Oslo

21 lis 201922 lis 2019

2 gości - 1 pokój

212 rzeźb Gustava Vigelanda, „Krzyk” Edwarda Muncha, niezliczone atrakcje dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – tym kusi Oslo. Jednak jego cudowne zabytki nie byłyby tak piękne gdyby nie otaczająca je zniewalająca skandynawska przyroda. Warto spędzić kilka dni w centrum, by poznać życie mieszkańców i odwiedzić najciekawsze atrakcje duże i małe, a potem udać się na kilka dni do pobliskich miejscowości, by co dzień na tarasie letniego domku jeść śniadanie na tarasie z widokiem na morze.

Noclegi w Oslo - gdzie warto się zatrzymać?

Sentrum

W dzielnicy Sentrum, jak na centrum przystało, znajduje się jedna z najbardziej rozwiniętych baz noclegowych miasta. W Oslo zdominowały ją hotele o statusie 3, 4 i 5 gwiazdek, oferujące noclegi od średniego poziomu cen aż do bardzo wysokiego. Duża bliskość miejskich atrakcji i skarbów to komfort, za który będziemy musieli zapłacić. Doskonałe warunki, wiele hoteli sieciowych, wysoki standard oraz prestiż to cechy, które przyciągają zamożnych biznesmenów czy pary w każdym wieku. Na szczęście również i osoby poszukujące noclegu budżetowego znajdą coś dla siebie. Tutejsze hostele oferują pokoje, których cena za wynajem wydaje się być racjonalna.

Båtstø

Båtstø jest miejscowością oddaloną od Oslo o około 20 kilometrów. Dlaczego warto wziąć ją pod uwagę podczas planowania pobytu w stolicy i jej okolicach? Ze względu na unikatowe warunki mieszkalne i cudowne widoki. Daleko stąd do „cywilizacji”, gwaru miasta czy tłumów turystów w pośpiechu biegających po mieście z przewodnikiem. Tutaj znajdziemy bardzo bogatą ofertę letnich domków do wynajęcia. Co ranek na tarasie możemy zjeść śniadanie z widokiem na morze i prawdziwie odpocząć w otoczeniu nieskalanej przyrody. Domki, różnej wielkości, doskonałe będą dla rodzin czy grup przyjaciół. Jeśli grupa okaże się spora, koszt wynajęcia domku na kilka dni nie przyprawi nas o ból głowy. W wolny dzień można się stąd wybrać do Oslo i zwiedzając od rana do wieczora poznać jego główne atrakcje. Doskonała alternatywa dla miłośników przyrody i prawdziwego, skandynawskiego klimatu.

Dzielnica Majorstua

Entuzjastów sztuki i muzyki powinien zainteresować nocleg w okolicy dzielnicy Majorstua. Będzie to doskonała baza wypadowa do odwiedzenia artystycznych atrakcji miasta. Udać się stąd można do Parku Frogner pełnej rzeźb Gustava Vigelanda (znajduje się ich tutaj ponad 200!), dalej odnaleźć siedzibę opery i baletu i z jej dachu podziwiać zapierający dech widok na całe miasto. Nie można również zapomnieć o Narodowej Galerii Sztuki z największą kolekcją sztuki w kraju, ze słynnym obrazem „Krzyk” Edwarda Muncha na czele. Niestrudzeni wędrowcy niech choć na chwilę zajrzą też do Norweskiego Muzeum Nauki, Techniki i Medycyny. Zróżnicowana oferta noclegowa okolicy – hotele, hoteliki, apartamenty, pozwoli na odpowiedni jej dobór do potrzeb i budżetu. 

Najlepiej oceniane hotele w: Oslo

od 567 zł
od 702 zł
od 1 154 zł

Co podróżni mówią o mieście Oslo?

9,8
Miłośnicy natury
9,6
Miłośnicy przygód
7,6
Eko-podróżnicy
7,4
Backpackers
7,3
Miłośnicy nocnego życia
Opinie użytkowników (158)
Aleksandra  M
Aleksandra M
23.03.2019

Oslo łączy w sobie morze, góry i jeziora. Pomimo ze jest to stolica, jest bardzo zielona, jest dużo niezabudowanej przestrzeni. Do tego nowoczesna architektura pozostaje w zgodzie z zabytkowymi budynkami. Kuchnia norweska nie jest łatwa do znalezienia i do zaakceptowania przynajmniej przez moje kubki smakowe. Jedzenie na mieście jest dla przeciętnego Polaka bardzo drogie. Komunikacja miejska jest rewelacyjna. Uwielbiam to miasto.

Kin Kra
Kin Kra
28.10.2019

Zaskakująco piękne krajobrazy a zarazem prostota

P. S.
P. S.
08.09.2019

Wspaniałe miasto

Jolanta Wojcicka
Jolanta WojcickaCrotone
06.01.2017

sliczne...

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 534 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Oslo to Czerwiec, ze średnią ceną 789 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Listopad w zeszłym roku wynosiła 619 zł za dobę. To 7% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 667 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Oslo przewidywana średnia temperatura w miesiącu Listopad to 2,0°C/35,6°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 22,3°C/72,1°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -4,4°C/24,1°F.
Lotnisko położone najbliżej: Oslo to Oslo-Gardermoen (OSL) (36,74 km).

Zaplanuj podróż do: Norwegia