Mapa

Tanie loty do Denver

Miasto na wysokości mili – Denver rozciąga się u podnóża Gór Skalistych na wysokości 1,6 m n.p.m. Bogate złoża ropy naftowej, surowe szczyty, półpustynny klimat i kowbojskie tradycje sprawiają, że po wyjściu z samolotu odczuwa się tu oryginalną mieszankę luksusu i Dzikiego Zachodu.

Tego nie można przegapić

Nie bez powodu do dziś Denver jest największym w Ameryce producentem strojów kowbojskich, zarówno na potrzeby filmów i przedstawień, jak i dla osób prywatnych. Miasto słynie też z kwitnącego przemysłu naftowego, barwnie przedstawionego w słynnym na cały świat serialu „Dynastia”.

Jednak największą atrakcją Denver jest oczywiście jego położenie. Będąc w mieście obowiązkowo trzeba wybrać się na wycieczkę do otaczających je kanionów i Parku Narodowego Red Rocks. Można spotkać tam łosie, jelenie i oczywiście słynne, amerykańskie bizony. W Red Rocks Park jest też jedyny w swoim rodzaju, naturalny, skalny amfiteatr. Nietypowe ułożenie kanionu dające doskonałą akustykę, pozwala na organizowanie wewnątrz przedstawień dla większej publiczności.

Sceneria nagich, czerwonych szczytów i fantazyjnych kanionów obfituje oczywiście w historie o wędrujących kowbojach i trudach pierwszych osadników na Dzikim Zachodzie. Z tych stron pochodził słynny Buffalo Bill – wędrowny kowboj, który podróżował po osadach w Kolorado organizując widowiska cyrkowe. W swoich przedstawieniach opowiadał o życiu na Dzikim Zachodzie, historiach kowbojów i wczesnych osadników. Na obrzeżach Denver można zwiedzać jego dom i grób oraz dowiedzieć się więcej na temat życia słynnego sztukmistrza. 

Okiem mieszkańca 

Denver słynie w USA jako miasto wymarzone dla samotnych kobiet. W przeciwieństwie do większości metropolii na świecie, liczba mężczyzn w wieku matrymonialnym o kilka procent przewyższa tu liczbę kobiet. Jeśli zestawimy to z wysoką jakością miejscowej opieki zdrowotnej i doskonałymi warunkami do uprawiania sportów i rekreacji w otoczeniu malowniczych gór, przekonamy się, że Denver to wymarzone wprost miejsce do szukania hardego i przystojnego męża. Nic dziwnego, że od lat pełni ono rolę amerykańskiego ośrodka migracji matrymonialnej. Jest tu niezliczony wybór imprez i rozrywek dla singli. Bo która z samotnych pań nie chciałaby spotkać tu swojego Blake’a Carringtona?

Czy wiesz, że?

* 2 sierpnia 1906 Buffalo Bill gościł ze swoim występem na rzeszowskich Błoniach

* słynnym w całych Stanach miejscowym specjałem są The Rocky Mountain Oysters. Są to panierowane i smażone w głębokim oleju cielęce genitalia

* jako siedziba stanu Kolorado, Denver mieści budynki stanowej administracji, które zaprojektowano jako niemal dokładną replikę zabudowań w Waszyngtonie 

* z Denver pochodzi Stranahans Colorado Whiskey, jedna z najlepszych whiskey w USA. Mała, rodzinna destylarnia Stranahans produkuje zaledwie 12 beczek rocznie

Lotnisko

Denver International Airort (DEN), nazywane też często w skrócie DIA, leży w północno-wschodniej części miasta, czterdzieści kilometrów od centrum. Otwarte w 1995 roku, jest jednym z największych i najbardziej ruchliwych w Stanach Zjednoczonych. Lotnisko bardzo dynamicznie się rozwija i ciągle przybywa mu użytkowników i połączeń. Średnio korzysta z niego około 50 mln podróżnych rocznie.

W czasie jego budowy w 1995 położono spory nacisk na estetykę i walory artystyczne budynku. Charakterystyczny, biały płócienny dach  zakończony szpiczastymi czubkami, przywodzi na myśl jednym ośnieżone szczyty Gór Skalistych, innym indiańskie wigwamy. Terminal główny połączono z halą przeszklonym wiszącym w powietrzu korytarzem, z którego można obserwować kołujące samoloty i otaczające je góry. W korytarzu oraz na stacji kolejowej obsługującej lotnisko organizowane są czasowe wystawy sztuki.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Denver International

Często zadawane pytania

Są 2 lotniska w mieście Denver: Denver International i Denver Arapahoe Co.
Delta, Gulf Air, KLM, Singapore Airlines, Trans States Airlines, Air New Zealand, Kenya Airways i Norwegian latają do: Denver International bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Denver International, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.