Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Chicago - Porównaj ceny ze Skyscanner

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Po centrum Chicago najlepiej poruszać się na piechotę lub komunikacją miejską. Jazda samochodem może być uciążliwa ze względu na duże natężenie ruchu i wysokie opłaty parkingowe. Jeśli jednak zależy Ci na swobodzie poruszania się także poza granice miasta, wynajem auta może być dobrym pomysłem.

W Chicago można bez trudu wynająć auto z wielu dogodnych lokalizacji. Stanowiska wypożyczalni znajdują się na dwóch głównych lotniskach: O'Hare i Midway i w wielu punktach w mieście, szczególnie w okolicach Grant Park. Do dyspozycji klientów jest cała gama aut, od ekonomicznych aut miejskich, przez SUV-y po kabriolety. Popularne modele to Chevrolety, Fordy czy Nissany.

Nawigacja w Chicago z pozoru jest prosta: większość ulic rozmieszczonych jest na planie siatki. Dezorientację u kierowcy może jednak wprowadzić fakt, że niektóre ulice mają kilka poziomów. Trudność może sprawiać też parkowanie, nawet poza ścisłym centrum. Dobrym rozwiązaniem może się tu okazać wcześniejsze zarezerwowanie miejsca parkingowego za pośrednictwem odpowiednich stron internetowych.

W stanie Illinois panuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy, można natomiast używać zestawu słuchawkowego. Ograniczenia prędkości to 48 kilometrów na godzinę w miastach, 24 na osiedlach, 112 na międzystanowych autostradach i niektórych drogach czteropasmowe. Na pozostałych drogach czteropasmowych obowiązuje ograniczenie prędkości 104 kilometry na godzinę, a na innych drogach głównych i drogach biegnących przez tereny wiejskie to ograniczenie wynosi 88 kilometrów na godzinę.

Mieszkańcy Chicago mówiąc o autostradach zazwyczaj używają ich imion, a nie numerów. Warto o tym wiedzieć, na przykład, gdy będziemy prosić o wskazówki dojazdu. Na przykład I-55 to Stevenson Expressway (łączy południowo-zachodnie centrum z południowo-zachodnimi obrzeżami miasta), a I-90/94 (The Dan Ryan) prowadzi do wschodniej lub centralnej części miasta od strony Indiany. O kierowcach w Chicago warto wiedzieć też to, że na autostradach mogą jeździć bardzo agresywnie, dlatego pamiętaj o tym, żeby zachować ostrożność.

Fantastyczne w posiadaniu do dyspozycji wynajętego auta jest to, że można z łatwością odkrywać regiony w okolicy miasta. Jednym z ciekawych kierunków jednodniowej wycieczki może być na przykład miasto Genewa, położone siedemdziesiąt kilometrów na zachód od Chicago. To niewielkie urokliwe miasteczko nad Fox River oferuje przemiły dzień, który można spędzić w jednej z licznych kawiarenek, a potem zajrzyj do pobliskiego St. Charles.

Typowym kierunkiem wypadowym na weekend dla samych mieszkańców Chicago jest natomiast Grand Beach w Michigan. Dostaniesz się tam w około półtorej godziny, jadąc I-94 W i I-90 W na południe wzdłuż wybrzeża. To miejsce wymarzone na relaks na plaży, nie ma tu mnóstwa restauracji i innych atrakcji. Jeśli masz ochotę trochę zaszaleć i poruszać się, polecamy zjechanie na trasie Chicago-Grand Beach do Warren Dunes State Park: można tam pozjeżdżać na deskach z gigantycznych wydm.

Jeszcze innym ciekawym kierunkiem na jednodniową wycieczkę autem z Chicago jest historyczne miasto Ottawa. Dostaniesz się do niego jadąc około sto czterdzieści kilometry w kierunku południowo-zachodnim. Najwygodniej dotrzesz tam drogami I-80 E i I-55 N. Miasto jest malowniczo położone na przecięciu rzek Fox i Illinois i to właśnie nad rzekami toczy się jego życie towarzyskie. Ottawa stanowi też wrota do parku stanowego Starved Rock, w którym można wybrać się na romantyczny spacer pośród licznych skalnych wodospadów.

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.