Mapa

Loty LOT

Polskie linie lotnicze, będące spółką własności państwa. Powstała w 1929 firma jest jedną z najstarszych na świecie, operujących do dziś pod ta samą nazwą. LOT obsługuje loty w 81 kierunkach w 42 krajach. W skład floty wchodzi 37 samolotów, których przeciętny wiek to 6,6 roku. LOT jest też pierwszą europejską linią, która zaczęła ferować przeloty nowoczesnym samolotem Boeing 787 Dreamliner.

Informacje aktualne na dzień 22 września 2014. 

Kluczowe informacje o LOT

Odprawa

LOT oferuje możliwość odprawy na cztery różne sposoby: przez Internet, przez telefon oraz na lotnisku przy "okienku" lub przy samoobsługowej maszynie. Odprawa przez Internet jest możliwa na 24 godziny przed planowanym odlotem i kończy się na 120 minut przed nim. Elektroniczną kartę pokładową, która jest dowodem odprawienia się przez Internet można wydrukować lub pobrać na telefon (w tym celu trzeba zamówić sms z linkiem, który przekieruje do karty pokładowej). Odprawa przez telefon jest możliwa dla pasażerów podróżujących na wszystkich trasach z wyjątkiem Stanów Zjednoczonych i Kanady. Odprawić się przez telefon można najwcześniej na 24 godziny przed planowanym odlotem i najpóźniej się na 120 minut przed nim. Kartę pokładową po dokonaniu takiej rezerwacji można odebrać na lotnisku najpóźniej na 30 minut przed lotem, po okazaniu dokumentu tożsamości. Czas uruchamiania odprawa na lotnisku przy "okienku" waha się w zależności od lotniska odlotu i trasy. Dla europejskich polączeń są to dwie godziny. Godzina zamknięcia odprawy to od 30 minut (połączenia w ramach Europy, z Bliskim Wschodem i Afryką Północną) do godziny (dla rejsów dalekiego zasięgu). Samoobsługowa odprawa na lotnisku jest możliwa najpóźniej godzinę przed odlotem.

Bagaże

Bagaż podręczny, który ma prawo wnieść na pokład każdy pasażer LOT nie może przekraczać wymiarów 55 cm x 40 cm x 23 cm. W zależności od klasy podróży różni się limit sztuk i dopuszczalna maksymalna waga takiego bagażu. W taryfach Economy Simple, Economy Class i Economy Plus przysługuje jedna sztuka do 8kg. Pasażerowie korzystający z taryfy Premium Class mogą zabrać na pokład dwie sztuki, w sumie do 12 kg, a pasażerowie z Business Class mogą zabrać dwie sztuki, każda do 9 kg. Poza tym, wszyscy pasażerowie mogą ze sobą zabrać na pokład laptop lub torebkę męską/damską. Suma zewnętrznych wymiarów wszystkich bagaży rejestrowanych nie może przekraczać 158 cm. Ich liczba i dozwolona waga zależą od typu trasy i taryfy. Na przykład podróżni w taryfie Economy Simple nie mają zagwarantowanej bezpłatnej możliwości przewozu bagażu rejestrowanego na żadnej z tras. Taryfa Economy Plus pozwala na przewóz jednego takiego bagażu o wadze nie przekraczającej 23 kg. Wyższe taryfy pozwalają na przewóz przynajmniej dwóch sztuk bagażu rejestrowanego, których dopuszczalna waga waha się od 23 do 32 kg.

Siedzenia

Odległość między siedzeniami i szerokość samych foteli różni się w zależności od typu samolotu. Podczas lotów Dreamlinerem w klasie ekonomicznej do dyspozycji pasażerów są siedzenia o szerokości 43 cm, a odległość między rzędami siedzeń wynosi 78-80 cm. Od niedawna LOT oferuje możliwość wyboru miejsca przed lotem (na 24 godziny przed odlotem). Cena tej usługi waha się od 20 złotych na trasach do dwóch godzin, przez 30 złotych dla lotów powyżej dwóch godzin, po 60 zł na rejsach dalekodystansowych. Pasażerowie klasy biznes mogą swoje miejsca wybrać nieodpłatnie.

Opłaty za rezerwację

Od wystawienia każdego biletu elektronicznego pobierana jest opłata transakcyjna, której wysokość zależy od rynku sprzedaży.

Serwis pokładowy

W zależności od długości trasy i wykupionej przez pasażera taryfy, LOT oferuje różny zakres udogodnień i usług na pokładzie samolotu.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 73% lotów obsługiwanych przez LOT odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

LOT

4,0/5
W oparciu o 456 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.