Londyn

5 kwi 20206 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Miasto Big Bena, Królowej Elżbiety i wielkich czarnych czapek strażników. Miasto pięknego brytyjskiego akcentu, słynnej 5 o’clock oraz uwielbienia dla księżnej Kate i księcia Williama. Europejskie centrum finansów, kultury, sztuki i mody w najlepszym wydaniu. Londyn wiele ma twarzy i jest miastem tak różnorodnym, że nawet kilkudniowy pobyt nie wystarczy by poznać je wszystkie. Warto więc przygotować się do wyjazdu zawczasu i mądrze wybrać lokalizację noclegu, by nie umknęło nam nic, co wartościowe.

Noclegi w Londynie - gdzie warto się zatrzymać?

Westminster

Rejon Westminster to doskonała lokalizacja dla osób, które chciałyby zobaczyć najsłynniejsze budowle i miejsca Londynu, szczególnie te związane z życiem rodziny królewskiej. Często wybierają ją rodzice przyjeżdżający tu z dziećmi oraz osoby pragnące poznać bliżej kulturę brytyjską, o której uczą się w szkole. Mamy tu i okazały Pałac Westminsterski, westminsterskie opactwo (Westminster Abbey) i katedrę, w której chrzczony był malutki książę Jerzy, przyszły następca tronu. Dalej, w okolicy stacji metra Victoria Station sam słynny Pałac Buckingham, siedziba królowej Elżbiety II. Nie można zapomnieć o Big Benie oraz siedzibie Parlamentu – wizytówkach miasta. Noclegi w centralnej części Westminster należą do najdroższych w mieście, a 4- i 5-gwiazdkowe hotele oferują tu luksusowe pokoje w cenie nawet kilku tysięcy złotych za dobę. By znaleźć bardziej budżetowe rozwiązanie, warto udać się w kierunku Warwick Square, gdzie znajdują się obiekty typu Bed & Breakfast oraz jednogwiazdkowe hotele.

Hyde Park

Hyde Park to jedna z najsłynniejszych lokalizacji w Londynie. Na jego obrzeżach znajdują się doskonale skomunikowane noclegi, z których w kilka minut dotrzemy no największych atrakcji miasta. Jedno z największych skupisk budżetowych hosteli sprawia, że często możemy tu spotkać grupy backpackers oraz turystów indywidualnych i rodziny z dziećmi. Hostele sąsiadują z hotelami o różnym statusie i o bardzo zróżnicowanych cenach. Po odwiedzinach samego parku, warto udać się na jego obrzeża – tutaj znajduje się słynna filmowa dzielnica Notting Hill, pałac Kensington, Piccadilly Circus czy wspomniana wyżej dzielnica Kensington obfitująca w królewskie zabudowania. Warto

dotrzeć aż do Imperial College, sąsiadującego z Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Alberta i Victorii.

Okolice London Bridge

London Bridge zna każdy – to właśnie na nim zawisło 5 okręgów, symbol organizowanych tutaj w 2012 roku Letnich Igrzysk Olimpijskich. W jego niedalekiej odległości znajduje się katedra św. Pawła, a na jego południowym krańcu katedra Southwark. Dalej Tower Bridge (Most Wieżowy), z budowlą Tower of London, która przyjęła oficjalną nazwę Pałacu i Twierdzy Jej Królewskiej Mości. Przez niemal 1000 lat funkcjonowania pełniła ona rolę zamku, twierdzy, zoo i więzienia, a dziś jest jednym z symboli Londynu. Jedynymi budżetowymi noclegami, które można znaleźć w okolicy są te w sąsiedztwie Union Street – warto w nich zarezerwować miejsce w wyprzedzeniem. Pozostałe miejsca przygotowano w kilkugwiazdowych hotelach, których ceny są sporo wyższe. 

Najlepiej oceniane hotele w: Londyn

od 434 zł
od 669 zł
od 1 177 zł

Co podróżni mówią o mieście Londyn?

9,8
Maniacy historii
7,5
Smakosze
7,5
Miłośnicy nocnego życia
7,4
Podróżujące rodziny
7,1
Miłośnicy luksusu
Opinie użytkowników (3031)
Kamila Malinowska
Kamila Malinowska
30.05.2019

Najwspanialsze miasto!

Alberto Rodriguez Aguilera
Alberto Rodriguez Aguilera
05.08.2019

Londyn, stolica Anglii i Wielkiej Brytanii, jest miastem XXI wieku, którego historia sięga czasów rzymskich. W jego centrum znajduje się imponujący Pałac Parlamentu, wieża kultowego zegara „Big Ben” i Opactwo Westminsterskie, miejsce brytyjskich monarchicznych koronacji. Po drugiej stronie Tamizy koło obserwacyjne London Eye oferuje panoramiczne widoki na kompleks kulturowy South Bank i całe miasto.

Monica  Casy
Monica Casy
25.07.2019

Piękne miasto, super zorganizowane, czyste i awangardowe we wszystkich dziedzinach

치 오
치 오
22.07.2019

Darmowa wycieczka do miesiąca miodowego .. Park jest naprawdę dobry. Jeśli jest ładna i zrelaksowana pogoda, usiądź wokół parku lub Tamizy.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 710 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Londyn to Lipiec, ze średnią ceną 994 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Marzec w zeszłym roku wynosiła 842 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Londyn przewidywana średnia temperatura w miesiącu Marzec to 8,7°C/47,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 23,2°C/73,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Luty, ze średnią temperaturą 4,6°C/40,3°F.
Lotnisko położone najbliżej: Londyn to Londyn City (LCY) (12,23 km). Inne pobliskie lotniska to: Londyn Heathrow (22,85 km) Londyn Gatwick (40,32 km) Londyn Luton (44,60 km) Londyn Stansted (48,59 km) Londyn Southend (57,81 km)

Zaplanuj podróż do: Wielka Brytania