Nowy Jork

23 wrz 201924 wrz 2019

2 gości - 1 pokój

Nowy Jork to jedno z najbardziej filmowych miejsc świata. Most Brooklyński, Statua Wolności, Empire State Building, Times Square czy Central Park stanowiły doskonałą scenerię wielu hitów ze świata kinematografii. Warto przyjechać tu na dłużej, by poczuć prawdziwy nowojorski klimat i zacząć własną historię, oczywiście z happy endem! Decyzja o wyborze miejsca noclegu nie będzie łatwa… Wybierzesz Manhattan, Dzielnicę Teatralną, Queens, Bronx, a może jeszcze inną lokalizację?

Noclegi w Nowym Jorku - gdzie warto się zatrzymać?

Central Park

Central Park, centrum Manhattanu, rajska oaza zieleni o powierzchni 341 hektarów. Czy można sobie wyobrazić coś bardziej nowojorskiego niż poranny jogging czy popołudnia kawa właśnie w tym parku? Jego granice wyznacza m.in. słynna Piąta Aleja, a tuż obok znajdują się m.in. słynne Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej czy Metropolitan Museum of Art. W jego granicach znajdziemy niezliczone alejki, kilkanaście tysięcy drzew, a nawet pomnik… króla Władysława Jagiełły! Nieopodal Central Parku znajduje się wiele ekskluzywnych hoteli 4- i 5-gwiazdkowych, doskonałych dla turystów szukających prestiżu, zainteresowanych również zakupami na Piątej Alei. Nieopodal znajduje się też multum prywatnych mieszkań do wynajęcia na kilka dni czy budżetowych hosteli, których niższe ceny pozwolą spełnić mały American Dream przyjezdnym o skromniejszych funduszach.

Dzielnica Teatralna

Nowojorska Dzielnica Teatralna to Times Square i Broadway. Designerskie hoteliki, apartamenty do wynajęcia, a nawet ekskluzywne hotele ugoszczą każdego, kto przybył tu spragniony wrażeń teatralnych na najwyższym, światowym poziomie. Co prawda sama ulica Broadway ma aż 21 kilometrów długości i przebiega zarówno przez Manhattan, jak i Bronx, ale szczególną uwagę warto poświęcić fragmentowi zwanemu „The Great White Way”, zlokalizowanemu między 42. a 53. ulicą. Obejrzenie na żywo „Evity”, „Kotów”, „Les Miserables” czy „Upiora w operze” właśnie na scenie brodwayowskiej, to marzenie każdego fana musicali oraz doświadczenie, które wspominać będziemy do końca życia.

Lower Manhattan

Nocleg w dzielnicy Lower Manhattan zagwarantuje nam bliskość wielu unikatowych miejsc – Chińskiej Dzielnicy Chinatown, Little Italy czy słynnego SoHo. Można by odnieść wrażenie, że miasto składa się tylko i wyłącznie ze słynnych lokalizacji, prawda? Nieopodal – Bronx, afroamerykańska i latynoska dzielnica, uznawana za miejsce powstania kultury hip-hopowej. Wszystkie te atrakcje nikną jednak, gdy zdamy sobie sprawę z bliskości miejsca dla Amerykanów wyjątkowego – Muzeum i miejsca pamięci ataków z 11 września. Warto zobaczyć je choć raz na własne oczy, przyjrzeć się mijającym je mieszkańcom, spróbować zrozumieć wpływ, jaki wywarło na ich życie i amerykańską dumę narodową. W Lower Manhattan możemy wynająć mały prywatny pokoik w niewielkim mieszkaniu, odnaleźć hostel lub zdecydować się na rozwiązanie droższe – nocleg w komfortowym hotelu. Stąd biznesmeni pojadą na Wall Street, a turyści indywidualni i pary wyruszą, by poznawać skarby Nowego Jorku. 

Najlepiej oceniane hotele w: Nowy Jork

od 1 672 zł
od 2 589 zł
od 3 312 zł

Co podróżni mówią o mieście Nowy Jork?

9,8
Smakosze
9,6
Miłośnicy nocnego życia
8,4
Maniacy historii
8,3
Miłośnicy luksusu
8,1
Miłośnicy sztuki
Opinie użytkowników (1151)
Y Y
Y Y
28.06.2019

Yyy

Louisa Lawson
Louisa Lawson
08.05.2019

Nowy Jork ma coś dla każdego, do zrobienia w budżecie (ku przerażeniu ludzi) lub jako całkowity luksus. Zaplanuj swoją podróż z wyprzedzeniem, starannie wybierając restauracje i musisz zobaczyć przed podróżą, aby Twój czas był znacznie lepiej wydany!

Betty  Muauka
Betty Muauka
07.05.2019

Brooklyn Bridge, Central Park, Liberty Lady, Time Square, China Town, Elis Island ... do seerrr !!!! I nie zapomnij o ulicznym jedzeniu.

Alice Rodriguez
Alice Rodriguez
30.04.2019

Świetnie się bawiliśmy! Cała przygoda! Naprawdę musisz iść do NY raz w życiu

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Styczeń; średnia cena noclegu to wówczas 585 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Nowy Jork to Wrzesień, ze średnią ceną 1 258 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Wrzesień w zeszłym roku wynosiła 931 zł za dobę. To 15% mniej niż średnia cena za dobę w wysokości 1 076 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
Lotnisko położone najbliżej: Nowy Jork to Nowy Jork-LaGuardia (LGA) (13,14 km). Inne pobliskie lotniska to: Nowy Jork-Newark (14,12 km) Teterboro (15,78 km) Nowy Jork John F Kennedy (21,07 km) Morristown (35,79 km) Westchester County (46,72 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone