Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Barcelona - Porównaj ceny ze Skyscanner

Informacje aktualne na dzień 30.04.2015

###Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Barcelonie?

Dzięki wyszukiwarce Skyscanner porównasz oferty cieszących się popularnością międzynarodowych i lokalnych firm zajmujących się wynajmem samochodów, takich jak Hertz, Centauro, Firefly, Atlaschoice, Interrent, Avis czy Sixt. Samochód odebrać możesz w jednej z kilkunastu lokalizacji, chociażby w centrum miasta – nieopodal słynnej Ramblas czy Avenida Diagonal, w okolicy stacji kolejowej Barcelona Sants, w hotelach położonych przy nadmorskiej Ronda Litoral, a także na lotnisku El Prat. Koszt wypożyczenia wynieść może nawet 90 zł za dzień, jeśli zdecydujesz się na wynajem niewielkiego 4-osobowego pojazdu z klimatyzacją i manualną skrzynią biegów. Warto jednak pamiętać, że często lotnisko traktowane jest jako miejsce „premium”, co skutkuje wyższą niż w centrum miasta ceną wynajmu auta.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Jazda po centrum Barcelony to nie lada wyzwanie i dostarczyć może wielu emocji. Niech nie zaskoczy Cię więc fakt, że nawet oficjalne internetowe serwisy turystyczne zachęcają do rezygnacji z samochodu na rzecz komunikacji miejskiej, a w szczególności metra. Drogi centralnej części miasta są zatłoczone przez większą część dnia, a prawdopodobieństwo utknięcia w korku jest tu bardzo wysokie. Najbardziej restrykcyjne ograniczenie prędkości dotyczy terenu zabudowanego i wynosi 50 km/h (31 mph), co przy tak dużym ruchu nie jest kłopotliwe. Poza terenem zabudowanym maksymalną dopuszczalną prędkością jest 90 km/h (55 mph, droga drugiej kategorii) lub 100 km/h (62 mph, droga pierwszej kategorii), a także 120 km/h na autostradzie. Za złamanie przepisów drogowych czekają wysokie grzywny. Nielegalnie zaparkowany samochód może zostać odholowany lub zaopatrzony w blokadę koła. Ewentualny mandat płatny jest w momencie wypisywania. Jeśli nie będziesz dysponować odpowiednią kwotą, Twój pojazd może zostać skonfiskowany. Uważać warto jednak nie tylko na przepisy, ale i na innych uczestników ruchu drogowego. Barcelona to jedno z miast wiodących w Europie pod kątem ilości skuterów i motorowerów. Przy wynajmie samochodu doradza się więc zakup dodatkowego ubezpieczenia, które zwolni nas z wysokich opłat w przypadku stłuczki czy też obtarcia wypożyczonego pojazdu. Przed wynajęciem warto również sprawdzić przysługujący nam limit kilometrów. Przekroczenie go skutkować może dodatkowymi, nierzadko wysokimi, opłatami.

Parkowanie

Miejsc parkingowych przy ulicach jest tu relatywnie niewiele, więc znalezienie wolnej lokalizacji niemal graniczy z cudem. Jeśli jednak uda się nam znaleźć odpowiednie miejsce, warto bardzo dokładnie przestrzegać limitu czasu za który zapłaciliśmy. Alternatywą jest możliwość pozostawienia samochodu na parkingach wielopoziomowych, znajdujących się w bardziej obleganych turystycznie lokalizacjach, przy bliskim sąsiedztwie stacji metra. Koszt pozostawienia auta na dobę wynosi około 15-17€.

###Gdzie warto pojechać?

Figueres

Z Barcelony warto wybrać się na przejażdżkę do Figueres i tam odkryć tajemnice Salvadora Dali. Tu urodził się artysta i tutaj też znajduje się muzeum jego imienia. Dalej, w Port Ligat odwiedzić można jego dom, a w Cap de Creus – zamek, który wybudował dla swojej żony. Fascynujące! Szacuje się, że cała wycieczka – włącznie ze zwiedzaniem - zająć może nawet do 12 godzin. Figueres od Barcelony dzieli 140 kilometrów, z czego około 125 pokonać możesz płatną autostradą.

Port Aventura

Spragnieni wrażeń i zabawy, podróżujące rodziny i grupy przyjaciół z przyjemnością wybiorą się również do Port Aventura, jednego z największych parków rozrywki na kontynencie. Ulokowany urokliwie na Costa Dorada zachwyca bogatą ofertą atrakcji, zjeżdżalni oraz niezwykłą pogodą. Istny wakacyjny raj!

Penedés

Jeśli pragniesz spróbować lokalnych specjałów rozsławiających Hiszpanię, wybierz się do Penedés, regionu słynącego z produkcji win oraz musującego cava. Tutejsze bodegas, czyli winnice, zwiedzać możesz z przewodnikiem, degustując jednocześnie najlepsze trunki. Zacznij w Sant Sadurní d’Anoia. W Codorniu oprócz wrażeń smakowych czekają też emocje architektoniczne. Jeden z tutejszych budynków zaprojektował Josep Puig i Cadafalch, jeden z czołowych twórców katalońskiego modernizmu.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.