Amsterdam

4 mar 20205 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Łączna cena za 1 noc, 2 osoby dorosłe, 1 pokój
Ze wszystkimi podatkami i opłatami dodatkowymi, z wyjątkiem podatku miejskiego, jeśli obowiązuje.

Niewiele jest na świecie miejsc tak różnorodnych, odważnych i kolorowych jak Amsterdam. Sąsiedztwo Muzeów Biblii, van Gogha, Marihuany, Haszyszu i Konopi ze słynną Dzielnicą Czerwonych Latarni może wydawać się nieco egzotyczne, ale stanowi kwintesencję miasta i jego cech – bezkompromisowości, otwartości i braku ograniczeń. By w pełni poczuć jego klimat warto zatrzymać się tu choć na kilka dni, bo również i w noclegowej ofercie miasta każdy znajdzie coś dla siebie.

Noclegi w Amsterdamie - gdzie warto się zatrzymać?

Museumplein – Dzielnica Muzeów

Podobnie jak i w całym mieście, Dzielnica Muzeów poprzetykana jest małymi stylowymi hotelikami, dużymi hotelami 3- i 4-gwiazdkowymi oraz całorocznymi niewielkimi apartamentami i loftami do wynajęcia. Nocleg tutaj zazwyczaj wybierają miłośnicy sztuki, historii, osoby w każdym wieku uwielbiające zwiedzać, poznawać i odkrywać. Ceny kształtują się na poziomie od umiarkowanych do bardzo wysokich. Sama Dzielnica Muzeów skupia trzy główne i największe muzea Amsterdamu - Rijkmuseum - holenderskie muzeum narodowe z dziełami Vermeera czy Rembrandta, Stedelijk Museum - jedno z najlepszych muzeów sztuki współczesnej na świecie z jedną z najbogatszych kolekcji oraz Muzeum Van Gogha, co roku znajdującego się na liście najchętniej odwiedzanych placówek muzealnych globu.

Dziewięć ulic (9 straatjes) i ulica Hooftstraat

Każdy kto marzy o zagranicznych zakupach zachwyci się Amsterdamem. Może wybrać ulicę P.C. Hoofstraat by wydać fortunę w pełnych przepychu butikach światowych projektantów czy snobistycznych salonach z najdroższymi zegarkami i biżuterią. Luksusowe noclegi oferują tu hotele 5-gwiazdkowe oraz mniejsze hotele butikowe. Doskonałe dla turystów zakupowych, stylistów, biznesmenów. Tuż obok obszar Dziewięciu Ulic, pełen mniejszych sklepików z modą alternatywną i unikatową, często w pojedynczych egzemplarzach. Gratka dla indywidualistów świadomych swojego stylu, stylistów, redaktorów magazynów i… dla miłośnika mody w każdym wieku. Można tu wynająć pokój w hotelu 3-gwiazdkowym lub znaleźć bardziej budżetowe zakwaterowanie wynajmując prywatny apartament. Znaleźć tu również można relatywnie niedrogie hotele o statusie jednej gwiazdki, nierzadko wybierane przez podróżujące rodziny.

Amsterdam Centraal

Położenie głównej stacji kolejowej względem miasta jest niezwykle korzystne, znajduje się bowiem bardzo blisko centrum oraz w bezpośrednim sąsiedztwie wielu barów i restauracji, w których kwitnie nocne życie. Okolice Amsterdam Centraal wypełniły w większości hotele 3-, 4- i 5-gwiazdkowe. Część z nich to klasyczne hotele sieciowe o wysokich cenach. Często wybierają je starsi turyści oraz biznesmeni ceniący spokój, komfort i doskonałą obsługę. Pozostałe to unikatowe mniejsze i większe hotele o nierzadko artystycznym charakterze. Zdarza się, że w ich restauracjach mieszą się biblioteki, a pokoje wypełnione są dziełami sztuki z pobliskich pracowni. Stanowią ciekawostkę samą w sobie, dlatego zdarza się, że pomimo wyższych cen wybierane są przez podróżujące pary czy przyjaciół, gotowe przekroczyć swój budżet, byle zakosztować tej odmienności.  

Najlepiej oceniane hotele w: Amsterdam

od 410 zł
od 518 zł
od 1 292 zł

Co podróżni mówią o mieście Amsterdam?

9,8
Miłośnicy nocnego życia
8,4
Maniacy historii
8,0
Miłośnicy przygód
7,8
Miłośnicy sztuki
7,7
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (1473)
Moniky Brito
Moniky Brito
26.01.2020

NL jest najlepszym krajem na całym świecie. Ludzie, kultura, życie nocne i nocne, gastronomia.

Элина Латыпова
Элина Латыпова
06.12.2019

Nie popełnijcie błędu, nie jedźcie do Amsterdamu na początku lutego! Było bardzo wilgotno i dlatego wrażenie miasta nie było całkiem przyjemne. Jednak zdecydowanie zdecydowałem, że wrócę tu w cieplejszej porze roku! Bardzo podobała mi się wycieczka po kanale, radzę również odwiedzić muzeum toreb!

Adam  Pecho
Adam Pecho
24.11.2019

Chciałbym podkreślić organizację transportu oraz możliwość wypożyczenia roweru. Niekończący się wybór różnych kuchni oraz uśmiech z każdej strony

Claudia  Climent
Claudia Climent
29.09.2019

Polecam nie tylko zwiedzanie Amsterdamu, chodzenie na przedmieścia, volendam, zanzen sanch, giertoorn ...

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Marzec; średnia cena noclegu to wówczas 646 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Amsterdam to Czerwiec, ze średnią ceną 974 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 846 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Amsterdam przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 4,4°C/39,8°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 20,2°C/68,4°F. Najchłodniejszy miesiąc to Grudzień, ze średnią temperaturą 1,0°C/33,8°F.
Lotnisko położone najbliżej: Amsterdam to Amsterdam Schiphol (AMS) (11,04 km). Inne pobliskie lotniska to: Rotterdam (55,16 km)

Zaplanuj podróż do: Holandia