Mapa

Tanie loty z Polski

W Polsce działa obecnie trzynaście lotnisk oferujących połączenia międzynarodowe. Największym z nich jest Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina zlokalizowany w Warszawie. Pozostałe to: lotnisko im. Jana Pawła II w Krakowie (Balice), Port lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach, Wrocław-Strachowice im. Mikołaja Kopernika, Poznań-Ławica im. Henryka Wieniawskiego, Rzeszów-Jasionka, Port lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, Warszawa-Modlin, Międzynarodowy Port Lotniczy im. Ignacego Jana Paderewskiego Bydgoszcz, Szczecin-Goleniów im. NSZZ „Solidarność” i Port lotniczy Lublin.

Jak się tam dostać?

Dużą zaletą polskich lotnisk jest to, że często znajdują się w obrębie miast i można się do nich dostać autobusami miejskimi. Wyjątkami są lotniska Pyrzowice, oddalone o  około trzydzieści kilometrów od centrum Katowic, Modlin – czterdzieści kilometrów od Warszawy i Szczecin-Goleniów czterdzieści pięć kilometrów od centrum Szczecina. Jednak nawet do tych dalej położonych lotnisk można dojechać na kilka różnych sposobów. Trasy te obsługują specjalnie dedykowane busy lub kolej. Możliwy jest także dojazd samochodem lub taksówką.

Gdzie można stąd polecieć i jakimi liniami?

Polska jest doskonale skomunikowana z innymi krajami europejskimi. Coraz częściej pojawiają się też połączenia z Azją i Bliskim Wschodem. Loty do Ameryki Północnej odbywają się zazwyczaj za pośrednictwem dużych węzłów komunikacyjnych w Europie.

Narodowym przewoźnikiem w Polsce są Linie Lotnicze LOT, które latają w około osiemdziesięciu kierunkach w ponad czterdziestu krajach. Poza tym loty z Polski oferują największe europejskie linie lotnicze, takie jak Aerofłot, Air France, Alitalia, British Airways, KLM, Norwegian, SAS czy  Lufthansa. Od niedawna loty na Bliski Wschód oferują także linie Emirates i Qatar Airways. Bardzo popularne w Polsce są także tanie linie Wizz Air i Ryanair.

Na lotnisku

Większość polskich międzynarodowych portów lotniczych została zmodernizowana i oddana do użytku publicznego w ostatnich latach, szczególnie przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku. Z tego względu zazwyczaj nie są one jeszcze rozbudowane w takim stopniu jak lotniska w innych miastach europejskich. Nigdzie nie brakuje jednak najważniejszych usług, takich jak kantor, bankomat czy stanowiska wypożyczania samochodów. Wszędzie znajdziemy też restauracje, kawiarnie, bistro, saloniki prasowe i sklepy wolnocłowe. Większość polskich lotnisk zapewnia pasażerom także dostęp do internetu. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.