Mapa

Tanie loty do Katowic

Katowice to bezapelacyjnie ekonomiczne i kulturalne serce Śląska. Wieloetniczne i wciąż redefiniujące swój wizerunek wyrastają na nowy, fascynujący kierunek turystyczny w Polsce.

Tego nie można przegapić

Najbardziej oczywistym atutem Katowic jest jej bogata w style architektoniczne zabudowa. Najstarsze budynki pochodzą z XVI wieku, przełom wieków pozostawił po sobie eleganckie secesyjne kamienice, a znakiem rozpoznawczym Katowic jako miasta tradycyjnie przemysłowego są unikatowe osiedla robotnicze, takie jak Nikiszowiec. Już sam spacer szlakiem kościołów to lekcja historii architektury. Najstarszą budowlą Katowic jest drewniany, 400-letni kościółekśw. Michała Archanioła w Brynowie. Inne warte odwiedzenia zabytki o charakterze religijnym to kościół Mariacki, największa katedra w Polsce - Chrystusa Króla, czy bazylika z klasztorem franciszkanów.

W zachodniej części śródmieścia znajduje się neorenesansowa Willa Goldsteinów, braci – właścicieli tartaku w XIX-wiecznych Katowicach. W latach 60-tych i 70-tych XX wieku w piwnicy pałacyku działał teatr awangardowy „12 a”, a w 80-tych klub studencki „PULS” zaczął tu rozkręcać pierwszy festiwal Rawa Blues. Inny historyczny dworek katowicki to malowniczo położony Pałac w Załężu. Dziś mieści się w nim prywatny szpital, którego pacjentom chyba nie może się stamtąd aż tak bardzo spieszyć do domu.

Do pereł modernistycznej architektury Katowic należy między innymi wybudowany w 1934 roku tzw. Drapacz Chmur, jeden z najsłynniejszych  wieżowców w mieście. W dwudziestoleciu międzywojennym w ogromnych luksusowych apartamentach mieszkali tam pracownicy Urzędu Skarbowego, po wojnie osobistości pokroju Kazimierza Kutza, czy Gustawa Holoubka. Z kolei najwyższe budynki mieszkalne to położone na Osiedlu Tysiąclecia „kukurydze”. 82-metrowe budynki rzeczywiście przypominają gotowe do schrupania kolby. Ikoną i najbardziej oryginalnym budynkiem Katowic jest słynna hala widowiskowo-sportowa „Spodek”. 

Oczami mieszkańca

Między innymi dzięki obecności „Spodka”, Katowice zyskały miano miasta muzyki. W powojennych Katowicach powstała tu słynna śląska szkoła kompozytorów, a do dziś miasto jest siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej i najlepszej w kraju Akademii Muzycznej. Poza licznymi koncertami odbywa się tutaj całkiem sporo, jak na jedno miasto, festiwali, między innymi Mayday, ściągający miłośników muzyki elektronicznej, Off Festival, czy wspomniany wcześniej Rawa Blues Festival. Katowicka rzeczywistość zainspirowała też twórczość kultowych formacji hip-hopowych Kaliber 44 i nieistniejącej już dziś Paktofoniki.

Katowice są też siedzibą nietypowych muzeów. Unikatową kolekcję miniaturowych wersji wybitnych dzieł polskiej literatury można oglądać (czytać jest dosyć trudno) w Muzeum Najmniejszych Książek Świata Zygmunta Szkocnego. Jeden z eksponatów trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Jest to najmniejsza książka świata – alfabet łaciński dla liliputów, o wymiarach 0,8 na 1 milimetr. Funkcję przestrzennego muzeum, którego eksponaty znajdują się w całym mieście pełni natomiast Szlak Zabytków Techniki, prezentujący dobrze zachowane pomniki kultury technicznej przełomu XIX i XX wieku.

Czy wiesz, że...

· Przy budowie słynnej Huty Katowice pracowało 3000 ciężarówek, 200 koparek, zgarniarek i ładowarek

· W Spisie Powszechnym 2011 roku, około 400 tysięcy osób zadeklarowało przynależność do narodowości śląskiej

· Przez 10 miesięcy w 1956 roku Katowice nosiły nazwę Stalinogród; zmianie nazwy sprzeciwiły się trzy licealistki, które po kilku tygodniach kampanii zostały zatrzymane i poddane brutalnemu śledztwu

Lotniska

Lotnisko w Katowicach to Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach (KTW).

Znajdź tanie loty do Katowic z bezpłatną wyszukiwarką lotów Skyscanner.Porównaj ceny biletów setek linii lotniczych i biur podróży w kilka sekund.Skyscanner jest nie tylko bezpłatny, ale również szybki i prosty w obsłudze. Po wybraniu najlepszej dla siebie oferty, możesz dokonać rezerwacji bezpośrednio na stronie linii lotniczej lub biura podróży. Skyscanner nie pobiera żadnych dodatkowych opłat.

 

Jeśli daty Twojej podróży są elastyczne, wyszukiwarka Skyscanner pokaże Ci najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Katowic. Wystarczy, że wybierzesz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w którym dniu bilety lotnicze są najtańsze.

Jeśli szukasz inspiracji dla swojej podróży, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Katowicach? Skyscanner pomoże Ci także znaleźć najlepsze okazje na noclegi.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Katowice

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Katowice: Katowice.
Ellinair, transavia, TAP Air Portugal, Aeroflot, Smart Wings, Corendon Airlines Europe, United i Ryanair latają do: Katowice bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Katowice, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.