Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Mediolan - Porównaj ceny ze Skyscanner

Informacje aktualne na dzień 31.05.2015

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Mediolanie?

Ofertę głównych wypożyczalni samochodów porównasz dzięki wyszukiwarce Skyscanner. Samochód wypożyczony w Firefly, Avis, Budget czy Hertz odebrać możesz już na lotnisku Malpensa, Linate lub Bergamo. Jeśli wolisz zrobić to bliżej centrum, udaj się w kierunku Stazione Centrale lub Cadorna, lub też w okolice największych miejskich atrakcji. Za niewielki, ekonomiczny samochód z manualną skrzynią biegów zapłacisz od 100 złotych za dobę. Jeśli planujesz dalsze wyprawy poszukaj auta z klimatyzacją, bezpłatnym assistance oraz opcją nieograniczonego przebiegu.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Włochy to kraj kierowców defensywnych, a Mediolan niczym się w tej kwestii nie różni. Mieszkańcy mają tu tendencję do znacznego przekraczania limitów prędkości, podwójnego parkowania i łamania przepisów drogowych. Zachowaj więc czujność, ale jedź odważnie. Ścisłe centrum Mediolanu objęte jest opłatą Congestion, oznaczoną literą C lub znakiem ZTL, mającą zmniejszyć zagęszczenie ruchu ulicznego. By do niego wjechać musisz z wyprzedzeniem nabyć bilet o wartości 5 EUR. Kupisz go w licznych bankomatach czy kioskach. Opłata ta obowiązuje od poniedziałku do piątku. Mediolan to również miasto doskonale skomunikowane z innymi, autostrada A1 doprowadzi Cię do Rzymu i Florencji, a A4 – do pięknej Wenecji czy Werony, miasta Romeo i Julii. Przejazd nimi jest płatny. Przy wjeździe na autostradę pobierasz bilet, a podróż opłacasz w budce tuż przy zjeździe. Zielone znaki drogowe wskażą autostradę, niebieskie – pozostałe drogi, brązowe – atrakcje turystyczne, a żółte – restauracje. Jeśli poruszasz się po autostradzie lub drodze szybkiego ruchu, zawsze musisz mieć włączone światła mijania. Jeśli chcesz się dostać do centrum możliwie najszybszą drogą, spróbuj pojechać Cinisello Balsamo – Via Vitruvio – Corso Buenos Aires.

Parkowanie

Parkowanie w Mediolanie to zadanie dla kierowców cierpliwych. Jeśli samochód chciałbyś pozostawić w okolicy centrum, musisz być przygotowany na małą ilość dostępnych miejsc i wysokie koszty. Im dalej od niego zaparkujesz, tym tańszy będzie postój. Funkcjonuje tu wiele miejsc przy ulicach, oznaczonych kolorem niebieskim. Pamiętaj, by nigdy nie zostawić samochodu przy ulicy, na której ma się odbyć zaplanowane czyszczenie Twój pojazd zostanie odholowany. O porze czyszczenia poinformuje Cię znak. Pomocna może również okazać się karta Sosta Milano, na której zakreślasz dzień i długość postoju – to alternatywa dla płatności w parkomacie. Postój płatny jest przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do soboty opłaty obowiązują od godziny 8.00 do 20.00/23.00 i wynoszą około 1-1,40 EUR za godzinę. Po nich postój jest bezpłatny. W niedziele postój całodniowy kosztuje od 1,25 EUR za godzinę do 2,50 EUR za postój do 4 godzin. Jeśli chciałbyś obniżyć cenę postoju, samochód pozostaw na parkingu Cascina Gogga czy Sesto San Giovanni przy stacji North Milan. Funkcjonują tu duże parkingi, z których do centrum miasta dojedziesz komunikacją miejską.

Gdzie warto pojechać?

Florencja

Miasto zdominowane przez niezwykłą architekturę i sztukę. Czerwoną kopułę Katedry Matki Boskiej Kwietnej zobaczysz już daleka. Spacerując ulicami Florencji dostrzeżesz liczne kościoły, muzea i niezwykłe pałace. Z wyprzedzeniem zakup bilet do dwóch najbardziej znaczących obiektów – Galleria dell’Accademia, by zobaczyć jej chlubę – posąg „Dawid” autorstwa Michała Anioła, a także do Galleria Uffizi, jedną z najpiękniejszych w Europie. W jej zbiorach królują dzieła Rembrandta, Tycjana czy Leonardo da Vinci. Stąd udaj się na Most Złotników, a także na lokalny rynek i do licznych uliczek, gdzie kupić można piękne skórzane torebki.

Bergamo

Bergamo, choć znane głównie dzięki obecności lotniska, okazuje się być ciekawym i urokliwym miastem doskonałym na całodzienną wycieczkę. Zobacz tutejsze mury obronne datowane na XVI wiek, Palazzo della Regione – jeden z najstarszych tego typu pałaców w kraju, bazylikę Santa Maria Maggiore czy ciekawą galerię sztuki Accademia Carrara.

Wenecja

Choć Wenecja wydawać się może odległa, to dzięki sieci autostrad możesz dostać się do niej w mig. Samochód pozostaw w okolicy dworca i udaj się na zwiedzanie na piechotę lub też skorzystaj z Vaporetto – wodnego tramwaju. Zobacz słynny plac i bazylikę św. Marka, zachwycający pałac Dożów, wieżę zegarową czy Most Westchnień. Małe i wąskie uliczki poprowadzą Cię do lokalnych smakołyków, a tuż obok dostrzeżesz gondole. To miasto wyjątkowe w skali świata!

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.