Mapa

Tanie loty do Gdańska

Jak znaleźć tanie loty do Gdańska?

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na wakacje, chcesz odwiedzić rodzinę, czy podróżujesz w interesach, Skyscanner pomoże ci znaleźć najtańsze bilety lotnicze do Gdańska. Ceny przelotów uzależnione są od bardzo wielu, czasem zupełnie niespodziewanych czynników. Liczy się nie tylko trasa, na jakiej podróżujesz i termin, ale też lotniska, z jakich będziesz korzystał, wybrane linie czy ilość miejsc w samolocie. Jeśli nie jesteś związany konkretnym terminem, możesz wyszukać prawdziwe okazje. Korzystając z opcji “cały miesiąc” i “najtańszy miesiąc” znajdziesz najtańsze połączenia w roku.

 

Kiedy najlepiej zarezerwować bilet do Gdańska?

Zastanawiasz się czy wykupić bilety z wyprzedzeniem czy czekać do ostatniej chwili i liczyć na ofertę last minute? Nie musisz już zgadywać. Wystarczy, że skorzystasz z analizy Skyscanner. Wynika z niej, że najtańsze bilety dostaniesz od ośmiu do dziesięciu tygodni przed planowaną datą wylotu. W tym okresie, ceny biletów spadają o około szesnaście procent.

 

Lotniska z bezpośrednimi lotami do Gdańska

Bezpośrednie loty do Gdańska dostaniesz z Warszawy, Krakowa i Radomia. Jeśli podróżujesz ze stolicy, do wyboru masz oba obsługujące miasto lotniska: Okęcie i Modlin.

 

Linie lotnicze oferujące loty do Gdańska

Na terenie Polski, do wyboru masz Polskie Linie Lotnicze LOT oraz niskobudżetowe Sprint Air (z Radomia) i Ryanair. Podróżując z Warszawy LOTem, wylatywać będziesz z Okęcia, a Ryanairem z Modlina.

 

Lotnisko w Gdańsku

Lecąc do Gdańska wylądujesz na miejskim lotnisku im. Lecha Wałęsy położonym w dzielnicy Matarnia, oddalonej o dziesięć kilometrów od centrum Gdańska i Sopotu oraz dwadzieścia trzy kilometry od Gdyni.

Jeśli chcesz odpocząć po podróży lub spokojnie poczekać na transport, w holu ogólnodostępnym, na poziomie zero, znajdziesz restaurację Business Shark i kawiarnię So!Coffee. Po przylocie, możesz też zrobić małe zakupy i załatwić kilka spraw. Na poziomie zero holu głównego, znajdziesz butik Emmanuel Berg oraz pocztę, bank, biuro podróży czy informację turystyczną. Piętro wyżej, mieści się natomiast sklep Baltona i salonik prasowy Virgin.

Spod terminalu, odjeżdżają autobusy do wszystkich ważniejszych punktów trójmiasta. Na gdański Dworzec Główny dostaniesz się przyspieszonym autobusem dziennym 210 oraz nocnym N3. Na Dworzec Główny w Gdyni kursuje natomiast specjalne połączenie lotniskowe 4A. Do mniejszych okolicznych miejscowości dojedziesz prywatnym busem lub autokarem. Dokładne informacje na temat tras i kontakt do przewoźników znajdziesztutaj.

 

Kiedy najlepiej jechać do Gdańska?

Planując podróż do Gdańska, musisz wziąć pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze: cel większości podróży. Przelot do Gdańska zazwyczaj kojarzy się z weekendowym wypadem i plażą w Sopocie, ale to tylko częściowa prawda o podróżowaniu na tej trasie. Gdańsk to także duży ośrodek biznesowy i miejsce wielu wyjazdów służbowych i integracyjnych, a te odbywają się najczęściej w tygodniu (lub z wylotem w niedzielę). Weź pod uwagę również fakt, że miasto to często gości targi i konferencje, a w tym czasie ceny biletów lotniczych (ale też hoteli i innych usług) szybują w górę. Dlatego też, zanim zaplanujesz przelot, ustaw sobie alert cenowy i zaglądaj na stronę najtańsze bilety lotnicze.

Jeśli planujesz podróż z Warszawy, musisz pamiętać, że większość podróżnych ze stolicy lata do Gdańska w interesach (na wakacje udajemy się częściej samochodem lub pociągiem). Dlatego, stosunkowo łatwiej będzie ci dostać tani przelot w lipcu czy sierpniu niż na przykład z Krakowa (skąd lata sporo wczasowiczów). Mniej okazji trafi ci się natomiast we wrześniu czy październiku. Okres świąteczno-noworoczny zawsze będzie oblegany, więc jedyna szansa na tańszy lot to wcześniejsza rezerwacja. Listopad jest tradycyjnie czasem dużych zniżek i świetnych okazji: jeśli nie zależy ci na dobrej pogodzie i długich dniach - warto szukać okazji właśnie wtedy.

 

Pogoda w Gdańsku

Klimat na wybrzeżu jest łagodniejszy niż w środkowo-południowej Polsce. W zimnych miesiącach możesz więc spodziewać się tu wyższych temperatur. Latem natomiast pogoda bywa bardziej kapryśna i deszczowa niż na Mazowszu czy w Małopolsce.

 

Zwiedzanie Gdańska

Trójmiasto to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Polsce. Turystów przyciąga nie tylko bliskość morza, ale też zabytkowa architektura i atrakcyjne imprezy kulturalne (takie, jak na przykład odbywający się co roku na początku lipca festiwal muzyczny Heineken Open’er).

 

Zobacz też:

Lotnisko w Gdańsku

Przelot z Gdańska do Warszawy - wskazówki

Zwiedzanie Gdańska

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Gdańsk

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Gdańsk: Gdańsk.
Delta, KLM Cityhopper, Singapore Airlines, KLM, Norwegian Air International, Norwegian Air Sweden, eurowings i Norwegian latają do: Gdańsk bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Gdańsk, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.