Londyn

27 lip 201928 lip 2019

2 gości - 1 pokój

Fly Stay Save + Oszczędzaj na hotelach dzięki rabatom po zarezerwowaniu lotu na Skyscanner. Super!

Miasto Big Bena, Królowej Elżbiety i wielkich czarnych czapek strażników. Miasto pięknego brytyjskiego akcentu, słynnej 5 o’clock oraz uwielbienia dla księżnej Kate i księcia Williama. Europejskie centrum finansów, kultury, sztuki i mody w najlepszym wydaniu. Londyn wiele ma twarzy i jest miastem tak różnorodnym, że nawet kilkudniowy pobyt nie wystarczy by poznać je wszystkie. Warto więc przygotować się do wyjazdu zawczasu i mądrze wybrać lokalizację noclegu, by nie umknęło nam nic, co wartościowe.

Noclegi w Londynie - gdzie warto się zatrzymać?

Westminster

Rejon Westminster to doskonała lokalizacja dla osób, które chciałyby zobaczyć najsłynniejsze budowle i miejsca Londynu, szczególnie te związane z życiem rodziny królewskiej. Często wybierają ją rodzice przyjeżdżający tu z dziećmi oraz osoby pragnące poznać bliżej kulturę brytyjską, o której uczą się w szkole. Mamy tu i okazały Pałac Westminsterski, westminsterskie opactwo (Westminster Abbey) i katedrę, w której chrzczony był malutki książę Jerzy, przyszły następca tronu. Dalej, w okolicy stacji metra Victoria Station sam słynny Pałac Buckingham, siedziba królowej Elżbiety II. Nie można zapomnieć o Big Benie oraz siedzibie Parlamentu – wizytówkach miasta. Noclegi w centralnej części Westminster należą do najdroższych w mieście, a 4- i 5-gwiazdkowe hotele oferują tu luksusowe pokoje w cenie nawet kilku tysięcy złotych za dobę. By znaleźć bardziej budżetowe rozwiązanie, warto udać się w kierunku Warwick Square, gdzie znajdują się obiekty typu Bed & Breakfast oraz jednogwiazdkowe hotele.

Hyde Park

Hyde Park to jedna z najsłynniejszych lokalizacji w Londynie. Na jego obrzeżach znajdują się doskonale skomunikowane noclegi, z których w kilka minut dotrzemy no największych atrakcji miasta. Jedno z największych skupisk budżetowych hosteli sprawia, że często możemy tu spotkać grupy backpackers oraz turystów indywidualnych i rodziny z dziećmi. Hostele sąsiadują z hotelami o różnym statusie i o bardzo zróżnicowanych cenach. Po odwiedzinach samego parku, warto udać się na jego obrzeża – tutaj znajduje się słynna filmowa dzielnica Notting Hill, pałac Kensington, Piccadilly Circus czy wspomniana wyżej dzielnica Kensington obfitująca w królewskie zabudowania. Warto

dotrzeć aż do Imperial College, sąsiadującego z Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Alberta i Victorii.

Okolice London Bridge

London Bridge zna każdy – to właśnie na nim zawisło 5 okręgów, symbol organizowanych tutaj w 2012 roku Letnich Igrzysk Olimpijskich. W jego niedalekiej odległości znajduje się katedra św. Pawła, a na jego południowym krańcu katedra Southwark. Dalej Tower Bridge (Most Wieżowy), z budowlą Tower of London, która przyjęła oficjalną nazwę Pałacu i Twierdzy Jej Królewskiej Mości. Przez niemal 1000 lat funkcjonowania pełniła ona rolę zamku, twierdzy, zoo i więzienia, a dziś jest jednym z symboli Londynu. Jedynymi budżetowymi noclegami, które można znaleźć w okolicy są te w sąsiedztwie Union Street – warto w nich zarezerwować miejsce w wyprzedzeniem. Pozostałe miejsca przygotowano w kilkugwiazdowych hotelach, których ceny są sporo wyższe. 

Najlepiej oceniane hotele w: Londyn

od 805 zł
od 1 408 zł

Co podróżni mówią o mieście Londyn?

9,8
Maniacy historii
7,8
Smakosze
7,6
Podróżujące rodziny
7,5
Miłośnicy nocnego życia
7,5
Miłośnicy przygód
Opinie użytkowników (2360)
Kamila Malinowska
Kamila Malinowska
30.05.2019

Najwspanialsze miasto!

Pau P
Pau P
20.04.2019

Kocham Londyn, ma wiele miejsc do odwiedzenia. W okresie świątecznym jest pięknie

Reyna Hurtado de Bianchis
Reyna Hurtado de Bianchis
14.04.2019

 Wspaniale, poznałem go dwadzieścia lat temu i pamiętam go tak, jakby był wczoraj, a jego sztuka, historia i kultura sprawiają, że jest niezapomniany, a wspaniali ludzie sprawiają, że czujesz się bardzo dobrze.

J W
J W
09.04.2019

Osobiście nie czułem się bardzo bezpiecznie spacerując po Londynie, ale może to wynikać z faktu, że byłem tam późno w nocy, próbując znaleźć hostel. Obszar wzdłuż rzeki jest bardzo ładny, ale poza tym nie czułem się tak, jakby miasto było bardzo ekscytujące, ani nie było niczego szczególnie specjalnego. Miasto było bardzo drogie w porównaniu z innymi miastami w Wielkiej Brytanii i czułem się, jakby nie było warte moich pieniędzy, kiedy mogłem podróżować do innych miast na Wyspach Brytyjskich (Manchester, Glasgow, Belfast) i doświadczyć jeszcze większej kultury.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Luty; średnia cena noclegu to wówczas 634 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Londyn to Lipiec, ze średnią ceną 1 003 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Lipiec w zeszłym roku wynosiła 729 zł za dobę. To 7% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 781 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Londyn przewidywana średnia temperatura w miesiącu Lipiec to 19,2°C/66,5°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 23,2°C/73,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 4,6°C/40,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Londyn to Londyn City (LCY) (12,23 km). Inne pobliskie lotniska to: Londyn Heathrow (22,85 km) Londyn Gatwick (40,32 km) Londyn Luton (44,60 km) Londyn Stansted (48,59 km) Londyn Southend (57,81 km)

Zaplanuj podróż do: Wielka Brytania