Mapa

Tanie loty do Tajlandia

Dawniej nazywana Syjamem, dziś – dzięki słynnej uprzejmości swoich mieszkańców – mówi się o niej Kraina Tysiąca Uśmiechów. A w Tajlandii, o której mowa, jest się do czego uśmiechać – do złotych, piaszczystych plaż, zapierającego dech w piersiach podwodnego życia i przepysznego jedzenia.

Tego nie można przegapić

Tajlandia słynie z rajskich plaż, ale jej miastom też niczego nie brakuje. Zacznijmy od Bangkoku – gigantycznej metropolii, poprzecinanej zakorkowanymi drogami i... kanałami. Większość turystów pokieruje tu swoje ruchy przede wszystkim do Wielkiego Pałacu, kompleksu gmachów i świątyń – centrum obchodów wszelkich świat państwowych. Backpackersi wybiorą jednak kultową Khao San Road, na której można napić się kawy w towarzystwie podróżnych z całego świata, potargować o orientalne gadżety z drobnymi handlarzami i na której wieczorami – wszystko może się zdarzyć. Bardziej znanym kierunkiem do nocnych szaleństw jest jednak Pattaya. Nie da się ukryć, że szaleństwa te są tutaj mocno ukierunkowane na kluby Go-Go i masaże erotyczne, warto mieć tego świadomość. Głównym miastem północnej części Tajlandii jest z kolei Ciang Mai – zupełnie inne od stolicy. Tutaj zaczyna się już typowo górski krajobraz i dominuje stylistyka tak zwanej kultury Lanna. Jednym z jej charakterystycznych elementów są zdobione ornamentami wyrzeźbionymi w drewnie świątynie.

Ale nie dla samych świątyń odwiedza się Tajlandię, na podróżnych czeka tu przecież ponad 1400 rajskich wysp i wysepek. Do najsłynniejszych należy między innymi Ko Samui, chyba dlatego, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Zamieszkać można tu zarówno w luksusowych willach, jak i prostych domkach na plaży. Poza kąpielami i nurkowaniem w cudownej turkusowej wodzie, często odbywają się tutaj rożnego rodzaju festiwale. Popularnym kierunkiem „plażowym” jest też region Phuket z kilkoma większymi i mniejszymi wyspami. Jest jeszcze osławiona przez książkę Alexa Garlanda „Niebiańska plaża” - Ko Phi Phi. Aby uciec od tłumów, warto pokusić się o odwiedzenie nieco mniej znanych wysp jak Ko Mak czy Koh Mook z plażą Farang. Można też, zachowując ostrożność, spróbować odkryć swoją prywatną “niebiańskią plażę”.

Oczami mieszkańca

Jednym ze sposobów na poznanie Tajów, ich gustu i spojrzenia na życie mogą być “studia” nad ich bogatą kuchnią i związanymi z jedzeniem tradycjami. W Tajlandii jedzenie równa się dzielenie. Jeśli będziesz miał okazję zjeść posiłek z mieszkańcami, prawdopodobnie wszystkie potrawy znajdą się na środku stołu i każdy będzie nimi częstował. W Tajlandii nie ma zwyczaju wychodzenia na posiłek do restauracji – dominują uliczne stoiska z jedzeniem. Curry, kluski, ryż i mięso lub warzywa smażone w głębokim tłuszczu – to tylko początek listy tego, co można tam znaleźć. W gorący dzień wybawieniem będą świeżo wyciskane soki (i sprzedawane za dolara) – na przykład z granatu czy mango. Prawdziwą ucztą dla oczu i nosa będzie też odwiedzenie bazarku spożywczego. Najsłynniejszym w Bangkoku jest Or Tor Kor, czyściutki, kolorowy ze świeżymi produktami, takimi jak owoce, warzywa i owoce morza.

Czy wiesz, że…

* narodowym sportem Tajlandii jest Muay Thai, czyli lokalna odmiana boksu, zwana także „sztuką ośmiu kończyn”; inną popularną dyscypliną jest też polo na słoniach

* w Tajlandii występują najmniejsze ssaki na świecie; ryjkonos malutki to gatunek nietoperza, którego wielkość nie przekracza trzech centymetrów, a waga 2 gramów

* w Tajlandii jest surowo zabronione publiczne krytykowanie monarchii; dotyczy to zarówno obecnego króla Bhumibola Adulyadeja (znanego jako Rama IX), jak i przeszłych władców państwa

Lotnisko

Główne lotniska międzynarodowe Tajlandii to Bangkok-Suvarnabhumi (BKK), Phuket (HKT), Hat Yai (HDY), Krabi (KBV).

Znajdź tanie loty do Tajlandii na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Tajlandii. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Tajlandii? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.