Mapa

Tanie loty do Stany Zjednoczone

Loty do Stany Zjednoczone

- Jak znajduje pan Amerykę? - ktoś zapytał Ringo Starra podczas pierwszego tournée Beatlesów po Stanach Zjednoczonych. - Skręcam w prawo za Grenlandią – odpowiedział muzyk. I jest to chyba jedyne zdanie, którym można zwięźle odpowiedzieć na takie pytanie. Ameryka to gigantyczny kraj, zbudowany przez ludzi z różnych stron świata. Zachwyca przyrodą i fascynuje unikatowymi miastami.

Jeśli chcesz poznać porady ekspertów, jak zaoszczędzić na biletach do USA ponad 1000 zł, koniecznie sprawdź ten artykuł: 

Tego nie można przegapić

 

Do Stanów Zjednoczonych często podchodzi się od strony jednego z wybrzeży: wschodniego z Nowym Jorkiem, Waszyngtonem czy Bostonem lub zachodniego – od Kalifornii. Najmniej znane jest wnętrze Stanów Zjednoczonych, ale można je spróbować oswoić na przykład z perspektywy legendarnej Route 66, drogi łączącej Chicago z Los Angeles.

Stany Zjednoczone to fantastyczne miasta, ale i cuda natury. Spośród ponad dziesięciu tysięcy miast, miasteczek i wiosek do najsłynniejszych należą uniwersytecki Boston ze swoją historią kolonialną, Chicago z wyjątkową architekturą, stolica hazardu – Las Vegas, centrum przemysłu filmowego Los Angeles, gorące i kuszące Miami, jazzowy Nowy Orlean, deszczowe Seattle, artystyczne San Francisco, dostojny Waszyngton i oczywiście Nowy Jork z klimatem niepowtarzalnym w skali świata.

Popularnymi kierunkami z dala od wielkich aglomeracji miejskich są na przykład Parki Narodowe, takie jak mało przyjaźnie brzmiący Park Narodowy Doliny Śmierci, Everglades czy Yosemite. Przyroda Stanów Zjednoczonych jest tak jak jej miasta – zróżnicowana i monumentalna. Miejscami, które każdy powinien w swoim życiu odwiedzić są na pewno Wielki Kanion, Góra Rashmore z wyrytymi w skale twarzami czterech amerykańskich prezydentów czy malownicze gejzery w Yellowstone.

Oczami mieszkańca

Społeczeństwo Stanów Zjednoczonych to gigantyczny tygiel ras, narodowości, kultur i języków. Wśród mieszkańców największe grupy stanowią Afroamerykanie, Azjaci, Meksykanie i Europejczycy. Dzięki tej różnorodności w Ameryce można doświadczyć regionalnej kuchni i świąt z całego świata. Najbardziej charakterystyczny jest pod tym względem Nowy Jork, gdzie wystarczy niemal krok, żeby z Małej Italii znaleźć się w Chinatown z zupełnie innym klimatem. W Chicago jest polskie Green Point, a (między innymi) w San Francisco Japantown. Co ciekawe, mimo, że najczęściej używanym językiem w Stanach Zjednoczonych jest angielski, to nie ma tu oficjalnego języka urzędowego. Ze względu na dużą liczbę mieszkanców pochodzenia meksykańskiego, wiele napisów znajduje się zarówno po angielsku, jak i po hiszpańsku.

Za to wszyscy Amerykanie, jak jeden mąż uwielbiają świętować. Celebrują z właściwym sobie zaangażowaniem i entuzjazmem zarówno święta państwowe, jak i małe uroczystości rodzinne czy weekendowe barbecue. Jednym z najhuczniej obchodzonych dni w roku jest rocznica podpisania Deklaracji Niepodległości 4 lipca 1776 roku. Każdego roku, 4 lipca największe miasta prześcigają

się w spektakularnych pokazach fajerwerków, a na ulicach, w dekoracjach i strojach ludzi dominują barwy patriotyczne. Niemal równie ważnym, choć nieoficjalnym świętem narodowym są w Stanach Zjednoczonych finały futbol amerykańskiego ligi zawodowej NFL, czyli Super Bowl. To co roku najważniejsze wydarzenie sportowe w kraju.

Czy wiesz, że…

* Amerykanie lubią teorie spiskowe; aż 27% z nich uważa, że człowiek nigdy nie wylądował na Księżycu

* flaga amerykańska oficjalnie nazywa się „Gwiazdy i pasy”; wcześniej używano też nazwy „Dawna chwała”; hymn narodowy nazywa się: „Gwieździsty sztandar”

* w żyłach aż 35 milionów Amerykanów płynie krew pierwszych 102 osadników w Ameryce Północnej z 1620 roku, tak zwanych Pielgrzymów z Mayflower

Lotnisko

Każdy stan i każde większe miasto w Stanach Zjednoczonych ma swoje lotnisko. Do najważniejszych w kraju należą: Hartsfield-Jackson w Atlancie (ATL), O’Hare w Chicago (ORD), Lotnisko Los Angeles (LAX), Lotnisko w Dallas (DFW), Lotnisko w Denver (DEN), JFK w Nowym Jork (JFK), Lotnisko San Francisco (SFO), Charlotte/Douglas (CLT), McCarran w Las Vegas (LAS), Sky Harbor w Phoenix (PHX), Lotnisko w Houston (IAH), czy w Miami (MIA).

Znajdź tanie loty do Stanów Zjednoczonych na Skyscanner. Porównaj miliony ofert linii lotniczych i biur podróży i znajdź tanie bilety lotnicze.

Wyszukiwarka lotów Skyscanner jest szybka i prosta w obsłudze a ponadto zupełnie bezpłatna. Po znalezieniu najlepszej oferty, przekierujemy Cię bezpośrednio na stronę linii lotniczej lub biura po-dróży, gdzie możesz sfinalizować transakcję i zarezerwować bilet. Skyscanner nie pobiera prowizji ani żadnych dodatkowych opłat.

Jeśli nie masz dokładnie sprecyzowanej daty wyjazdu, wyszukiwarka Skyscanner pomoże Ci znaleźć najtańsze dni w danym miesiącu na loty do Stanów Zjednoczonych. By skorzystać z tej funkcji, wy-bierz cały miesiąc w miejscu daty podróży, a nasze wykresy zilustrują, w jakich dniach ceny lotów są najniższe.

Jeśli nie jesteś zdecydowany, gdzie chcesz polecieć i szukasz okazyjnych ofert, zamiast konkretnego kierunku wybierz „Wszędzie” w polu wyszukiwania a Skyscanner pokaże najtańsze oferty na bilety lotnicze na całym świecie.

Szukasz hotelu w Stanach Zjednoczonych? Skyscanner znajdzie dla Ciebie najlepsze hotele i atrak-cyjne oferty noclegów. 

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.