Mapa

Tanie loty do Alicante

Alicante posiada wszystkie cechy potrzebne do powstania obleganego przez turystów kurortu: piękne plaże, wspaniałe jedzenie i bogate życie kulturalne. Mimo tego, jest jedynym dużym miastem na Costa Blanca, które całkowicie zachowało swój lokalny charakter, a czas płynie tu w rytmie siesty. Tylko głupiec sprzedaje zegarki – mówi się w Alicante.

Tego nie można przegapić

Alicante przez V wieków należało do Maurów, a sama nazwa miasta wywodzi się z języka arabskiego i oznacza „miasto światła”. Dwa najważniejsze kościoły w Alicante, Basílica de Santa María i Concatedral de San Nicolás de Bari stoją w miejscu dawnych meczetów. Najsłynniejszą atrakcją, poza plażą del Postiguel, jest górujący nad miastem XVI-wieczny pałac, Castillo de Santa Barbara. Z dziećmi można wybrać się na promenadę Panoramis pełną sklepów i kawiarni, ale na Plaza de Toros, arenę walk byków, radzimy ich nie zabierać.

Miłośnicy sztuki będą zachwyceni kolekcją dzieł XX-wiecznych hiszpańskich artystów, takich jak Dali, Miro, czy Picasso w Museo de Arte Contemporáneo de Alicante (MACA). Dzieła dużo starsze, powstałe od wieków średnich aż po początek ubiegłego stulecia oferuje z kolei Museo de Bellas Artes Gravina (MUBAG). Zwiedzający chwalą wyjątkowo interesujące wnętrza muzeum; niektórzy twierdzą nawet, że są piękniejsze niż same zaprezentowane w nim dzieła...

Oczami mieszkańca

Alternatywą do wspomnianych wyżej muzeów jest niezwykła galeria lalek, kostiumów scenicznych i fotografii, Museu de Fogueres. Z kolei, zamiast głównej plaży del Postiguel, można wybrać tę, na którą przyjeżdżają odpocząć mieszkańcy Madrytu, leżącą nieco poza miastem plażę w San Juan de Alicante. Sami, nieliczący czasu Alicantes lubią odpoczywać w parku El Pameral ze ścieżkami spacerowymi, placami zabaw dla dzieci i stolikami piknikowymi.

Podróżni, których znudzi zwiedzanie miasta, opalanie się i zajadanie kalmarami, mogą odwiedzić najmniejszą zamieszkałą wyspę Hiszpanii, Tabarcę, albo zorganizować pielgrzymkę do miejsca urodzenia gwiazdy tenisa, Davida Ferrera, w Javei. Rodzinne miasto drugiej po Rafaelu Nadalu rakiety Hiszpanii słynie z pełnego smakołyków targu spożywczego i klimatycznych barków na plaży.

Czy wiesz, że...

•Położony nieopodal Alicante kurort Benidorm jako pierwszy w Hiszpanii zaproponował wczasy w pakiecie

•według Światowej Organizacji Zdrowia, Costa Blanca to najzdrowsze miejsce w Europie do mieszkania; doskonałe powietrze pozwala odetchnąć szczególnie astmatykom

•w porcie lotniczym Alicante rocznie ląduje ponad 9 milionów pasażerów z całego świata; większość chwali nowoczesny terminal za doskonałe restauracje

Lotniska

Główne lotnisko miasta to Alicante-Elche (ALC).

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Alicante

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Alicante: Alicante.
Delta, SkyUp Airlines, Transavia France, KLM, transavia, Eurowings Europe, Norwegian i BA Cityflyer latają do: Alicante bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Alicante, to Luty.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.