Mapa

Loty Lufthansa

Lufthansa to największe linie lotnicze w Niemczech. Firma jest też liderem międzynarodowego porozumienia przewoźników Star Alliance. Funkcję głównych węzłów komunikacyjnych pełnią Lotnisko we Frankfurcie nad Menem i w Monachium. Lufthansa ma w swojej flocie ponad 280 samolotów, których średni wiek to 12,2 roku. Niemieckie linie są pionierem we wprowadzeniu do swojej floty Boeingów 737 oraz pierwszym uczestnikiem programu Connextion, który ma umożliwiać pasażerom korzystanie z Internetu podczas lotu.

Informacje aktualne na dzień 22 września 2014 roku. 

Kluczowe informacje o Lufthansa

Odprawa

Lufthansa oferuje różne możliwości odprawienia się. Można to zrobić przez internet, przez urządzenie mobilne lub na lotnisku, przy pomocy samoobsługowego automatu czy tradycyjnego "okienka". W przypadku odprawy online, należy wydrukować lub pobrać na telefon komórkowy kartę pokładową. W większości przypadków, odprawa jest możliwa najwcześniej na 23 godziny przed planowanym odlotem, a najpóźniej od 90 do 120 minut przed odlotem, w zależności od taryfy i lotniska odlotu.

Bagaże

Bagaż podręczny, który można zabrać na pokład samolotu Lufthansy nie może przekraczać wymiarów 55 cm x 40 cm x 23 cm i wagi 8 kg. Dozwolona liczba sztuk takiego bagażu zależy od wykupionej taryfy. I tak, pasażerowie podróżujący w klasie Ekonomicznej i Ekonomicznej Premium mogą zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego. Natomiast pasażerowie klasy Biznes i Pierwszej Klasy mają prawo do dwóch sztuk bagażu podręcznego. Maksymalna dozwolona suma wymiarów zewnętrznych bagażu rejestrowanego to z kolei 158 cm. Dopuszczalna waga i liczba sztuk zależy od taryfy, jaką podróżuje pasażer. W klasie Ekonomicznej dozwolona jest jedna sztuka bagażu o wadze do 23 kg, w Ekonomicznej Premium - dwie sztuki po 23 kg. Pasażerowie klasy Biznes mają prawo do dwóch sztuk bagażu po 32 kg, a Pierwszej klasy do trzech takich bagaży.

Siedzenia

Każdy pasażer ma prawo do rezerwacji miejsca w samolocie, ale w zależności od taryfy, w jakiej podróżuje wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Pasażerowie klasy Ekonomicznej mogą na przykład bezpłatnie zarezerwować standardowe miejsca na trasach krajowych (w Niemczech) i międzykontynentalnych, ale za miejsce z większą przestrzenią na nogi na takiej trasie muszą zapłacić 70 euro.

Opłaty za rezerwację

W zależności od metody rezerwacji biletu mogą być naliczane dodatkowe opłaty administracyjne. Zwolniona z takich opłat jest zazwyczaj rezerwacja dokonana za pośrednictwem strony internetowej lufthansa.com. Za rezerwację rzez telefon zapłacimy 20 euro, a za kupno biletu na lotnisku - 20 euro.

Serwis pokładowy

W zależności od długości trasy i wykupionej przez pasażera taryfy, Lufthansa oferuje różny zakres udogodnień i usług na pokładzie samolotu. Wart uwagi jest fakt, że ponad 90% wszystkich samolotów dalekiego zasięgu Lufthansy jest już wyposażonych we FlyNet®, system umożliwiający pasażerom korzystanie z internetu podczas lotu.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 76% lotów obsługiwanych przez Lufthansa odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Lufthansa

4,5/5
W oparciu o 431 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.