Mapa

Tanie loty do Oslo

Jak znaleźć tanie loty do Oslo?

Oslo to często wybierany przez Polaków kierunek. Dzięki temu, mamy szansę na kupienie tanich biletów z wielu miast w kraju. Na wyszukanie prawdziwych okazji, warto poświęcić trochę czasu i skorzystać z kilku wygodnych narzędzi oferowanych przez Skyscanner. Nie czekaj, aż promocja wypadnie w wybranym przez ciebie terminie (możesz się nie doczekać). Jeśli termin twojego wyjazdu będzie elastyczny, możesz trafić najtańsze bilety w roku. Aby je wyszukać, skorzystaj z opcji “cały miesiąc” i “najtańszy miesiąc”. Dzięki nim wyszukiwarka wyświetli ci podświetlone na zielono najniższe ceny (możesz obejrzeć je w formie przejrzystej tabeli).

Czasem promocje pojawiają się zupełnie niespodziewanie i trwają tylko przez jeden dzień (albo nawet krócej). Aby mieć pewność, że nie przeoczysz okazji, ustaw sobie “alert cenowy Skyscanner” i regularnie zaglądaj na stronę “najnowsze promocje lotnicze”.

 

Kiedy najlepiej rezerwować bilet do Oslo

Kupić bilety wcześniej, zanim zdrożeją? Czy czekać na ofertę “last minute”? Szukanie tanich biletów przypomina czasem grę w pokera. Rezerwując lot do Oslo, nie musisz zgadywać. Skorzystaj z doświadczenia i narzędzi Skyscanner. Z przeprowadzonej analizy cen biletów wynika, że najlepsze okazje zdarzają się od dziesięciu do ośmiu tygodni przed datą wylotu. W tym okresie, spadają one o około szesnaście procent poniżej średniej.

 

Lotniska z bezpośrednimi lotami do Oslo

Nie ma wątpliwości, że najlepiej (najtaniej i najwygodniej) będzie ci polecieć do Oslo lotem bezpośrednim. Takich do wyboru masz sporo. Możesz je złapać z większości polskich lotnisk: z Gdańska, Warszawy, Katowic, Lublina, Poznania, Szczecina, Wrocławia, Krakowa i Rzeszowa. Z Warszawy możesz wylatywać zarówno z Okęcia, jak i Modlina.

 

Linie lotnicze oferujące loty do Oslo

Masz spory wybór linii lotniczych, którymi dolecisz bezpośrednio do Oslo. Z Warszawy i Szczecina będzie to Norwegian, Ryanair i Wizzair. Z Gdańska, dodatkowo polecisz też SASem. Z Krakowa Norwegianem, SASem i Ryanairem. Z Katowic i Lublina, polecisz Wizzairem, z Rzeszowa Ryanairem, a z Poznania i Wrocławia do wyboru masz obie te linie. Jeśli jesteś stałym klientem, korzystasz z programów lojalnościowych lub po prostu lubisz latać z konkretnym przewoźnikiem, możesz też sprawdzić osobno ofertę konkretnych linii lotniczych.

 

Lotniska w Oslo

Stolicę Norwegii obsługują trzy lotniska: Gardermoen, Moss-Rygge i Sandefjord. Głównym i najbardziej renomowanym jest Gardermoen. To największy port lotniczy w Norwegii. Leży ponad czterdzieści kilometrów na północ od centrum Oslo. Odległość tę łatwo pokonasz bezpośrednim pociągiem Flytoget, który pokonuje ten dystans w mniej więcej dwadzieścia minut. Nieco tańszą, ale wolniejszą opcją jest państwowy NSB.

Drugim popularnym lotniskiem jest Moss-Rygge, które obsługuje głównie tanich przewoźników. Położone jest ponad sześćdziesiąt kilometrów od centrum Oslo, gdzie kursują bezpośrednie autobusy Ekspressen (podróż trwa około godziny). Mniej więcej cztery kilometry od terminalu, mieści się też dworzec kolejowy, na który dostaniesz się bezpłatnym busem. Możesz też wynająć auta na lotnisku (najlepszą dla ciebie ofertę w Oslo znajdziesz dzięki wyszukiwarce Skyscanner). Wiele przydatnych informacji o tym jak wynająć i podróżować autem w tym regionie znajdziesz na poświęconej tej tematyce stronie Skyscanner.

Ostanie, najdalej położone od miasta lotnisko Sandefjord, oddalone jest sto dwadzieścia kilometrów na południe. Do centrum dowiezie cię kolej NSB, z oddalonego o kilka kilometrów od terminalu dworca Trop. Dostaniesz się na niego specjalnym busem, który wliczony jest w cenę biletu kolejowego.

 

Kiedy najlepiej lecieć do Oslo

Właściwie zawsze. Zależy tylko, czego spodziewasz się po podróży. Najpopularniejszych okresem dla turystów z Polski jest krótkie norweskie lato - czyli okres od lipca do połowy sierpnia. Dni są wtedy długie, a temperatury przyjemne. Niestety nie ma co liczyć na tanie bilety, bo żadne super okazje na ten okres się raczej nie zdarzą. Nawet jeśli uda ci się znaleźć tani przelot, ceny zakwaterowania i miejscowych atrakcji i tak nadwyrężą twój budżet. Lepszym pomysłem jest podróż wiosną (od połowy maja, do końca czerwca) lub jesienią (wrzesień- październik): to dobry czas zwiedzanie i łowienie ryb. Dla miłośników ekstremalnych doświadczeń i tych, którzy chcieliby zobaczyć Norwegię w pełnej okazałości jest zima (bardzo długa, trwa do początku listopada do końca kwietnia). W tym czasie możesz też liczyć na niskie ceny i wiele świetnych promocji.

 

Pogoda w Oslo

Pomimo, że Norwegia jest jednym z najdalej wysuniętych na północ krajów na świecie, dzięki działaniu ciepłego prądu morskiego, Golfsztromu, klimat w Oslo jest stosunkowo łagodny. Latem temperatury oscylują wokół dwudziestu stopni na plusie, a zimą sięgają od minus pięciu, do maksymalnie dziesięciu poniżej zera. Obowiązkowo, weź jednak ze sobą ciepłe ubrania i coś od deszczu lub śniegu.

 

Zwiedzanie Oslo

Oslo to miasto, gdzie aktywny wypoczynek wpisany jest w tryb życia mieszkańców. Otoczone wspaniałym krajobrazem, ujmuje luźną i przyjazną atmosferą. Ale to nie wszystko. Także miejscowa oferta kulturalna pozostaje na najwyższym poziomie. Jej symbolem pozostaje otwarta w 2008 roku opera, której imponujący budynek przypomina kształtem lodową krę. Więcej informacji na temat czekających cię w Oslo atrakcji i ciekawostek znajdziesz na poświęconej miastu stronie Skyscanner.

 

Zobacz też:

Wynajem samochodu na lotnisku Oslo Gardemoen

Tanie loty z Krakowa do Oslo

Tanie loty z Gdańska do Oslo

Tanie loty z Wrocławia do Oslo

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Oslo

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Oslo: Oslo-Gardermoen i Sandefjord Torp.
Oman Air, Novair, Braathens Regional Airways, Norwegian, GOL Linhas Aéreas, TUI, Laudamotion i TUIfly Nordic AB latają do: Oslo bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Oslo, to Styczeń.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.