Mapa

Loty Ryanair

Ryanair to irlandzkie linie lotnicze i największy tani przewoźnik w Europie. Ryanair lata w sumie na 185 lotnisk, w tym 11 polskich: w Bydgoszczy, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie (Modlin) i Wrocławiu. Linie dysponują flotą ponad 300 samolotów Boeing 737-800, których przeciętny wiek to 5,5 roku.

Informacje aktualne na dzień 19 września 2014. 

Kluczowe informacje o Ryanair

Odprawa

W Ryanair możliwe są dwie opcje odprawy online: wcześniejsza z dodatkową płatną opcją wyboru miejsc lub późniejsza bez takiej możliwości. Wczesna odprawa online jest dostępna od 30 dni do 2 godzin przed planowaną podróżą. Późniejsza odprawa jest możliwa od 7 dni do 2 godzin przed planowanym odlotem. Odprawienie się za pośrednictwem telefonicznej obsługi klienta jest dodatkowo płatne 332 zł. Warto też zadbać o wydrukowanie karty pokładowej przed przybyciem na lotnisko. Na miejscu taka usługa kosztuje 71 zł.

Bagaże

Każdy pasażer może bezpłatnie wnieść na pokład jeden bagaż podręczny o maksymalnej wadze 10 kg i wymiarach do 55 cm x 40 cm x 20 cm oraz jedną małą torebkę o maksymalnych wymiarach 35 cm x 20 cm x 20 cm. Możliwość zabrania bagażu rejestrowanego wiąże się w Ryanair z dodatkową opłatą. W zależności od sezonu i kierunku lotu taki bagaż może maksymalnie ważyć do 15 lub do 20 kg. Każdy nadprogramowy kilogram bagażu jest obciążony koniecznością dopłaty 10 euro.

Siedzenia

W samolotach Ryanair standardowe miejsce na nogi to 76 cm. Więcej miejsca jest w rzędach przy wyjściach ewakuacyjnych. Za dodatkową opłatą można skorzystać z rezerwacji wybranego miejsca przed lotem. W pozostałych przypadkach, miejsca zostają przydzielane automatycznie.

Opłaty za rezerwację

Podczas rezerwacji biletu na lot z Ryanair trzeba się liczyć z możliwością dodatkowej opłaty, w zależności od wybranej metody płatności. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z karty kredytowej, zostanie naliczona opłata w wysokości 2% całkowitej wartości transakcji.

Serwis pokładowy

Ryanair oferuje możliwość zakupu przekąsek z pokładowego menu.

Punktualność

Na podstawie obserwacji lotnisk w Wielkiej Brytanii od stycznia do grudnia 2013 roku, można stwierdzić, że 80% lotów obsługiwanych przez linie Ryanair odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightontime.info

Ryanair

4,0/5
W oparciu o 6996 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.