Mapa

Tanie loty do Dania

Poza najstarszą w Europie monarchią, wizytówką Danii są klocki Lego. Założona w Billund firma zabawkarska sprawia radość małym i dużym już od 1932 roku. Jej nazwa pochodzi od duńskiego zwrotu "Leg godt", co oznacza „baw się dobrze”. I niech to będzie dewizą przyświecającą odkrywaniu sympatycznej Danii.

Tego nie można przegapić

Prawdziwym hitem Danii jest jej stolica. Kopenhaga to świeże, energetyczne i pełne niespodzianek miasto. Malowniczo położone na wyspach Zelandia i Amager jest strzeżone przez słynną syrenkę. Z miejsc bardziej tradycyjnych, godne odwiedzenia są barokowy pałac królewski Amalienborg i letnia siedziba monarchów Rosenborg. Z trochę mniej konwencjonalnych - Muzeum Rekordów Guinessa i kultowa Christiania. Niektórzy nazywają ją po prostu dzielnicą Kopenhagi, inni – wolnym miastem w granicach Danii. Tworzą ją od lat 70-tych artyści i hipisi z alternatywną wizją państwowości i własnymi prawem.

Może brzmi to nieco zabawnie, ale Dania to państwo wyspiarskie. Odwiedzając ją warto więc odwiedzić te zamieszkałe lub te bezludne. Znana jako „Perła Bałtyku” Bornholm jest idealna do wycieczek rowerowych, opalania się i objadania świeżutkimi łososiami i wspaniale przyrządzonymi śledziami. Z kolei Wyspy Owcze warte są odwiedzenia, nie tylko ze względu na możliwość odbycia rejsu wzdłuż klifów Vestmanna, ale przede wszystkim dla ich wyjątkowych mieszkańców – Farerów.

Oczami mieszkańca

Duńczycy znani są ze swojej skromności i zamiłowania do umiaru, co odzwierciedla się nie tylko w minimalistycznej architekurze, ale i w codziennych zachowaniach. Najlepiej oddaje to hygge – sztuka tworzenia przytulnej atmosfery, serdecznych i intymnych relacji z przyjaciółmi. Przykładem hygge mogą być spotkania z posiłkiem i długimi rozmowami, a symbolem jest światło świec.

Ale nie samymi kolacjami przy świecach Duńczyk żyje. Bardzo popularny jest letni festiwal muzyczny Skive Festival, odbywający się na plaży właśnie w miejscowości Skive. W Dani jest też mnóstwo popularnych parków rozrywki. Najsłynniejsze to kopenhaskie Tivoli i Dyrehavsbakken, ale na świecie najsłynniejszy jest Legoland w Billund. W tym zbudowanym w całości z klocków mieście można znaleźć między innymi parki tematyczne, kolejki górskie czy miniatury autentycznych budowli z całego świata.

Czy wiesz, że…

* królowa Małgorzata II jest nie tylko utalentowaną dyplomatką, ale i... artystką; jej wysłane pod pseudonimem ilustracje urzekły J.R.R. Tolkiena, który zdecydował, że opatrzą one w 1977 roku wydanie Władcy Pierścieni

* duńska flaga jest najstarszą flagą państwową na świecie; została przyjęta w 1219 roku

* pośród pięknych i utalentowanych Dunek takich jak Helena Christensen czy Scarlett Johansson (urodzona w Stanach Zjednoczonych, tata – Duńczyk) jest akcent polski; z naszego

kraju pochodzą rodzice jednej z najlepszych tenisistek świata, Caroline Woźnicki

* Dania odcisnęła piętno w światowej literaturze nie tylko jako miejsce akcji słynnego dramatu Shakespeare'a „Hamlet”; to stąd pochodzi twórca „Małej syrenki”, Brzydkiego kaczątka” i „Nowych szat cesarza” - Hans Christian Andersen

Lotnisko

Do głównych lotnisk Danii należą Kopenhaga-Kastrup (CPH), Billund (BLL), Aalborg (AAL), Aarhus (AAR) i Malmö-Sturup (MMX).

Znajdź tanie loty do Danii na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura podróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Danii. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Danii? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.