Mapa

Tanie loty do Paryża

Jak znaleźć tanie loty do Paryża?

Niezależnie od tego, czy planujesz romantyczny wypad we dwoje, chcesz odwiedzić znajomych, czy podróżujesz w interesach, dzięki wyszukiwarce Skyscanner znajdziesz najtańsze bilety lotnicze do Paryża. Ceny przelotów uzależnione są od bardzo wielu, czasem zupełnie niespodziewanych czynników. Liczy się nie tylko kierunek lotu i termin, ale też lotniska, z jakich będziesz korzystał, linie lotnicze i liczba dostępnych miejsc w samolocie. Jeśli nie musisz jechać w konkretnym terminie, możesz znaleźć prawdziwe okazje. Skorzystaj z opcji “cały miesiąc” i “najtańszy miesiąc” wyszukiwarki Skyscanner, a znajdziesz najtańsze połączenia w całym roku.

 

Kiedy najlepiej zarezerwować bilet do Paryża?

Zastanawiasz się czy kupić bilety wcześniej, czy do ostatniej chwili czekać na ofertę last minute? W ostatniej chwili zaoszczędzisz na biletach lotniczych, ale nocleg może być droższy i inne koszty niewspółmiernie wyższe. Nie zgaduj, tylko skorzystaj z informacji dostępnych dzięki analizie Skyscanner. Wynika z niej jednoznacznie: najtańsze bilety dostaniesz od ośmiu do dziesięciu tygodni przed wybraną datą wylotu. W tym okresie, ceny biletów są niższe od standardowych o około szesnaście procent.

 

Lotniska z bezpośrednimi lotami do Paryża

Do Paryża dolecisz bezpośrednio z Warszawy (zarówno z Okęcia, jak i Modlina), Katowic-Pyrzowic, Poznania-Ławicy, Gdańska-Matarni, Wrocławia-Strachowic, Krakowa-Balic i Łodzi-Lublinka.

 

Linie lotnicze oferujące bezpośrednie loty do Paryża

Z Katowic, Poznania i Gdańska do Paryża dolecisz Wizzairem, z Wrocławia Ryanairem, a z Łodzi Adrią. Z Warszawy i Krakowa masz nieco większy wybór bezpośrednich połączeń. Z Okęcia dolecisz KLM, Air France, LOTem, Deltą, a także tanimi liniami Air Moldova i Wizzar. Z Modlina, masz natomiast do dyspozycji Ryanair. Z Krakowskich Balic polecisz KLMem, Air France, Easy Jetem i Ryanairem.

 

Lotnisko w Paryżu

W zależności od tego czy polecisz z dużym renomowanym przewoźnikiem czy tanimi liniami, wylądujesz na paryskim lotnisku Charles de Gaulle lub niskobudżetowym Beauvais.

Jeśli twój kończy się na lotnisku Charles de Gaulle od Paryża dzielić cię będzie dwadzieścia pięć kilometrów. Ta stosunkowo niewielka odległość nie sprawia jednak że twoja podróż do miasta na pewno będzie krótka i przyjemna. Lotnisko Charles de Gaulle ma opinię mało sprzyjającego pasażerom. Oficjalnie liczy ono trzy terminale, ale na T2 jest sześć różnych stref oznakowanych od 2A do 2F. Najprościej dostać się stąd do miasta podmiejskim pociągiem RER, który zatrzymuje się pod terminalem 2 i 3. Z T1 dojedziesz się na dworzec bezpłatnym, lotniskowym busem. Podróż na leżący w północnej części śródmieścia Gare du Nord zajmie ci niewiele ponad pół godziny.

Korzystając z tanich linii, dolecisz na jeden z dwóch terminali lotniska Paris-Beauvais. Nazwę tę tani przewoźnicy stosują nieco na wyrost: lotnisko to bynajmniej nie leży w stolicy Francji, ale osiemdziesiąt cztery kilometry dalej. Odległość tę najłatwiej pokonasz specjalnym lotniskowym autokarem. Przystanek znajdziesz pomiędzy terminalami. Autobus odjeżdża dwadzieścia minut po każdym lądowaniu i dowozi podróżnych na paryski parking Pershing, położony tuż przy obwodnicy Peripherique (tuż obok zjazdu Porte Maillot). Złapiesz stąd sporo linii autobusowych, metro i kolejkę podmiejską RER. Teoretycznie, przejazd z lotniska powinien zająć ci godzinę i piętnaście minut, ale czas ten w pełni zależy od ruchu na autostradzie.

 

Kiedy najlepiej jechać do Paryża?

Paryż to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przelotów na świecie. Nie tyko z Polski. Duże zainteresowanie wśród turystów sprawia, że w sezonie letnim bilety mogą być drogie. Dlatego też warto pomyśleć o wykupieniu ich wcześniej. Najlepsze okazje znajdziesz korzystając ze specjalnego alertu cenowego i zaglądając na stronę najtańsze bilety lotnicze. Specjalne okazje najtrudniej będzie ci znaleźć w okresie od kwietnia do września. W tym czasie najwięcej osób chce odwiedzać Miasto Świateł. Śrdnie ceny znacząco spadają natomiast w miesiącach zimowych. Od listopada do lutego, możesz więc liczyć na lepsze oferty. Po zamachach terrorystycznych w 2015 roku popularność przelotów do Paryża znacznie spadła, a wraz z tym ceny poszybowały w dół. Od tego czasu jednak chętnych regularnie przybywa. Dokładne informacje na temat tego, kiedy szukać najlepszych okazji znajdziesz w specjalnej analizie cen lotów Skyscannera.

 

Pogoda w Paryżu

Klimat w Paryżu jest znacznie łagodniejszy niż w większości polskich miast. Latem możesz spodziewać się tu ciepłej słonecznej pogody, z temperaturami sięgającymi powyżej dwudziestu stopni cesjusza. Zimą natomiast spadają one średnio do kilku powyżej zera. Niewielkie opady śniegu i sporo deszczu charakteryzują chłodniejsze miesiące.

 

Zwiedzanie Paryża

Nie jest tajemnicą, że stolica Francji to jedno z najciekawszych i najbardziej malowniczych miejsc w Europie. Znajdziesz tu zabytki z każdego niemal okresu historii Europy. Szczególną popularnością cieszy się średniowieczna Dzielnica Łacińska, dziś oblegana przez turystów i studentów z całego świata. Spójny zamysł architektoniczny, szerokie bulwary i eleganckie kamienice pochodzą natomiast z drugiej połowy dziewiętnastego wieku. Spacerując po centrum miasta z każdego niemal zakątka zobaczysz czubek kontrowersyjnej w swoim czasie, dziś uwielbianej przez mieszkańców Wieży Eiffla. Ale największą atrakcją Paryża są dla większości przyjezdnych imponujące zbiory sztuki, pracowicie zgromadzone w najbardziej znanych muzeach: Luwrze, Musee d’Orsee czy Centre Pompidou, ale też wielu innych mniej bleganych, choć wcale nie mniej ineteresujących miejskich galeriach. Więcej na temat atrakcji miasta znajdziesz na stronie Skyscanner.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Paryż

Często zadawane pytania

Są 3 lotniska w mieście Paryż: Paryż Charles de Gaulle, Paryż Orly i Paryż Beauvais.
Gulf Air, SkyUp Airlines, Transavia France, Oman Air, transavia, Nouvelair, Norwegian i GOL Linhas Aéreas latają do: Paryż bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Paryż, to Kwiecień.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.