Mapa

Tanie loty do Szczecina

Szczecin to miasto niezwykłe i tajemnicze. Niewiele osób wie, że znajduje się tutaj największy cywilny schron przeciwatomowy w Polsce. Jego wysokość sięga 17 metrów! Na głębokości około 5pięter udostępniono dwie unikatowe trasy turystyczne dot. II Wojny Światowej oraz Zimnej Wojny. Do dziś nie wyjaśniono dokąd prowadzą niektóre z zamurowanych kiedyś przejść…

Czego nie można przegapić

Każdy, kto choć raz odwiedzi Szczecin, musi wybrać się na Zamek Książąt Pomorskich, górujący nad miastem. Zielone czapy wież renesansowego zamku i czerwień gotyckiej katedry malują niezwykły krajobraz. Dawniej mieściła się tu siedziba książąt z dynastii Gryfitów, dziś odbywają się tu liczne koncerty i wydarzenia kulturalne. Najpiękniejszy widok na Odrę i port rozpościera się z Wałów Chrobrego, zwanych dawniej Tarasami Hakena. Prawie pół kilometra tarasów widokowych położonych 19 metrów nad poziomem brzegu rzeki to ulubione miejsc spacerów zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. Na brzeg Odry doprowadzą nas stąd szerokie schody. Na dolnym tarasie znajduje się jedna z największych atrakcji Szczecina – kolorowa fontanna. Gdy zapada zmrok, mieni się ona tysiącami odcieni.

Oczami mieszkańca

Ambicją miasta jest stanie się Wenecją Północy. Jego szanse oceńcie udając się na ulicę Kolumba, niedaleko Dworca Głównego. Z wody wyrastają tu dawne budynki fabryczne, mieszczące kiedyś wytwórnie alkoholi czy drożdży. Dziś stanowią urokliwy zakątek miasta o industrialnym, a nawet romantycznym charakterze.

Warto wiedzieć, że…

• Szczecin posiada najstarsze nieprzerwanie działające kino świata. Pierwszy seans w kinie Pionier odbył się w 1909 roku!

• W okresie letnim miasto można zwiedzać z perspektywy zabytkowego tramwaju, który zawiezie nas do największych atrakcji turystycznych.

• Flagowym produktem miasta jest biała ceramika „Stettiner Waren” z dominującymi odcieniami niebieskiego. Oryginalne produkty posiadają specjalny certyfikat.

Lotniska

Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin Goleniów im. NSZZ Solidarność położony jest około 30 kilometrów od centrum miasta, w pobliżu wsi Glewice.

Znajdź tanie loty do Szczecina z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner. Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.Skyscanner jest nie tylko bezpłatny,ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.  Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Szczecina. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.  Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania, a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.  Szukasz hotelu w Szczecinie? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Szczecin

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.