Mapa

Loty Wizz Air

Wizz Air to węgierskie linie lotnicze, obsługujące trasy w Europie, Gruzji, Izraelu i Turcji. Po upadku linii Malév w 2012 roku, Wizz Air stał się największym węgierskim przewoźnikiem. Wizz Air ma szesnaście baz operacyjnych, z czego pięć znajduje się w Polsce (główna w Katowicach, poza tym w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu). W skład floty Wizz Air wchodzą 52 maszyny, których średni wiek to 4 lata.

Informacje aktualne na dzień 28 września 2014. 

Kluczowe informacje o Wizz Air

Odprawa

Wizz Air oferuje możliwość odprawy online, przez aplikację mobilną lub na lotnisku przy "okienku". Odprawa przez Internet jest możliwa od 14 dni do 3 godzin przed planowanym odlotem. Po dokonaniu odprawy należy wydrukować kartę pokładową, która będzie potrzebna na lotnisku (wraz z dokumentem tożsamości). Linie dopuszczają możliwość odprawienia się w tradycyjny sposób na lotnisku, ale wiąże się to z dodatkową opłatą w wysokości 10 lub 30 euro, jeśli zostanie dokonana w dniu lotu. Na niektórych lotniskach odprawa online nie jest możliwa, ale odprawa "przy okienku" jest wtedy bezpłatna. Są to porty lotnicze Hurghada, Antalya, Stambuł, Korfu, Palma De Mallorca, Saragossa. W Dubaju odprawa online nie jest możliwa w przypadku lotów do Budapesztu, a w Kutaisi nie ma możliwości odprawienia się przez aplikację mobilną.

Bagaże

Każdy pasażer Wizz Air ma prawo wnieść na pokład samolotu jeden bagaż podręczny. Bezpłatnie może to był mały bagaż podręczny o wymiarach do 42 cm x 32 cm x 25 cm albo duży bagaż podręczny o wymiarach 56 cm x 45 cm x 25 cm za dopłatą. W zależności do trasy wynosi ona 42-76 zł przy zakupie przed dotarciem na lotnisko lub 168 zł, w przypadku gdy zdecydujemy się na tę usługę dopiero na lotnisku. Bagaż rejestrowany jest dodatkowo płatny, a jego maksymalna waga nie może przekraczać 32 kg. Wysokość opłaty za bagaż rejestrowany zależy od sezonu, trasy i tego, czy dokonujemy jej z wyprzedzeniem czy na lotnisku przed odlotem. Przy zakupie z wyprzedzeniem waha się ona od 63-105 zł poza sezonem i 105-147 zł w sezonie. Na lotnisku, ta usługa zawsze wynosi 273 zł.

Siedzenia

Teoretycznie, w Wizza Air nie ma możliwości rezerwacji miejsc, ale można wykupić usługę dającą pierwszeństwo wejścia na pokład. Może to pozwolić na pierwszeństwo w wyborze dogodnego miejsca w samolocie.

Opłaty za rezerwację

Wizz Air pobiera opłatę admnistracyjną podczas dokonywania rezerwacji online, przez telefoniczną obsługę klienta i aplikację mobilną w wysokości 8 euro.

Serwis pokładowy

Wizz Air oferuje możliwość zakupu przekąsek i napojów na pokładach swoich samolotów.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 86% lotów obsługiwanych przez linie Wizz Air odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

Wizz Air

4,5/5
W oparciu o 2792 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.