Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Barcelona - Porównaj ceny ze Skyscanner

###Wynajem samochodów na lotnisku Barcelona Informacje aktualne na czerwiec 2015

Wynajęcie samochodu na lotnisku Barcelona El Prat jest wygodny i zapewnia niezależność w zwiedzaniu najciekawszych miejsc Katalonii. Niezależnie od tego, czy chcesz na własną rękę odkrywać okoliczne plaże czy zwiedzić surrealistyczne miasto Salvadora Dalego, Figueres, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę wynajmu auta. ###Gdzie wypożyczyć auto? Na lotnisku Barcelona, stanowiska wypożyczalni samochodów znajdują się na obu terminalach. Na terminalu 1 na parterze, tuż za obszarem odbioru bagażu można wynająć auto od jednej z pięciu firm: Avis, Europcar, Hertz, National Atesa i Sixt. Więcej biur wypożyczalni można znaleźć na terminalu 2B przy wejściu do głównej hali obok odprawy celnej. ###Stacje benzynowe w pobliżu lotniska Barcelona Niektóre wypożyczalnie samochodów wymagają od swoich klientów, aby zwracali auta z pełnym bakiem. W tym celu, najlepiej zatankować wynajęty pojazd w ostatnim momencie przed jego oddaniem. Na lotnisku Barcelona nie ma z tym problemu, ponieważ na jego terenie znajduje się jest stacja Galp. Dla jadących z miasta, o lokalizacji stacji informują oznakowania. Ponieważ lotnisko Barcelona może być bardzo obłożone, szczególnie w sezonie, upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu przed odlotem, aby zatankować i oddać auto. ###Jak dojechać do Barcelony? Port lotniczy Barcelona znajduje się w miejscowości El Prat de Llobregat, około dziesięć kilometrów od centrum Barcelony. Dojazd do miasta zajmuje około piętnaście minut, a klarowne oznakowania pomagają w znalezienie właściwej drogi. Jeśli planujesz zatrzymać się w Barcelonie, najlepiej zaparkować samochód i zwiedzać miasto na piechotę, bo w tym mieście każda kamienica i placyk są warte uwagi. W Barcelonie strefy parkowania dla przyjezdnych oznaczone są na niebiesko (w odróżnieniu od stref zielonych przeznaczonych dla mieszkańców). Pamiętaj o uiszczeniu opłaty w najbliższym parkomacie.

Na zwiedzanie Barcelony jest przynajmniej kilka różnych sposobów. Można to robić szlakiem fascynujących konstrukcji pomysłu Antoniego Gaudiego (Casa Mila, Park Güell czy Sagrada Familia), błądząc po nieznanych uliczkach i placach dzielnicy Barri Gòtic lub najlepszych barów tapas. Przeczytaj więcej o tym, co zwiedzić w Barcelonie w naszym przewodniku. ###Trasa do Girony Jednym z najpopularniejszych miast w okolicy Barcelony jest oddalona o sto piętnaście kilometrów od lotniska El Prat, Girona. Dojechanie do niej samochodem nie powinno zająć dłużej niż półtorej godziny, niezależnie od tego czy zdecydujesz się jechać trasą przez E-15, czy położoną bliżej wybrzeża drogą C-32. W samej Gironie największe wrażenie robi jej starówka i widok kolorowych domów nad rzeką Onyar. Warto odkryć też żydowską przeszłość Girony poprzez zwiedzanie jej doskonale zachowanej dzielnicy żydowskiej i Muzeum Historii Żydów. W okolicy Placu Niepodległości, koniecznie napij się lampki wina w jednej z najstarszych restauracji w mieście, Casa Marieta. ###Trasa do Figueres Dysponując samochodem w Barcelonie, na pewno warto odwiedzić muzeum Figueres, miejsce, które wygląda jakby było wyciągnięte z głowy Salvadora Dali. Zgromadzono tu nie tylko ponad tysiąc pięćset dzieł ekscentrycznego twórcy, prace innych artystów z kolekcji Dalego, ale i samo miejsce jest wzorowane na jego surrealistycznych pomysłach. Łoże w kształcie rybiego ogona, dżdżysty cadillac czy twarz aktorki Mae West ułożona z mebli to tylko niektóre z interaktywnych eksponatów w tym muzeum. Miasteczko Figueres jest oddalone od lotniska El Prat o około sto pięćdziesiąt kilometrów. Wybierając trasę przez AP-7, podróż nie powinna zająć dłużej niż dwie godziny.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.