Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Rzym - Porównaj ceny ze Skyscanner

Jeżdżenie samochodem po Rzymie to walka o przetrwanie, a poza tym nie zwiedzanie go na piechotę uniemożliwia gubienie się w bocznych uliczkach i trafianie na nieznane placyki i fontanny. Jeśli jednak potrzebujesz komfortowego transportu z lotniska lub planujesz dalszą podróż po Włoszech, wynajęcie samochodu w Rzymie zapewni Ci wygodę i komfort. Sprawdź, co wiedzieć przed wynajęciem samochodu w Rzymie.

W Rzymie nie brakuje miejsc, z których można wynająć auto. Stanowiska renomowanych agencji można znaleźć na obu lotniskach obsługujących loty do Rzymu: Fiumicino, Campino oraz w głównych punktach miasta, jak dworzec kolejowy czy Ogrody Willi Borghese. W Rzymie można z łatwością wynająć auto od Hertz, Avis czy Sixt oraz mniejszych lokalnych wypożyczalni. Do dyspozycji klientów jest wiele różnych typów aut, w przeróżnych rozmiarach, cenach i z różnym wyposażeniem. Pośród popularnych tutaj modeli znajdują się między innymi Fiat, Ford, Peugeot czy Opel.

Jeżdżenie samochodem po Rzymie może być bardzo uciążliwe. Ruch w centrum jest zazwyczaj bardzo duży, a Włosi jeżdżą zazwyczaj niecierpliwie i często nieprzewidywanie. Dość trudno jest też z parkowaniem, choć zawsze znajdą się osoby, które będą za opłatą chciały pokierować Cię w wybrane przez nie miejsce. W niektórych strefach w centrum miasta lub w Testaccio, część regionów jest zamkniętych dla ruchu i przeznaczonych wyłącznie dla pieszych. Uważaj, aby przez przypadek nie wjechać w taką strefę, bo są one kontrolowane przez kamery i grozi za to mandat. Kara może też grozić za przekroczenie dozwolonych prędkości. Obowiązujące we Włoszech ograniczenia to 50 km/godz na terenie zabudowanym, 130 km/godz na autostradach, 90 km/godz na drogach drugorzędnych oraz 110 km/godz na drogach głównych.

Jeśli dysponujesz samochodem w Rzymie, skorzystaj i zwiedź także jego okolice. Bardzo ciekawą wycieczkę możesz zorganizować w kierunku Neapolu i Pompei. Przejechanie 240 kilometrów autostradą A1 nie powinno zająć więcej niż trzy godziny. Pompeje zostały zasypane w czasach cesarstwa rzymskiego przez popiół wulkaniczny podczas erupcji wulkanu Wezuwiusz. Dzięki właściwościom chemicznym materiału wulkanicznego miasto zostało bardzo dobrze zachowane, a odwiedzając je można się przenieść w czasie do I wieku naszej ery. Po drodze do Pompei można też zajechać do trzeciego największego miasta Włoch, Neapol.

Dużo szybciej, bo w niecałą godzinę można z Rzymu dojechać do miasta Tivoli. Znajduje się ono trzydzieści kilometrów na zachód, jadąc przez większość czasu drogą E80. Tivoli to romantycznie umiejscowione na wzgórzu miasto, otoczone zielonym lasem i wypełnione pięknymi budowlami. Należą do nich między innymi dawny klasztor Benedyktynów, Villa d’Este z ogrodami, po których można spacerować i ich najpiękniejszym obszarem zwanym Aleją stu Fontann.

Można się także pokusić o kilkugodzinną drogę samochodem w kierunku północnym, do serca Toskanii. Taką trasę w obie strony trudno pokonać w jeden dzień, ale jeśli nie masz nic przeciwko, żeby zanocować w uroczej miejscowej willi, a w międzyczasie spacerować od jednej rodzinnej winnicy do drugiej i kosztować win z jednych z najlepszych szczepów na świecie, koniecznie rozważ Toskanię w swoich planach.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.