San Francisco

30 sty 202031 sty 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Scott McKenzie śpiewał „Jeśli wybierasz się do San Francisco, upewnij się, że we włosy masz wpięte kwiaty”. Czy faktycznie do dziś miasto jest symbolem wolności? San Francisco to bez wątpienia przestrzeń, różnorodność i wolność właśnie. Jedno z największych miast kraju, oblewane przez wody Oceanu Spokojnego jest punktem obowiązkowym wizyty w Stanach Zjednoczonych. 

Noclegi w San Francisco - gdzie warto się zatrzymać?

Centrum miasta – plac Union Square i Dzielnica Teatralna

Dzielnica Teatralna położona jest w samym centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie placu Union Square, uważanego za jego serce. Niezaprzeczalnie będzie to doskonały wybór dla turystów spragnionych wrażeń kulturalnych oraz bliskości największych atrakcji miasta jednocześnie. Tylko kilka kroków dzieli nas stąd chociażby od American Conservatory Theater czy Moscone Center. Stadion AT&T Park oddalony jest jedynie o 10 minut jazdy, a nieco bliżej znajdziemy Muzeum Sztuki Nowoczesnej San Francisco. Okolice Union Square zapewnią nam bliskość jednej z wizytówek miasta, niezwykle często przedstawianej w filmach. Nieopodal bowiem znajduje się stacja słynnego tramwaju linowego, dzięki któremu możemy podziwiać nie tylko malownicze widoki, ale także dotrzeć w mig do dzielnicy Chinatown czy Fisherman’s Wharf. Każdy, kto odwiedzi San Francisco z dziećmi powinien również zajrzeć do tutejszego Muzeum Kreskówek, a entuzjaści zakupów do licznych butików luksusowych marek.

Okolice Union Square i sama Dzielnica Teatralna obfitują w liczne obiekty noclegowe. Tutejszą bazę tworzą zarówno eleganckie hotele 4-gwiazdkowe, nierzadko o wnętrzach designerskich lub utrzymanych w stylu epoki wiktoriańskiej, a także liczne hotele 2- oraz 3-gwiazdkowe o równie dogodnym położeniu, lecz niższych cenach.

Fisherman’s Wharf – North Point

Fisherman’s Wharf można nazwać dzielnicą-wizytówką miasta i jej prawdziwym „must-see”. Szczególnie cenią ją sobie rodziny oraz wszyscy spragnieni relaksu i… smakowitych owoców morza, których tu nie brakuje. Jej doskonałe położenie oznacza zarówno spokój w pobliżu centrum miasta, a

także bliskość ciekawych dzielnic, takich jak Chinatown czy Dzielnicy Teatralnej. W zaledwie kilka chwil dotrzeć możemy do mostu Golden Gate, widocznego na niemalże każdej pocztówce z tego niezwykłego miasta. Tuż obok niego często przedstawiana jest wyspa Alcatraz i jej słynne więzienie, które również ulokowane jest nieopodal. Dopłyniemy na nią promem, jedną z ulubionych turystycznych atrakcji. Wieczorem z pewnością przyjemnie będzie odwiedzić tutejsze knajpki i restauracje, a rano wybrać się na spacer lub jogging w okolice terenów rekreacyjnych Crissy Field. Jeśli zapragniemy przywieźć z San Francisco pamiątki, tutejsze centra handlowe z pewnością ułatwią nam ich wybór. Podróżujące rodziny nie mogą zapomnieć o Exploratorium oraz muzeum, które znajduje się w przekształconym okręcie podwodnym USS Pampanito.

Dzielnica Fisherman’s Wharf obfituje w liczne atrakcje oraz rozbudowaną bazę hotelową. Co ciekawe ceny są tu nieco niższe, a dostępność hoteli o statusie 2 gwiazdek znacznie wyższa, niż w centrum miasta. Backpackerzy często wybierają motele czy domy wakacyjne lub obiekty typu bed&breakfast. Spragnieni większego komfortu i licznych udogodnień mogą zdecydować się na nocleg w hotelu 4- lub 5-gwiazdkowym.

Najlepiej oceniane hotele w: San Francisco

od 620 zł
od 1 165 zł
od 2 401 zł

Co podróżni mówią o mieście San Francisco?

9,8
Smakosze
8,4
Miłośnicy przygód
7,9
Miłośnicy sztuki
7,8
Podróżujące rodziny
7,7
Miłośnicy natury
Opinie użytkowników (2209)
Arne D’huyvettrr
Arne D’huyvettrr
30.07.2019

1 z moich najlepszych wycieczek w historii! Ludzie są przyjaźni, wiele zajęć do zrobienia. Piękne miasto z dużą historią. Zdecydowanie wypożyczyć samochód do zwiedzania dróg w pobliżu San Francisco, gorąco polecam!

Charlotte Schevenke
Charlotte Schevenke
05.07.2019

Spędziłem 4 dni w SF i odwiedziłem Pier 39, Alcatraz, Most Golden Gate, Lands End Trail, Bake Beach i nawet poleciłbym pójście do restauracji The Cliffhouse obok Lands End Trail, ponieważ ma niesamowite widoki na nasz brzeg, pyszne jedzenie i świetny personel

Leeann Baker
Leeann Baker
30.06.2019

Miałem niesamowity czas tutaj! Tyle kultury tak blisko siebie! Jeśli planujesz wycieczkę i potrzebujesz miejsc, do których chcesz się udać, sprawdź Chinatown, miasto w Japonii, molo 39 i małe Włochy! Najlepszym miejscem na pizzę w mieście jest pizza Tonys w małych Włoszech. Ogromny styl netto York za niezłą cenę. Również jeśli chcesz mieć wspaniały widok na most Golden Gate, idź na Baker Beach, aby zrobić tak wspaniałe zdjęcia, ale bądź ostrożny, że jest to plaża dla nudystów, więc jeśli jesteś dzieckiem, przygotuj się. Po wschodniej stronie można się poruszać, choć jest bardzo pagórkowata, więc upewnij się, że jesteś gotowy na wędrówki po przyjeździe.

Tom Delmonte
Tom Delmonte
29.11.2019

Outdoors: Muir Woods, In SF proper: Chinatown, Ghirardelli Square, food: pouco your favorite they likely will have several very good options

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Grudzień; średnia cena noclegu to wówczas 814 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: San Francisco to Czerwiec, ze średnią ceną 1 632 zł za dobę.
Średnia cena noclegu w hotelu w miesiącu Styczeń w zeszłym roku wynosiła 1 165 zł. To tyle samo, co średnia cena za dobę w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: San Francisco przewidywana średnia temperatura w miesiącu Styczeń to 9,9°C/49,7°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Wrzesień, ze średnią temperaturą 24,9°C/76,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 5,1°C/41,2°F.
Lotnisko położone najbliżej: San Francisco to San Francisco International (SFO) (17,78 km). Inne pobliskie lotniska to: Oakland Metropolitan Oak (18,81 km) Concord (39,82 km) San Jose International (62,91 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone