Mapa

Tanie loty do Bydgoszczy

Bydgoszcz to miasto magiczne. Według legendy oraz Józefa Ignacego Kraszewskiego zamieszkiwał tu Mistrz Twardowski, który wjechał do miasta na kogucie i w karczmie Zgorzelec odprawiał czary, niejednokrotnie ratując z opresji mieszkańców miasta. Można go spotkać do dziś, gdy o godz. 13.13 oraz 21.13 wychyla się z okna kamienicy przy Starym Rynku 15.

Czego nie można przegapić

Do najbardziej charakterystycznych punktów miasta należy „Przechodzący przez rzekę”, ważąca ponad 50 kilogramów rzeźba zawieszona na linie łączącej brzegi rzeki Brdy. Dzięki osadzeniu środka ciężkości poniżej liny, postać pewnie balansuje nad wodą przypominając moment wejścia Polski do Unii Europejskiej.

W niedalekiej odległości znajduje się Exploseum. D.A.G. Fabrik Bromberg, czyli pohitlerowska tajna fabryka zbrojeniowa. Ulokowana w Zakładach Chemicznych Zachem kryje m.in. wielopoziomowy podziemny system tuneli o długości 2 kilometrów. Szacuje się, że budowało ją około 40 000 przymusowych pracowników z terenu całej Europy.

Po tej wizycie odetchniemy na Placu – nomen omen – Wolności. Zachwyci nas jego bogactwo architektoniczne. Modernizm, klasycyzm, secesja czy neogotyk spotkany tu w najlepszym wydaniu i na każdym kroku. Do tego kamienice o barwnych historiach oraz wyjątkowa Fontanna Potop. Pierwotnie jedna z największych w Europie, została w 1949 przetopiona przez nazistów. Dziś podziwiać możemy odtworzone figury niedźwiedzicy oraz człowieka walczącego z wężem, a także piękną misę z czerwonego piaskowca. Tu trzeba zrobić zdjęcie!

Godna podziwu jest z pewnością pobliska Opera Nova. Ulokowana tuż nad wodą, mieni się spektaklem świateł. Budowana przez ponad 30 lat (!), stanowi jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Jej rangę podkreśla coroczny Bydgoski Festiwal Operowy.

Oczami mieszkańca

Tak jak mieszkańcy Bydgoszczy wiele lat temu, tak i my możemy poruszać się po mieście zabytkowymi już pojazdami. Czerwona eNka z lat 60., Ogórek (Jelcz 043) czy stuletni tramwaj

Herbrand z odkrytymi balkonami, zawiodą nas od Starówki przez Babią Wieś aż do parku Myślęcinek, ukazując urok i klimat tego niezwykłego miasta.

Warto wiedzieć, że…

* „Szneka z glancem” to nic innego jak drożdżówka w kształcie ślimaka, z kruszonką i lukrem. Najlepsze znajdziemy w urokliwych piekarniach, z których nieliczne pamiętają okres międzywojenny.

* Do lokalnych specjałów należy gęsina. Peklowanego i wędzonego półgęska czy pasztetu z gęsin wątróbek najlepiej jest smakować na tak zwanym „Gęsinowym Szlaku”.

* Dzieci zachwycą się „Szyfrem Pana Twardowskiego”, czyli specjalnie wytyczoną trasą, podczas której będą mogli poznać tajemnice miasta. Uwaga, to wciąga!

* Najpiękniejszy widok na miasto oferuje zabytkowa wieża ciśnień. Z jej tarasu Bydgoszcz wygląda pięknie, a dzięki lunetom dostrzeżemy każdy jego szczegół.

Lotniska

Bydgoszcz posiada jedno lotnisko – Port Lotniczy Bydgoszcz, utworzone jeszcze podczas I Wojny Światowej. Jego patronem jest pianista Ignacy Jan Paderewski.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Bydgoszcz

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.