Mapa

Tanie loty do Norwegia

Norwegia od lat jest liderem w rankingach najszczęśliwszych państw na świecie. Cudowna dzika przyroda, ogromna przestrzeń w porównaniu do niewielkiej liczby mieszkańców i tolerancyjne prawo sprawiają, że żyje się tam naprawdę dobrze. Nie brakuje tu też atrakcji dla przyjezdnych. Zorze polarne, dzika przyroda czy klimatyczne miasta takie jak Oslo i Bergen – to tylko niektóre z nich.

Tego nie można przegapić

Norwegia to jedno z miejsc, gdzie można obserwować najwspanialsze cuda natury. Należą do nich bez wątpienia zorze polarne i białe noce. Aurorę Borealis najlepiej oglądać w Norwegii Północnej, wysp Svalbard czy Lofotów. Te magiczne spektakle świetlne są najlepiej widoczne pomiędzy równonocą jesienną a wiosenną. Nocy polarnych, czyli zjawiska podczas którego słońce nie zachodzi za horyzontem w cyklu dobowym również można doświadczyć powyżej Koła Podbiegunowego.

Malownicze, postrzępione fiordy to z kolei charakterystyczny element krajobrazu norweskiego wybrzeża. Najdłuższym jest wcinający się w głąb lądu na 203 kilometry Sognefjorden. W jego okolicach można też podziwiać doliny Aurlandsdalen i Utladalen, wodospady spadające ze zboczy gór i uważaną za jedną z najpiękniejszych dróg na świecie górską trasę Sognefjell w Parku Narodowym Jotunheimen.

Pośród tych cudów natury, nie brakuje w Norwegii ośrodków miejskich z wyjątkową architekturą i bogatym życiem kulturalnym. W Oslo można i pochodzić po muzeach i zaszaleć wieczorami. Przy zachodniej granicy jest Ålesund znane z centrum w stylu Art Nouveau. Z kolei Bergen to jeden z ulubionych kierunków turystycznych, bo niczego w nim nie brakuje, a jednocześnie zachowało przytulną atmosferę górskiego miasteczka.

Oczami mieszkańca

Norwegowie to uprzejmy i troskliwy naród, choć czasem mają opinię zamkniętych w sobie i trudnych do rozgryzienia. Nie jest tu normalne zagadywanie kogoś w barze albo w autobusie, ale na ich pomoc można liczyć w każdej sytuacji. Słyną też z wielkiego patriotyzmu, a może nawet nacjonalizmu. Najlepiej widać to podczas obchodów dnia konstytucji 17 maja. Wszyscy świętują wtedy wspólnie na ulicach podczas parad i uroczystości.

Norwegowie są także znani ze swojej miłości to przyrody i sportów na świeżym powietrzu. Mówi się tutaj „Nie ma czegoś takiego jak zła pogoda, mogą być tylko nieodpowiednie ubrania”. Próba wymigania się przed wycieczką w góry albo jazdą na nartach niską temperaturą nie spotka się tu ze zrozumieniem. Mieszkańcy mają fioła na punkcie sportu i rekreacji i mają do tego warunki: przyroda jest oszałamiająca i dostępna, nawet miasta są w dużej mierze zalesione, a rower w Norwegii można wypożyczyć na każdym rogu.

Czy wiesz, że…

* Norwegia jako pierwsza wprowadziła obowiązkowy urlop wychowawczy dla ojców; według lokalnego prawa czternaście tygodni urlopu jest zarezerwowanych dla ojców

* W 1999 roku Norwegia zapewniła azyl amerykańskiemu przemytnikowi narkotyków; powodem były niehumanitarne warunki w więzieniu, do którego by trafił w Stanach Zjednoczonych

* Sir Nils Olav to jedyny pasowany na rycerza pingwin na świecie; porucznik Olav jest honorowym członkiem norweskiej straży od 1972 roku

Lotniska

Do głównych lotnisk w Norwegii należą Gardermoen w Oslo (OSL), Torp (TRF), Moss w Rygge (RYG) czy Stavanger (SVG).

Znajdź tanie loty do Norwegii na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura po-dróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Norwegii. By skorzystać z tej funkcji, wybierz cały mie-siąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Norwegii? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrakcyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.