Mapa

Loty KLM

KLM to narodowy przewoźnik Holandii, wchodzący w skład holdingu KLM-Air France. Powstała w 1919 roku, aby obsługiwać loty między Holandią, a jej koloniami. Czyni ją to najstarszą linią lotniczą na świecie, działającą pod tą samą nazwą, pod którą powstała. Flota tych linii składa się ze 117 samolotów. Wspólnie z partnerami KLM obsługuje loty w 133 kierunkach w 69 krajach, Ich macierzyste lotnisko to Amsterdam Schiphol.

Informacje aktualne na dzień 17 września 2014. 

Kluczowe informacje o KLM

Odprawa

KLM oferuje różne możliwości odprawy. Na lotnisku można odprawić się w tradycyjny sposób przy "okienku" lub przy samoobsługowej maszynie. Możliwa jest także odprawa przez Internet, otwarta od 30 (od 24 w przypadku lotów do i z Stanów Zjednoczonych) do 1 godziny przed planowanym odlotem. W przypadku odprawy przez Internet, wymagane jest wydrukowanie lub pobranie na urządzenie mobilne elektronicznej karty pokładowej.

Bagaże

Limity bagażu w KLM zależą od trasy lotu i taryfy, w jakiej podróżuje pasażer. W klasie ekonomicznej na trasach międzykontynentalnych i dodatkowo na trasach kontynentalnych do Włoch, Rosji, Białorusi, Gruzji i Ukrainy dozwolony jest jeden bagaż rejestrowany o maksymalnej wadze 23 kg i sumie wymiarów zewnętrznych nie przekraczającej 158 cm, jeden bagaż podręczny, którego rozmiary nie przekraczają 55 cm x 25 cm x 35 cm i dodatkowo laptop, lub parasolka. Łączna waga bagażu podręcznego nie może tu przekroczyć 12 kg. Dla tej samej klasy, na trasach europejskich i między Europą a miastami Północnej Afryki dozwolony jest jedynie bagaż podręczny (takie same wymiary jak wyżej). Możliwość przewozu bagażu rejestrowanego jest dodatkowo płatna i wynosi 15 euro. Pasażerowie podróżujący w klasie biznes na każdej trasie mają prawo do dwóch sztuk bagażu rejestrowanego, standardowego bagażu podręcznego i dodatkowej małej torby o wymiarach nie przekraczających 45 cm x 20 cm x 35 cm.

Siedzenia

KLM oferuje możliwość rezerwacji konkretnego miejsca w samolocie od 30 godzin przed planowanym odlotem (na 24 godziny w przypadku połączeń ze Stanami Zjednoczonymi). Komfort miejsca, który można wybrać zależy od taryfy w jakiej podróżuje pasażer.

Opłaty za rezerwację

Podczas rezerwacji biletu w KLM, mogą być naliczone opłaty, nie wchodzące w cenę biletu. Należą do nich opłata za rezerwację w wysokości 10 euro, jeśli jest dokonywana przez internet, 25 euro, jeśli jest dokonywana przez telefon i 45 euro przy rezerwacji w biurze KLM. Przy płaceniu kartą kredytową również naliczana jest dodatkowa opłata manipulacyjna w wysokości 7,5 euro dla lotów europejskich i 15 euro dla lotów międzynarodowych.

Serwis pokładowy

KLM proponuje bogatą ofertę usług na pokładzie, w której skład wchodzą multimedialne programy rozrywkowe, catering i możliwość robienia zakupów w pokładowym sklepiku bezcłowym.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 77% lotów obsługiwanych przez linie KLM odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

KLM

4,0/5
W oparciu o 137 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.