jak i w poszukiwani alternatywnych, nie-turystycznych knajpek, koniecznie wybierz się na Kazimierz. Dawniej było to osobne miasto nad nieistniejącą już odnogą Wisły. Dziś, jest znany jako dawna dzielnica żydowska, od niedawna na nowo odkryta przez artystów i młodych ludzi.

Czy wiesz, że...

•przy pomocy Hejnału Mariackiego, Kraków jako pierwsze polskie miasto zaczął podawać dokładny czas; pierwszy hejnał został zagrany punktualnie w południe 13 lutego 1938 roku

•straszący dawniej krakowian smok wawelski, dziś jest ich ulubioną maskotką; występuje w komiksach i bajkach, np. w przygodach Baltazara Gąbki Stanisława Pagaczewskiego

•Kraków to jedno z 6 miast na świecie, które dostąpiły zaszczytu opieki nad dziełami Leonarda da Vinci. W Pałacu Czartoryskich można oglądać słynną „Damę z Łasiczką”

Lotniska

Lotnisko w Krakowie to Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice (KRK).

Znajdź tanie loty do Krakowa z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.

Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Krakowa. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Krakowie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Kraków

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Kraków: Kraków.
KLM, transavia, Vueling Airlines, Norwegian Air International, Norwegian Air Sweden, eurowings, Norwegian i Laudamotion latają do: Kraków bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Kraków, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.