Mapa

Tanie loty do Amsterdamu

Jak znaleźć tanie loty do Amsterdamu?

Ceny biletów do Amsterdamu są tak zróżnicowane, że warto poświęcić trochę czasu, żeby znaleźć te najlepsze. Pomogą ci w tym zaawansowane opcje wyszukiwarki Skyscanner. Jeśli nie ma konkretnego terminu, w jakim musisz odbyć swoją wycieczkę, kliknij na pole “cały miesiąc” a następnie “najtańszy miesiąc”. W ten sposób masz szansę wyszukać najtańszy bilet w danym roku. Pamiętaj też, że najlepsze okazje pokazują się nagle i równie szybko znikają. Dlatego dobrym pomysłem jest ustawienie sobie specjalnego alertu cenowego Skyscanner i od czasu do czasu zaglądać na stronę najnowsze promocje lotnicze.

 

Kiedy najlepiej zarezerwować bilet do Amsterdamu?

W oparciu o informacje i doświadczenie zgromadzone przez Skyscanner, powstała specjalna analiza cen biletów. Wynika z niej jednoznacznie, że najniższe średnie ceny wypadają od dziesięciu do ośmiu tygodni przed wybraną datą wylotu. W tym czasie możesz zaoszczędzić nawet szesnaście procent standardowej stawki.

 

Lotniska z bezpośrednimi połączeniami z Amsterdamem

Bezpośrednio dolecisz do Amsterdamu z Warszawy (Okęcia i Modlina), Gdańska-Matarni, Katowic-Pyrzowic, Lublina-Świdnika, Poznania-Ławicy, Szczecina-Goleniowa, Wrocławia-Strachowic, Krakowa-Balic i Rzeszowa-Jasionki.

 

Linie lotnicze oferujące bezpośrednie loty do Amsterdamu

Najwięcej przewoźników oferuje bezpośrednie loty do Amsterdamu z Gdańska: jest to Norwegian, SAS, Ryanair i Wizzair. Z Warszawy będzie to Norwegian i Wizzair (z Okęcia) oraz Ryanair (z Modlina). Z Krakowa polecisz liniami Norwegian, SASem i Ryanairem, a ze Szczecina tylko Norwegian, Ryanairem i Wizzairem. Z Poznania i Wrocławia do wyboru masz Ryanair i Wizzair, a z Katowic i Lublina tylko Wizzair.

 

Lotniska w Amsterdamie

W samym Amsterdamie działa jedno lotnisko - Amsterdam Shiphol. Należy ono do czołówki największych portów w Europie i choć istnieje od prawie stu lat, jest stale unowocześniane i rozbudowywane. Leży zaledwie trzy metry nad poziomem morza, na miejscu osuszonego jeziora. Ponieważ dawniej miejsce to było składowiskiem starych statków, nosi nazwę Shiphol (ship - statek, hol - zagłębie).

Do centrum Amsterdamu dostaniesz się stąd z wybudowanej w 1978 stacji kolejowej, którą znajdziesz na dolnym poziomie terminalu. Pociągi kursują co około dziesięć minut w dzień i co godzinę w nocy. Podróż zajmuje nie więcej niż dwadzieścia minut.

Szukając tanich lotów do Amsterdamu, watro też sprawdzić połączenia z lotniskiem w Eindoven i Rotterdamie (na stronie Skyscanner kliknij przycisk “dodaj lotniska w pobliżu”). Z głównego dworca w Eindhoven (na który dostaniesz się lokalnym autobusem) dojedziesz do Amsterdamu w godzinę i dwadzieścia minut (przejazd bezpośrednim autobusem z lotniska zajmie ci ponad dwie godziny). Podobną podróż możesz odbyć z Rotterdamu, skąd dotrzesz na miejsce w godzinę.

 

Kiedy najlepiej jechać do Amsterdamu

Zdecydowany szczyt sezonu w holenderskiej stolicy przypada w miesiącach letnich. W lipcu i sierpniu miasto tętni życiem, ale trudno wtedy o tanie loty czy zakwaterowanie. Sporo dzieje się też wiosną. W tym okresie kwitną tulipany i miasto budzi się z zimowego letargu. Jeśli jednak zależy ci na dobrej cenie biletu lotniczego, najlepszych okazji możesz spodziewać się w listopadzie i lutym. Ponieważ krótkie dni oraz niskie temperatury skutecznie odstraszają przyjezdnych, z pewnością możesz liczyć na niższe ceny hoteli i puste muzea.

 

Pogoda w Amsterdamie

Jak większość miast na północy Europy, pogodę w Amsterdamie cechuje duża wilgotność i zmienność. I choć temperatury latem mogą być bardzo wysokie, (średnio sięgają około dwudziestu stopni), zawsze warto mieć pod ręką parasol i ubierać się w cebulkę. Zimy są łagodne, ale bardzo wilgotne. Jeśli zdecydujesz się na podróż w tym okresie, możesz liczyć, że trafisz na ten rzadki czas, kiedy zamarzają kanały i całe miasto ogarnia łyżwiarskie szaleństwo.

 

Zwiedzanie Amsterdamu

Znany z tolerancji i luźnej atmosfery Amsterdam to mekka młodych, poszukujących przygód podróżników. To niewielkie, ale szalenie klimatyczne miasto słynie z gęstej sieci kanałów, których liczy aż 165 i którym zawdzięcza miano Wenecji Północy. Innym znakiem rozpoznawczym są rowery (mieszkańcy przemieszczają się nimi niezależnie od pogody czy pory roku) i tulipany. Jednak do Amsterdamu warto przyjechać przede wszystkim ze względu na miejscowe galerie i muzea. Miasto liczy ich czterdzieści (z siedemdziesięciu mieszczących się w całym kraju). Możesz zobaczyć tu dzieła flamandzkich klasyków, Van Gogha, ale też najstarsze na świecie muzeum seksu, tulipanów czy słynny dom Anny Frank.

 

Zobacz też:

Informacje o mieście Amsterdam

Tanie loty z Gdańska do Amsterdamu

Tanie loty z Krakowa do Amsterdamu

Tanie loty z Warszawy do Amsterdamu

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Amsterdam Schiphol

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Amsterdam: Amsterdam Schiphol.
Gulf Air, Transavia France, Oman Air, transavia, GOL Linhas Aéreas, Norwegian, BA Cityflyer i Azul Airlines latają do: Amsterdam Schiphol bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Amsterdam Schiphol, to Listopad.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.