Mapa

Tanie loty do Niemcy

Największa gospodarka Europy znana z sukcesów w branży high-tech, a w Polsce z wysokiej jakości samochodów i autostrad. Ale poza byciem Tygrysem Europy, Niemcy witają gości przytulnymi bazarkami świątecznymi, europejską elegancją i nowoczesnymi, wielokulturowymi miastami.

Tego nie można przegapić

Klimat historycznych Niemiec można odnaleźć przede wszystkim w rozsianych po kraju wspaniałych zamkach. Do najsłynniejszych należą między innymi używany dziś przez Uniwersytet, Pałac w Münster, imponujący XII-wieczny Burg Eltz między Koblenz i Trierem czy malowniczy Neuschwanstein w Bawarii, na którym wzorowano pałac Śpiącej Królewny w Disneylandzie. A skoro jesteśmy w Bawarii nie sposób nie wspomnieć o znanym na całym świecie święcie piwa. Mieszkańcy i przyjezdni w regionalnych strojach wypijają co roku milionów litrów piwa Weissbier, Helles, Pils, Dunkles i Starkbier.

Niemcy mogą się pochwalić energicznymi metropoliami, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyny w swoim rodzaju jest Berlin, z pozostałościami po słynnym murze, fantastyczymi muzeami i awangardową sceną artystyczną. Kolonia słynie z budowanej przez sześćset lat Kölner Dom, Frankfurt przez swoje imponujące wieżowce nazywany jest niemieckim Manhattanem, a Hamburg to jedno z najbogatszych miast niemieckich ze słynnym portem i kasynami w Reeperbahn. Z kolei do najpiękniejszych miejsc pod względem przyrodniczym należą wybrzeże Morza Bałtyckiego z wyspą Rugią, Czarny Las, Alpy i Dolina Renu.

Oczami mieszkańca

Niemcy często są postrzegani jako pracowity, przywiązany do zasad i bardzo formalny naród. Odpuszczają sobie tylko na autostradach, z których aż dwie trzecie w ogóle nie ma narzuconego limitu prędkości. W kontaktach z mieszkańcami warto pamiętać, że cenią oni sobie szczerość, punktualność i nieowijanie w bawełnę. Wbrew powszechnemu przekonaniu mają też poczucie humoru, ale najlepiej do ich serc dotrzeć przez żołądek.

Niemcy to państwo federacyjne, a każdy region ma odrębną kulturę i kuchnię. Kuchnia bawarska uchodzi za tłustą i pożywną, a w Szwarzwaldzie i Badenii-Wirtembergii widać wyraźnie wpływy kuchni francuskiej i szwajcarskiej. Niektóre potrawy regionalne stały się popularne w całym kraju, a za dania narodowe uważa się zupę z węgorza i golonkę z kapustą. Na całym świecie znane są też niemieckie kiełbasy Wiesswurste czy Rostbratwurste. Wyjątkową kuchnię proponuje też Berlin: mieszkańcy uwielbiają pożywne zupy Eintopfe i – dzięki obecności tureckich emigrantów – najlepsze na świecie kebaby. Za przysmak uważa się w Niemczech wywodzący się z Austrii deser – strudel jabłkowy.

Niemcy słyną też z doskonałych wegańskich i niepasteryzowanych piw z naturalnym smakiem i aromatem chmielowym. Do ulubionych należą Pilsner, Weizenbier czy Altbier. Ostatnio w Niemczech pije się też coraz więcej wina, głównie czerwonego z winorośli znad Menu czy Soławy. Ale z około 60-litrowym spożyciem piwa rocznie na mieszkańca, wino nieprędko mu odbierze laur

ulubionego napoju w Niemczech.

Czy wiesz, że…

* Niemcy uwielbiają piwo i... chleb; są uważani za drugi naród (po Irlandczykach oczywiście) konsumujący najwięcej piwa na świecie, a chleba wypieka się tu ponad trzysta rożnych rodzajów; są tu też muzea chleba

* język niemiecki ma aż 35 różnych dialektów; niemiecku jest oficjalnym językiem w pięciu krajach na świecie: Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Luksemburgu i Lichtensteinie, a na całym świecie po niemiecku mówi około 100 milionów ludzi

* najdłuższe słowo w języku niemieckim to składające się z 79 liter Donaudampfschifffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerkbauunterbeamtengesellschaft; spróbuj wymówić je na głos trzy razy pod rząd

Lotnisko

Najważniejsze lotniska w Niemczech to Frankfurt (FRA), Monachium (MUC) i Düsseldorf (DUS). Międzynarodowe loty obsługują też Berlin-Tegel (TXL), Kolonia (CGN), Hamburg (HAM) i Stuttgard (STR). Tanie linie lotnicze latają zazwyczaj na Berlin-Schönefeld (SXF) czy Frankfurt-Hahn (HHN).

Znajdź tanie loty do Niemiec na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura po-dróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Niemiec. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały mie-siąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Niemczech? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.