Poznań

1 mar 20202 mar 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Poznań rozsławiły koziołki. Poza zwiedzeniem pięknej Fary, odpoczynku na rynku, warto wybrać się na Maltę by przeżyć niezwykle kulturalne chwile. Dzielnica Jeżyce na myśl przywiedzie słynne książki Małgorzaty Musierowicz, a pobliskie Targi Poznańskie staną się niezwykle istotne dla biznesmenów i przedsiębiorców. Poznań to więc miasto niezwykle zróżnicowane. Tak jak i jego baza noclegowa.

Noclegi w Poznaniu - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum

W umownych granicach centrum miasta znajduje się mnóstwo turystycznych atrakcji. Rynek, ratusz, pręgierz, czy liczne muzea z Muzeum Narodowym na czele. Warto wiedzieć, że ten rejon potocznie bywa nazywany Starym Miastem, oficjalnie jednak ulokowane jest ono na północ od centrum. I jak na centrum przystało znaleźć tu można zróżnicowaną ofertę noclegową. Zamożniejsze pary czy osoby ceniące prestiż najczęściej decydują się na jeden z droższych hoteli. Osoby ceniące bardziej ekonomiczne i racjonalnie cenowo rozwiązania mogą wybierać wśród prywatnych kwater, apartamentów, willi czy mniejszych hotelików.

Malta i Jezioro Maltańskie

Jezioro Maltańskie i Malta wraz z Parkiem Tysiąclecia tworzą jedną z najciekawszych lokalizacji turystycznych Poznania. Nieprzebrana zieleń wypełniona rzeźbami i kojące wody jeziora to nie tylko ulubione miejsce Poznaniaków na rodzinny wypoczynek w weekendy. Malta to przede wszystkim synonim kultury i sztuki, ze względu na odbywające się tutaj festiwale i koncerty, największych światowych gwiazd muzyki – najczęściej – rockowej i alternatywnej. Przygotowana tu baza noclegowa zazwyczaj przyciąga uczestników tychże kulturalnych wydarzeń. Kilka hoteli – również tych najdroższych i eleganckich oferuje miejsca noclegowe o bardzo wysokim standardzie. Młodsi ludzie, poszukujący bardziej budżetowych rozwiązań decydują się na nocleg na campingu, większe fundusze przeznaczając na zabawę.

Jeżyce

Czy to możliwe, by jedna dzielnica była doskonałą noclegową lokalizacją zarówno dla zapracowanych biznesmenów oraz dla entuzjastów Małgorzaty Musierowicz? Takie rzeczy tylko w Poznaniu. Dzielnica Jeżyce znajduje się na zachód od centrum miasta. Nieopodal ulokowana jest siedziba Międzynarodowych Targów Poznańskich, stąd popularność Jeżyc wśród przedsiębiorców czy sprzedawców. Z drugiej strony… nazwa rejonu przywodzi na myśl „Jeżycjadę”, czyli serię książek dla młodzieży autorstwa Małgorzaty Musierowicz. Zaczytywała się w nich kiedyś prawie każda nastolatka. Stąd tak duża jego atrakcyjność dla każdego, kto chciałby wrócić do lat dzieciństwa.

Bazę noclegową dzielnicy tworzą duże, eleganckie i drogie hotele sieciowe, kilka apartamentów oraz mniejsze i tańsze hoteliki oraz pokoje gościnne.  

Najlepiej oceniane hotele w: Poznań

od 220 zł
od 233 zł
od 394 zł

Co podróżni mówią o mieście Poznań?

9,8
Miłośnicy sztuki
9,5
Maniacy historii
8,6
Miłośnicy nocnego życia
8,6
Smakosze
7,9
Podróżujące rodziny
Opinie użytkowników (40)
Gordon G
Gordon G
21.06.2019

Piękna architektura. Brak turystów. Wszyscy są przyjaźni i mówią po angielsku. Nowoczesna infrastruktura z silnym hipsterowym klimatem - świetne kawiarnie, funky bary, dziwaczne restauracje i skutery elektryczne. Sklepy też są fantastyczne!

Marikka
MarikkaBerlin
30.06.2015

Byłem w Poznaniu 2 lata temu i podobało mi się to miasto. To tak wyjątkowe miasto, pełne zabytków i bardzo miłych ludzi. Mieszkałem tam w hotelu Ikar - Hotele Wam Group. Są dobre ceny i komfortowe pokoje. http://hotelewam.co.uk/621-hotel-ikar-poznan.html

Laurel W
Laurel WCalgary
03.08.2014

Warto odwiedzić Poznań, aby choćby zobaczyć zabytkowy rynek otoczony kolorowymi budynkami. Wiele budynków zostało zrekonstruowanych po zniszczeniach w czasie II wojny światowej & gt;

Nicky Carter
Nicky CarterLeominster
06.01.2017

Urocze, zabytkowe miasto z dwoma kempingami - choć tylko jedno ma połączenie autobusowe z miastem. Nawigacja w korkach w godzinach szczytu może być trudna, ale świetnie, jeśli nie musisz jechać samochodem i zbiegać się z podróżą na jednym ze średniowiecznych festiwali

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Sierpień; średnia cena noclegu to wówczas 215 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Poznań to Grudzień, ze średnią ceną 287 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Luty w zeszłym roku wynosiła 236 zł za dobę. To 2% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 243 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Poznań przewidywana średnia temperatura w miesiącu Luty to 0,5°C/32,8°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Lipiec, ze średnią temperaturą 23,8°C/74,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą -3,5°C/25,7°F.
Lotnisko położone najbliżej: Poznań to Poznań (POZ) (6,90 km).

Zaplanuj podróż do: Polska