Wypożyczalnie samochodów - Londyn - Porównaj ceny ze Skyscanner

Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Informacje aktualne na dzień 30.04.2015

Londyn to miasto kuszące. Wszystkim entuzjastom najnowszych trendów i zakupów, podążania śladami rodziny królewskiej, zwiedzania i poszukiwania Big Bena poleca się wynajem samochodu. Ofertę rekomendowanych korporacji możesz porównać korzystając z wyszukiwarki Skycanner.

Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Londynie?

Pojazdy wypożyczone w Avis, Hertz, Enterprise Rent-A-Car czy Sixt w większości wyposażone są w manualną skrzynię biegów oraz objęte są polityką „full to Full”, oznaczającą odbiór i zwrot samochodu z pełnym bakiem. Warto zwrócić uwagę również na system „pre-purchase”, kiedy to za paliwo zapłacisz w momencie odbioru pojazdu. Zwalnia to z konieczności ponownego tankowania, warto jednak pamiętać, że nie przysługuje nam zwrot gotówki za niewykorzystane paliwo. Samochód odebrać możesz z lotnisk Gatwick, Luton, City Airport, Heathrow i Stansted, udając się bezpośrednio do Car Rental Centre, korzystając z autobusu lub opcji „Meet & Greet”, dzięki której po przylocie odbierze nas przedstawiciel korporacji. W samym mieście znajduje się kilkanaście miejsc odbioru samochodu. Wybierać możesz spośród okolicy głównych dworców kolejowych, atrakcji czy najsłynniejszych dzielnic i ulic. Na tej długiej liście znajdują się Buckingham Palace, Trafalgar Square, Regent Street, Westminster czy Soho.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Poruszanie się szczególnie po centralnej części Londynu może być trudne i nierzadko nastręcza kłopotów turystom. Pamiętaj, że panuje tu ruch lewostronny, a oprócz niego całe centrum miasta (Central London) objęte jest dodatkową opłatą (Congestion Charge). Londyn był pierwszym miastem na świecie, który wprowadził opłatę ograniczającą ruch kołowy w centrum i jego okolicach. Opłata ta obowiązuje – z wyłączeniem świąt – od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 do 18.00 i wynosi od £11.50 do £14.00 za dobę. Niższa kwota przysługuje osobom opłacającym ją z wyprzedzeniem. Strefa Congestion Charge obejmuje najbardziej znane dzielnice, w tym Covent Garden, City of London, Waterloo czy London Bridge.

Parkowanie

By uniknąć opłaty Congestion Charge warto rozważyć pozostawienie samochodu na jednym z Park&Ride – specjalnych parkingów ulokowanych na przedmieściach w okolicy dużych węzłów komunikacyjnych. Z nich z łatwością dotrzesz do centrum. Wiele z miejsc parkingowych można zarezerwować z wyprzedzeniem, na stronie internetowej ich operatorów – między innymi NCP National Car Parks (około 100 parkingów) czy Q-Park, właściciela 16 parkingów w atrakcyjnych lokalizacjach, m.in. przy Trafalgar Square. Jeśli zdecydujesz się na pozostawienie samochodu na parkingu ulicznym, szczególną uwagę warto zwrócić na ewentualną informację o właścicielu parkingu. jeśli pojazd pozostawisz na prywatnym terenie firmowym, jego właściciel ma prawo założyć Ci blokadę na koło.

Gdzie warto pojechać?

Stratford-Upon-Avon, Cotswolds, Oxford

Entuzjaści literatury i historii, losów Otella oraz Romea i Julii bezsprzecznie powinni odwiedzić Stratford-Upon-Avon, miejsce narodzin Williama Shakespeare’a. Po drodze zajrzyj również do Cotswolds, by podziwiać piękno otaczającej przyrody, niezwykłe miasteczka lub też skosztować lokalnych przysmaków w pobliskich karczmach. Nie sposób zapomnieć o Oxfordzie, jednej z najlepszych uczelni świata, dziś prężnym mieście z jedną z najstarszych bibliotek w Europie. Z Londynu dotrzesz tu autostradą M40, zjazd 15 oraz drogą A46 – kieruj się znakami na Stratford. Na miejscu przygotowano parking typu Park & Ride. Odległość: 164 kilometry.

Windsor Castle

Londyn i Wielka Brytania bezsprzecznie kojarzą się z rodziną królewską. Warto więc poznać jeden z jej największych zamków, siedzibę Królowej Elżbiety, Windsor Castle. W tym jednym z najstarszych i największych na świecie obiektów poczujesz 900-letnią historię! Dotrzesz tu autostradą M4, kierując się na Windsor, przejeżdżając nieopodal lotniska Heathrow. Odległość: 36 kilometrów.

Bicester

Entuzjaści zakupów i mody, z której słynie przecież Londyn, powinny wybrać się do Bicester. Tu czekają Cię prawdziwe doznania zakupowe, których doświadczysz w ponad 130 eleganckich butikach i centrach. Przyda się duży bagażnik! Po udanych łowach możesz wybrać się do jednej z tutejszych restauracji, chociażby tej uhonorowanej gwiazdką Michelin. Bicester położone jest na północny-zachód od Londynu, a dotrzesz do niego autostradą A40 i M40. Odległość: 103 kilometry.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.