Mapa

Tanie loty do Warszawy

Jak znaleźć tanie loty do Warszawy?

Podróżowanie po Polsce może stać się znacznie mniej uciążliwe i wcale nie bardziej kosztowne, jeśli zdecydujesz się na podróż samolotem. Jeśli chcesz wybrać się do Warszawy z któregoś z miast dysponujących własnym lotniskiem, korzystając z wyszukiwarki Skycanner, z łatwością znajdziesz najlepsze okazje. Elastyczna data wyjazdu pozwoli ci skorzystać z atrakcyjnych promocji. Klikając opcję “cały miesiąc” system pokaże ci, na jakie ceny możesz liczyć w poszczególnych dniach. Zobaczysz wtedy, jak bardzo potrafią się one różnić nawet w niewielkim odstępie czasu. Ceny biletów uzależnione są nie tylko od dnia tygodnia czy godziny wylotu, ale też od innych, mniej oczywistych czynników, takich jak na przykład liczba dostępnych miejsc na pokładzie samolotu. Jeśli chcesz sprawdzić najlepsze okazje w roku, skorzystaj z opcji “najtańszy miesiąc”, aby dowiedzieć się kiedy najtaniej będzie zaplanować wyjazd. System pokarze ci wtedy ceny biletów w konkretnych dniach miesiąca o najniższej średniej.

 

Kiedy najlepiej zarezerwować lot do Warszawy?

Z przeprowadzonej przez Skyscanner analizy wynika, że najtańsze bilety dostaniesz około dwóch miesięcy przed datą wylotu (od ośmiu do dziesięciu tygodni). Możesz wtedy liczyć na ceny niższe od średniej o około szesnaście procent.

 

Lotniska z bezpośrednimi lotami do Warszawy

Bezpośrednie połączenia z Warszawą złapiesz z Gdańska, Wrocławia, Katowic, Poznania, Krakowa, Szczecina, Zielonej Góry i Rzeszowa. Z Lublina, Bydgoszczy, Szyman i Łodzi lecieć będziesz najprawdopodobniej przez Anglię lub Niemcy.

 

Linie lotnicze oferujące loty do Warszawy

Najbardziej popularnym przewoźnikiem na terenie Polski są oczywiście Polskie Linie Lotnicze LOT. Ale na niektórych trasach lata też niskobudżetowy Ryanair (z Gdańska i Wrocławia), czy mniej popularne linie takie, jak Sprint Air (na trasie z Zielonej Góry). Jeśli zależy ci, aby podróżować z konkretnym przewoźnikiem, możesz skorzystać z opcji “linie lotnicze” wyszukiwarki Skyscanner.

 

Lotniska w Warszawie

Stolica Polski dysponuje dwoma lotniskami. Pierwszy to Okęcie, największe i najważniejsze lotnisko w Polsce. Leży w granicach miasta i obsługuje największe linie lotnicze na najróżniejszych trasach, również tych międzykontynentalnych. Dokładne informacje na jego temat znajdziesz na stronie Skyscanner. Drugie to lotnisko w Modlinie - trzydzieści pięć kilometrów na północny-zachód od centrum Warszawy. Aktualnie korzystają z niego tylko tanie linie Ryanair.

Z Okęcia do centrum miasta, dostaniesz się jednym z pięciu miejskich autobusów (jeden z nich to linia nocna) lub pociągiem (dworzec znajdziesz zaraz obok wyjścia z hali przylotów). Z Modlina dostaniesz się do Warszawy specjalnym autobusem lub pociągiem, do którego dowiedzie cię spod terminalu bus Kolei Mazowieckich.

 

Kiedy najlepiej lecieć do Warszawy?

Być może ucieszy cię fakt, że najtańsze miesiące na podróżowanie samolotem po Polsce to lipiec, sierpień, listopad i grudzień. Ta nietypowa tendencja, zapewne związana jest z tym, że największa część lotów krajowych odbywa się w interesach, a te najczęściej planuje się wiosną i wczesną jesienią. To dobra wiadomość dla turystów, którzy chcieliby spędzić wakacje w kraju lub osoby, które planują w odwiedzić rodzinę na święta: w lipcu, sierpniu i grudniu, na biletach zaoszczędzisz od sześciu (sierpień) do ośmiu (lipiec, grudzień) procent ich średniej ceny. Najtaniej będzie jednak w listopadzie (nawet do dziesięciu procent poniżej średniej), bo deszczowa pogoda i krótkie dni skutecznie odstraszają podróżnych.

 

Pogoda w Warszawie

W Warszawie panuje wilgotny klimat kontynentalny z wyraźnie zaznaczonymi porami roku. Latem średnie temperatury oscylują wokół dwudziestu stopni a zimą około zera. W gorących miesiącach zdarzają się największe opady, które występują w formie gwałtownych burz. Generalnie pogoda w stolicy jest dość nieprzewidywalna i warto wybrać się tu przygotowanym na różne ewentualności. Niezależnie od pory roku, miej ze sobą ciepły sweter i parasol.

 

Zwiedzanie Warszawy

Choć miasto to bardzo ucierpiało w wyniku II Wojny Światowej i niewiele zabytków ostało się do dziś w niezmienionej formie, warto poświęcić trochę czasu aby odkryć jego ciekawą i bardzo dramatyczną historię. Pieczołowicie zrekonstruowane Stare Miasto notowane jest na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz niego, są tu dwa piękne pałace (Łazienki i Wilanów) i kilka bardzo ciekawych muzeów i galerii. W ostatnich latach, Warszawa sporo inwestuje też w miejsca rekreacji i wypoczynku. Najlepiej widać to nad brzegiem przecinającej miasto Wisły.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.