Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Wypożyczalnie samochodów - Los Angeles - Porównaj ceny ze Skyscanner

Wynajęcie samochodu w Los Angeles pozwoli Ci być niezależnym od transportu publicznego, który nie zawsze jest wygodnym i na zwiedzanie atrakcji znajdujących się także poza miastem. Decydując się na wypożyczenie auta pamiętaj jednak o specyfice tego miasta. Na drodze bardzo często można natrafić na pościgi policji albo paparazzich śledzących gwiazdy filmowe.

W Los Angeles najłatwiej jest wynająć auto na lotnisku, ale można to też zrobić w wielu dzielnicach w centrum miasta. Samochód można wynająć od znanych agencji, takich jak Avis czy Hertz i mniejszych, lokalnych firm. Wybór aut jest przeogromny, a szczególną popularnością cieszą się tu SUV-y i kabriolety. Jeśli chcesz poczuć się jak gwiazda filmowa, możesz też wynająć luksusowe auto sportowe i przejechać się nim ulicami Hollywood.

Jeżdżenie samochodem po Los Angeles może być bardzo uciążliwe. Wokół miasta istnieje rozbudowany system autostrad, na którym można doświadczyć bardzo dużego ruchu i korków. Z drugiej strony, wszelkie oznaczenia są bardzo klarowne, a rozwiązanie proste i przejrzyste. Trzeba jednak przyznać, że niektóre przepisy mogą się nam wydawać dość szalone, jak na przykład zakaz skakania z jednego auta na drugie, chyba że poruszają się one z prędkością mniejszą niż około 105 km/godz. Apelujemy jednak, aby tego nie testować, a jedynie uśmiechnąć się do takiego „filmowego” przepisu.

W okolicy Los Angeles znajduje się mnóstwo fascynujących miejsc, które idealnie nadają się na jednodniową wycieczkę, albo ciekawy przystanek na dłuższej trasie. Około półtorej godziny od Los Angeles w Cabazon na północ od międzystanowej drogi nr 10 znajdują się gigantyczne rzeźby dinozaurów. Pierwszy to ważący sto pięćdziesiąt ton Dinozaur Dinny, a drugi, Mr. Rex, waży sto pięćdziesiąt ton i przypomina bardziej budynek niż rzeźbę. Stoją tam od lat 50-tych, a powstały, żeby zachęcać gości do zatrzymywania się w miejscowej Wheel Inn Cafe.

Ciekawym kierunkiem jest też zachód od Los Angeles na Palm Desert. Około dwieście sześćdziesiąt kilometrów od Los Angeles znajduje się największe jezioro w Kalifornii, Salton Sea. Zostało ono stworzone do celów agrykulturalnych w drugiej największej po Dolinie Śmierci depresji w Stanach Zjednoczonych. To miejsce o wyjątkowym, nieco mrocznym charakterze. Dawniej masowo odwiedzane przez rybaków i łódkarzy, dziś przez fotografów i poszukiwaczy miejsc dziwnych.

Nieopodal południowo-wschodniego wybrzeżu jeziora znajduje się miejscowość Niland, a w niej szalona Salvation Mountain. To poświęcona Jezusowi instalacja na wzgórzu na pustyni Kolorado. Jej autor Leonard Knight stworzył gigantyczny trójwymiarowy mural, którego treść stanowią różnobarwne cytaty z Biblii i chrześcijańskie sentencje.

Mieszkańcy Kalifornii to ludzie pełni pasji. Można się o tym przekonać odwiedzając jeszcze inne miejsce, tym razem na pólnoc od jeziora Salton. W miejscowości Landers, oddalonej o dwieście kilometrów od Los Angeles, znajduje się The Integratron. Jest to konstrukcja z lat 50-tych, którą zbudował lokalny ufolog na podstawie instrukcji, które otrzymał od przybyszy z Wenus. Budynek posiada paranormalne właściwości, może pośredniczyć w podróżach w czasie, potrafi też przeciwdziałać grawitacji. Ze względu na nietypowe właściwości akustyczne, urządzane są w nim sesje medytacyjne i „kąpiele dźwiękowe”.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.