Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Paryż - Porównaj ceny ze Skyscanner

Informacje aktualne na dzień 30.04.2015

###Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Paryżu?

W Paryżu funkcjonuje wiele lokalnych i międzynarodowych korporacji specjalizujących się w wynajmie samochodów. Wśród nich znajdziesz między innymi: Sixt, Avis, Hertz, Interrent, Firefly, Alamo, Citer, Enterprise czy Europcar, a ich oferty możesz porównać korzystając z wyszukiwarki Skyscanner. Gdzie możemy odebrać samochód? Przede wszystkim w okolicy trzech portów lotniczych Paryża – Roissy/Charles de Gaulle, Orly czy też Beauvais, ulokowanego w odległości ponad 80 kilometrów od centrum miasta. Samochód odbierzesz również w okolicy największych dworców kolejowych (fr. gare) i węzłów przesiadkowych – Porte Maillot, Gare Montparnasse, Gare de Lyon, Gare du Nord, Gare de L’Est. Punkty odbioru znajdują się też często w okolicy największych atrakcji turystycznych, szczególnie, jeśli te znajdują się w okolicy stacji metra. W ofercie tutejszych firm znajdziesz blisko 30 marek samochodów.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Aby wynająć samochód w Paryżu, kierowca musi mieć ukończone 21 lat, posiadać kartę kredytową oraz prawo jazdy wydane minimum 12 miesięcy wcześniej. We Francji panuje ruch prawostronny, wszyscy pasażerowie powinni mieć zapięte pasy. Dozwolona prędkość w terenie zabudowanym wynosi 50 km/h, na obwodnicach 70 km/h, a na autostradach 130 km/h. W mieście co prawda nie kursują tramwaje, ale warto uważać na rowerzystów. Znajduje się tu bowiem 200 kilometrów dróg rowerowych oraz około 70 kilometrów pasów autobusowych, po których mogą przemieszczać się entuzjaści 2 kółek. W niektóre niedziele i święta warto również uważać na drogi w okolicy Sekwany. Ze względu na akcję "Paryż Oddycha", część z nich jest zamknięta dla ruchu kołowego, dopuszczając jedynie ruch pieszych, rolkarzy i rowerzystów.

Parkowanie

Parkowanie w centrum miasta bywa kłopotliwe i - oczywiście - droższe. W Paryżu skorzystać możemy z płatnych publicznych parkingów naziemnych i podziemnych, a także z obiektów największych parkingowych korporacji, takich jak Parkings de Paris czy Saemes. Ulokowane najbliżej największych atrakcji, dają możliwość rezerwacji miejsca z wyprzedzeniem. Średnio ceny za godzinę wahają się od 1 do 3€, im bliżej centrum - tym drożej. W święta narodowe oraz w sierpniu kierowcy bywają zwolnieni z opłat, co poznać można po żółtej naklejce umieszczonej na parkometrze. Gdzie warto pojechać?

Wersal

Na południowym zachodzie znajduje się słynny Wersal, dawna rezydencja królów. Zobaczysz tu słynną salę luster i piękny pałac, a także niezwykłe ogrody czy posiadłości Marii Antoniny. Tu czas się zatrzymał! Dojedziesz do niego autostradą A13 (zjazd Versailles Centre). Wokół przygotowano cztery płatne parkingi, ulokowane bardzo blisko wejścia.

Disneyland Resort Paris

Disneyland Resort Paris to miejsce kultowe. Wymarzona lokalizacja zarówno dla młodszych i starszych przyciąga bajkowymi atrakcjami. Tu spotkasz Myszkę Miki, poprzekomarzasz się chwilę z Kaczorem Donaldem lub pokołyszesz w filiżance z Minnie i Daisy. Disneyland Paris oddalony jest od miasta o około 35 kilometrów. Ta jedna z największych atrakcji turystycznych przyciąga rokrocznie kilkanaście milionów turystów, o czym warto pamiętać wybierając się tu samochodem. Dojedziesz do niego autostradą A4, dojazd do parku otoczony jest drogowskazami. Opłata za parking wynosi 15€ na dzień, a goście hotelowi Disneyland Hotel są z niej zwolnieni.

Chartres

Entuzjaści sztuki i architektury powinni zdecydować się na wycieczkę do Chartres. Położone na szlaku do Santiago de Compostela, w odległości niemal 90 kilometrów od Paryża, zachwyca niezwykłą katedrą. W niej znajdziesz ponad 150 witraży, a także labirynt przygotowany dla grzeszników, którzy na kolanach przechodzili go, by odkupić swe winy. Dojedziesz tu autostradami A10 i A11. Są one płatne, więc jeśli poszukujesz bardziej ekonomicznego rozwiązania, możesz zdecydować się na podróż drogą RN10. Wyprawa potrwa nieco dłużej, ale zapewni nam piękne widoki.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.