Amsterdam

21 maj 201922 maj 2019

2 gości - 1 pokój

Niewiele jest na świecie miejsc tak różnorodnych, odważnych i kolorowych jak Amsterdam. Sąsiedztwo Muzeów Biblii, van Gogha, Marihuany, Haszyszu i Konopi ze słynną Dzielnicą Czerwonych Latarni może wydawać się nieco egzotyczne, ale stanowi kwintesencję miasta i jego cech – bezkompromisowości, otwartości i braku ograniczeń. By w pełni poczuć jego klimat warto zatrzymać się tu choć na kilka dni, bo również i w noclegowej ofercie miasta każdy znajdzie coś dla siebie.

Noclegi w Amsterdamie - gdzie warto się zatrzymać?

Museumplein – Dzielnica Muzeów

Podobnie jak i w całym mieście, Dzielnica Muzeów poprzetykana jest małymi stylowymi hotelikami, dużymi hotelami 3- i 4-gwiazdkowymi oraz całorocznymi niewielkimi apartamentami i loftami do wynajęcia. Nocleg tutaj zazwyczaj wybierają miłośnicy sztuki, historii, osoby w każdym wieku uwielbiające zwiedzać, poznawać i odkrywać. Ceny kształtują się na poziomie od umiarkowanych do bardzo wysokich. Sama Dzielnica Muzeów skupia trzy główne i największe muzea Amsterdamu - Rijkmuseum - holenderskie muzeum narodowe z dziełami Vermeera czy Rembrandta, Stedelijk Museum - jedno z najlepszych muzeów sztuki współczesnej na świecie z jedną z najbogatszych kolekcji oraz Muzeum Van Gogha, co roku znajdującego się na liście najchętniej odwiedzanych placówek muzealnych globu.

Dziewięć ulic (9 straatjes) i ulica Hooftstraat

Każdy kto marzy o zagranicznych zakupach zachwyci się Amsterdamem. Może wybrać ulicę P.C. Hoofstraat by wydać fortunę w pełnych przepychu butikach światowych projektantów czy snobistycznych salonach z najdroższymi zegarkami i biżuterią. Luksusowe noclegi oferują tu hotele 5-gwiazdkowe oraz mniejsze hotele butikowe. Doskonałe dla turystów zakupowych, stylistów, biznesmenów. Tuż obok obszar Dziewięciu Ulic, pełen mniejszych sklepików z modą alternatywną i unikatową, często w pojedynczych egzemplarzach. Gratka dla indywidualistów świadomych swojego stylu, stylistów, redaktorów magazynów i… dla miłośnika mody w każdym wieku. Można tu wynająć pokój w hotelu 3-gwiazdkowym lub znaleźć bardziej budżetowe zakwaterowanie wynajmując prywatny apartament. Znaleźć tu również można relatywnie niedrogie hotele o statusie jednej gwiazdki, nierzadko wybierane przez podróżujące rodziny.

Amsterdam Centraal

Położenie głównej stacji kolejowej względem miasta jest niezwykle korzystne, znajduje się bowiem bardzo blisko centrum oraz w bezpośrednim sąsiedztwie wielu barów i restauracji, w których kwitnie nocne życie. Okolice Amsterdam Centraal wypełniły w większości hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe. Część z nich to klasyczne hotele sieciowe o wysokich cenach. Często wybierają je starsi turyści oraz biznesmeni ceniący spokój, komfort i doskonałą obsługę. Pozostałe to unikatowe mniejsze i większe hotele o nierzadko artystycznym charakterze. Zdarza się, że w ich restauracjach mieszą się biblioteki, a pokoje wypełnione są dziełami sztuki z pobliskich pracowni. Stanowią ciekawostkę samą w sobie, dlatego zdarza się, że pomimo wyższych cen wybierane są przez podróżujące pary czy przyjaciół, gotowe przekroczyć swój budżet, byle zakosztować tej odmienności.  

Najlepiej oceniane hotele w: Amsterdam

od 1 200 zł
od 1 440 zł
od 2 042 zł

Co podróżni mówią o mieście Amsterdam?

9,8
Miłośnicy nocnego życia
8,1
Miłośnicy przygód
7,9
Maniacy historii
7,7
Miłośnicy sztuki
7,7
Smakosze
Opinie użytkowników (971)
Лиза Харина
Лиза Харина
14.05.2019

Это город, после которого хочется помолчать и переварить все. Хотите увидеть жизнь и свободу - вам в Амстердам

rosine  b
rosine b
28.04.2019

coffeeshops everywhere , weed is legal , Amsterdam is not budget friendly if your planning a cheap getaway

Daniela  Aranzulla
Daniela Aranzulla
19.04.2019

Da vedere assolutamente e da vivere soprattutto. Fate un giro in bici, entrate in tutti i musei, girate a piedi e ammirate tutto quello che ha da offrire Amsterdam.

Ale  Mont
Ale Mont
01.04.2019

Destino perfeito para ir com amigos, família ou sozinho. Importante estar aberto a novas experiências e com a mente livre de preconceitos. Conheci pessoas maravilhosas e me diverti o tempo todo. Sensação de liberdade e bem estar, lugar que abraça e não te solta.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 509 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Amsterdam to Czerwiec, ze średnią ceną 1 107 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Maj w zeszłym roku wynosiła 735 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Amsterdam przewidywana średnia temperatura w miesiącu Maj to 13,2°C/55,8°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 20,2°C/68,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Grudzień, ze średnią temperaturą 1,0°C/33,8°F.
Lotnisko położone najbliżej: Amsterdam to Amsterdam Schiphol (AMS) (11,04 km). Inne pobliskie lotniska to: Rotterdam (55,16 km)

Zaplanuj podróż do: Holandia