Kraków

25 lut 202026 lut 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Kraków jest bez wątpienia miastem wyjątkowym. Trudno odmówić mu uroku wąskich uliczek, majestatu Wawelu, pełnego życia żydowskiego Kazimierza czy unikatowych sukiennic. Jakie miejsca noclegowe powinny wybrać rodziny z dziećmi, a jakie turyści spragnieni doznań kulturalnych, by w pełni skorzystać z bogatej oferty miasta?

Noclegi w Krakowie - gdzie warto się zatrzymać?

Stare Miasto i Wawel

Na Starym Mieście w Krakowie co krok spotkać można luksusowe miejsca noclegowe. Wybór między niezwykle komfortowym apartamentem w hotelu indywidualnym, a eleganckim pokojem w hotelu sieciowym może okazać się niełatwy dla bardziej zamożnych turystów, również biznesowych. Bliskość Bazyliki Mariackiej, Rynku Głównego czy siedziby króli – Wawelu zobowiązuje do utrzymania wysokich standardów, również cenowych. Szczęściarze w gąszczu wąskich ulic odnajdą prywatne kwatery i hoteliki, które staną się budżetową alternatywą dla lubiących zwiedzać par młodszych i starszych. Wieczorny widok na rozświetlony rynek – bezcenny i urzekający!

Nowa Huta

Nowa Huta to miejsce, gdzie poczuć można ducha przeszłości. Oddalona od Starego Miasta i Dworca o kilka kilometrów przenosi nas w świat socrealizmu. Plac Centralny, obsadzona kwiatami Aleja Róż, w której stał pomnik Włodzimierza Lenina czy restauracja otwarta jeszcze w latach 50-tych to tylko niektóre z jej atutów. Dziś nowe życie budzą w niej artyści oraz organizowane tu przedsięwzięcia kulturalne. By być ich świadkiem i poznać przeszłość okolicy warto zatrzymać się w jednym z prywatnych pokoi do wynajęcia, zwanych czasami apartamentami - doskonale odnajdą się tutaj młodzi ludzie, którzy podróżując z plecakiem pragną poznawać to co nowe i im nieznane w budżetowy sposób. Turyści indywidualni i biznesowi, pragnący odpocząć w unikatowej dzielnicy z dala od wawelskich tłumów mogą wynająć komfortowy pokój w czterogwiazdkowym hotelu.

Kazimierz

Słynna krakowska żydowska dzielnica – Kazimierz, to miejsce o bogatej przeszłości, barwne i tętniące życiem do dziś. Dawne miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego pozwala dotknąć i poznać bliżej kulturę judaistyczną. Znajdują się tu synagogi, żydowskie cmentarze, a także mykwa – rytualna łaźnia.

Ulokowany niedaleko katolicki kościół i klasztor Paulinów na Skałce skrywa w swoich podziemiach Kryptę Zasłużonych, w której pochowano słynnych Adama Asnyka, Karola Szymanowskiego czy Czesława Miłosza. Można odnieść wrażenie, że oferta noclegowa Kazimierza została przygotowana dla niemalże każdego typu turysty. Eleganckie hotele skuszą biznesmenów, a butikowe hotele dojrzałych klientów, którzy cenią sobie komfort, spokój i prestiż. Wymagania rodzin z dziećmi oraz poszukiwaczy kulturalnych doznań zadowolą prywatne kwatery i pokoje w tutejszych pensjonatach.   

Najlepiej oceniane hotele w: Kraków

od 199 zł
od 317 zł
od 552 zł

Co podróżni mówią o mieście Kraków?

9,8
Maniacy historii
7,1
Smakosze
6,7
Miłośnicy nocnego życia
6,6
Backpackers
6,6
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (242)
Tomasz Palisz
Tomasz Palisz
21.09.2019

Świetne miejsce na urlop

Justyna Siwińska Pszoniak
Justyna Siwińska PszoniakPiekary Śląskie
06.01.2017

Lepiej

Alex .
Alex .
05.09.2019

 Miałem wiele miejsc oferujących tanie drinki, ma dużo historii i ładną architekturę

Daria Kozłowska
Daria Kozłowska
12.08.2019

 Mieszkam tutaj, a nawet byłem w wielu miejscach na całym świecie, Kraków wciąż może mnie zaskoczyć w bardzo interesujący sposób. Jest wiele różnych rzeczy do zobaczenia i zrobienia.

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 230 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Kraków to Maj, ze średnią ceną 450 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 297 zł za dobę. To 7% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 318 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Kraków przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 0,8°C/33,4°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 24,9°C/76,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -3,8°C/25,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: Kraków to Kraków (KRK) (11,52 km).

Zaplanuj podróż do: Polska