Mapa

Loty TAP Air Portugal

TAP to narodowe linie lotnicze Portugalii z głównym lotniskiem Lizbona-Portela. Linie powstały w 1945 roku i zaczęły swoją działalność już w kolejnym roku. Dziś oferują loty w 76 kierunkach, między innymi do i z Warszawy. Na flotę TAP składa się 69 maszyn. Linie wchodzą także w skład największego na świecie sojuszu lotniczego Star Alliance.

Informacje aktualne na dzień 20 września 2014. 

Kluczowe informacje o TAP Portugal

Odprawa

TAP Portugal oferuje różne możliwości odprawy: na lotnisku przy "okienku" lub przy samoobsługowej maszynie, przez Internet lub przy pomocy aplikacji mobilnej. Godziny początku i zakończenia czasu odprawy na lotnisku zależą od miejsca wylotu. Odprawa online i odprawa przy pomocy aplikacji mobilnej dostępne są na 72 godziny przed odlotem, z pewnymi wyjątkami. Na trasach do i ze Stanów Zjednoczonych można odprawić się najwcześniej na 24 godziny przed planowanym odlotem. Odprawa online dla lotów z Düsseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium, Zagrzebia, Genewy oraz Zurychu jest możliwa od 23 godzin przed odlotem. Jeśli decydujemy się na odprawę online lub przez aplikację mobilną, a chcemy nadać bagaż, powinniśmy na lotnisku dodatkowo zgłosić się do stanowiska "drop-off". Uwaga! Odprawa mobilna z TAP nie jest możliwa w przypadku podróży z lotnisk A Coruña oraz Oviedo (Asturia, Hiszpania). Poza tym, niektóre lotniska wymagają dokonania dodatkowych formalności. Podróżując z Algieru, Akry, Bamako, Casablanki, Marrakeszu i Tangeru po dokonaniu odprawy online, kartę pokładową należy odebrać bezpośrednio na lotnisku. Z kolei na lotniskach Belem, Belo Horizonte, Fortaleza, Manaus, Porto Alegre, Recife, Rio de Janeiro, Salvador trzeba udać się do stanowiska odprawy po znaczek potwierdzający uiszczenie opłaty pokładowej.

Bagaże

Każdy pasażer podróżujący z TAP ma prawo do zabrania na pokład samolotu przynajmniej jednego bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i wadze 8 kg. Pasażerowie klasy ekonomicznej maja prawo do przewożenia jednej sztuki takiego bagażu, a pasażerowie klasy biznes do dwóch. Limity dotyczące bagażu rejestrowanego zależą od trasy lotu i klasy podróży. Na większości tras europejskich dozwolona waga bagażu to przynajmniej 23 kg. Nieprzrekraczalną wagą bagażu rejestrowanego jest natomiast 32 kg.

Siedzenia

Na lotach długodystansowych pasażerowie klasy ekonomicznej mają przydzielone siedzenia, odległość pomiędzy którymi wynosi 81-86 cm. Pasażerowie klasy biznes, w zależności od typu Airbusa korzystają z foteli, pomiędzy którymi odległość wynosi 137 lub 152 cm. Miejsca są przydzielane podczas odprawy.

Opłaty za rezerwację

W zależności od kierunku lotu i klasy podróży, przy zakupie biletu TAP pobiera podatek w różnej wysokości. Dla wszystkich klas na połączeniach między Portugalią śródlądową a jej wyspami (Madera, Azory) wynosi on 4 euro. W lotach krajowych (w Portugalii) i wszystkich lotach europejskich pasażerowie z taryfą TAP Discount uiszczą opłatę w wysokości 5 euro, podczas gdy pozostali na tej trasie zapłacą 9 euro. Na trasach międzykontynentalnych wszyscy są zobowiązani do uiszczenia opłaty w wysokości 15 euro.

Serwis pokładowy

Wszyscy pasażerowie TAP Portugal mają zapewniony posiłki, napoje i rozrywki na pokładzie. Ich wymiar zależy od długości trasy i taryfy.

Punktualność

Na podstawie obserwacji 20 najczęstszych kierunków w okresie 15 lipca do 15 września 2014 można stwierdzić, że 67% lotów obsługiwanych przez linie TAP Portugal odbywa się o planowanym czasie.*
* Dane na podstawie flightstats.com

TAP Air Portugal

4,5/5
W oparciu o 9553 opinii(-e)

Ocena jakości Partnerów Skyscanner przyznawana jest na podstawie recenzji użytkowników dotyczących: wiarygodności prezentowanych cen, dodatkowych opłat, obsługi klienta i łatwości korzystania z ich witryn internetowych.

Dowiedz się więcej

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.