Wypożyczalnie samochodów - Amsterdam - Porównaj ceny ze Skyscanner

Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Informacje aktualne na dzień 30.04.2015

Stolica tolerancji, koloru, tulipanów. Raj dla rowerzystów, entuzjastów nieskrępowanej atmosfery, ciekawej architektury, sztuki i biznesu, a także festiwali i muzyki, której tu nie brakuje. Warto będzie wynająć tu samochód, by cieszyć się wolnością i pięknem tego wyjątkowego miejsca.

###Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Amsterdamie?

Dzięki wyszukiwarce Skyscanner porównasz oferty zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych korporacji zajmujących się wynajmem samochodów w Amsterdamie. Budget, Europcar, Thrifty, Avis czy Dollar otwierają tą długą listę. W Amsterdamie samochód odebrać możesz w jednej z ponad 20 lokalizacji. Wygodnie będzie zdecydować się na odbiór na lotnisku Schiphol lub w pobliskiej dzielnicy Hoofddorp, w okolicy Centralnej Stacji Kolejowej, a także nieopodal Amstel Business Park czy dzielnicy Westpoort oraz w centrum miasta. Do dyspozycji turystów oddano tu zarówno samochody niewielkie i ekonomiczne (koszt od ok. 25€/dobę), auta kompaktowe i kombi (koszt od 27€/dobę), a także auta Premium Class, w tym BMW czy Volvo.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Amsterdam to miasto przyjazne nie tylko rowerzystom, ale i kierowcom. Otacza go obwodnica A10 z kilkunastoma S-routes, zjazdami noszącymi numery od S101 do S118. Prowadzą one do wszystkich dzielnic miasta, jak i do jego centrum. Ruch w Amsterdamie jest prawostronny, a na drogach powinieneś uważać na rowerzystów oraz osoby poruszające się na deskorolkach czy rolkach. W zdecydowanej większości przypadków tramwajom oraz autobusom należy ustąpić pierwszeństwa. Nieuzasadnione użycie klaksonu lub obecność antyradaru może wiązać się z bardzo dotkliwą karą, wynoszącą nawet 430€.

Parkowanie

Warto pamiętać, że układ dróg w Amsterdamie datowany jest na XVII wiek, co sprawia, że jest ono nieco zatłoczone i ciasne. Centralne uliczki są wąskie, co jeszcze utrudnia manewr parkowania. Na ulicach w centrum oraz wokół obwodnicy A10 parkowanie jest dozwolone i płatne, im bliżej centrum – tym kwoty są wyższe. Zaleca się parkowanie na przedmieściach lub w licznych obiektach typu Park& Ride (P+R) które zostały zaprojektowane tak, by ułatwić ewentualne korzystanie z komunikacji miejskiej. Koszt 24-godzinnego postoju w weekend oraz w ciągu tygodnia po godzinie 10.00 wynosi 1€, koszt postoju rozpoczętego przed godziną 10.00 od poniedziałku do piątku to wydatek rzędu 8€ za pierwszą dobę. Bliżej centrum znajduje się m.in. P1 Parking, w którym możemy zarezerwować miejsce przez internet, z wyprzedzeniem. Dobowy koszt postoju wynosi około 20€. Parkomaty nie przyjmują gotówki, opłatę uiścić można jedynie kartą holenderskiego banku lub też polską kartą kredytową. W mieście obowiązuje cyfrowy system parkowania, dzięki któremu umieszczanie za szybą potwierdzenia z parkomatu przeszło do lamusa. Za potwierdzenie służy nasz numer rejestracyjny, który służby miejskie (Cition) skanują w celu kontroli. W mieście działa również system IDP, wskazujący ile miejsc i na którym parkingu pozostaje do dyspozycji podróżnych. Parkingi oznaczone są białą literą P na niebieskim tle.

###Gdzie warto pojechać?

Keukenhof Gardens

Keukenhof Gardens najpiękniejszy jest wiosną. Ten ogród o powierzchni ponad 30 hektarów płonie kolorami ponad 7(!) milionów kwiatów, w tym oczywiście dumą Holendrów – tulipanami. Położony pomiędzy Amsterdamem i Hagą, w rejonie Bollenstreek, jest łatwo osiągalny dzięki płatnej autostradzie A4 i A44. Kieruj się ku zjazdom Nieuw-Vennep oraz Lisse. Dalej, na miejsce (i do licznych bezpłatnych parkingów) doprowadzą znaki, a podróż potrwa około godziny.

Edam

Holandia to jednak nie tylko kolory kwiatów, ale i aromat oraz smak serów. By zasmakować w autentycznych przysmakach warto wybrać się do miejscowości Edam. Tu nie tylko skosztujesz oryginalnego sera żółtego Edam, ale i zobaczysz słynny rynek, na którym piętrzą się krążki tego przysmaku. Dojdziesz tu obwodnicą A10, wybierając zjazd S116 (Volendam). W okolicy szukaj znaków „parkeren kaasmarkt”. Dojazd z Amsterdamu zająć może około 40 minut.

Old Holland

Jedną z największych atrakcji Holandii są jej słynne kanały i wiatraki, które podziwiać można w Old Holland, rejonie Noord-Holland i jego miejscowościach Marken czy Volendam. Tu odbędziesz podróż w czasie, kiedy to wykonywane było rękodzieło, wiatraki kręciły się szybko, a nowinki technologiczne pozwalały na masową produkcję herbatników czy czekolady. Warto tu zajrzeć odwiedzając pobliski Edam.

Wetlands

Entuzjaści przyrody, ekologii oraz odpoczynku na świeżym powietrzu nie mogą zapomnieć o Wetlands, położonych nieco na północ od Amsterdamu. Tu warto na chwilę zostawić samochód, by udać się na kajakową wyprawę kanałami, połączoną z piknikiem na wyspie oraz podziwianiem natury. Takiego kajakowego Ssafari długo nie zapomnisz! Z centrum Amsterdamu dojedziesz tu w około 20 minut.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.