Mapa

Tanie loty do Bostonu

Hasła „Tea Party” oraz „Herbatka Bostońska” na myśl przywodzić mogą urokliwe popołudnie spędzone na rozkoszowaniu się tym aromatycznym napojem. Tymczasem nawiązania do ulubionego napoju Brytyjczyków zarówno w nazwie jednego z najbardziej charakterystycznych ruchów społecznych oraz najsłynniejszego protestu w historii miasta, mają wielkie znacznie dla Bostonu jako miejsca, gdzie kształtuje się amerykańska myśl patriotyczna.

Tego nie można przegapić

Boston choć jest jednym z najstarszych miast Stanów Zjednoczonych przyciąga rzesze młodych ludzi. W mieście i jego okolicach znajdują się bowiem wiodące uczelnie kraju – Massachusetts Institute of Technology oraz słynny Uniwersytet Bostoński czy Harvard, znajdujący się na przedmieściach Cambridge. Podobno na jednego studenta przypada tutaj… jeden pracownik naukowy! Warto przyjrzeć się z bliska uczelniom i poczuć edukacyjnego ducha.

Będąc w Bostonie nie można przegapić Maratonu Bostońskiego, jednej z najstarszych tego typu imprez na świecie. Na tytuł najbardziej prestiżowego biegu maratońskiego w USA pracowano latami, dziś do udziału w nim dopuszczane są jedynie osoby o określonym rekordzie życiowym, a co roku startuje w nim kilkaset tysięcy biegaczy, których liczba sięga nawet miliona. W Patriots’ Day, kiedy to jest organizowana, całe miasto skupia się na świętowaniu i dopingowaniu sportowców. Ze względu na zamach który miał tu miejsce w 2013 roku, przed biegiem minutą ciszy składa się hołd osobom które zginęły, zostały ranne oraz tym, które niosły pomoc podczas tego tragicznego wydarzenia.

Kiedy ucichnie gwar sportowych zmagań wybierzmy się do Museum of Fine Arts (Muzeum Sztuki Współczesnej), jednego z najbardziej znaczących w kraju. Jego kolekcja licząca około 450 000 eksponatów przestawia prace Tycjana, van Gogha czy Renoira, a oprócz malarstwa również sztukę islamu i amerykańską, japońską grafikę, ceramikę z Wietnamu, czy starożytną sztukę egipską.

Stąd, udajmy się do „pępka świata”, jak zwał dzielnicę Beacon Hill amerykański pisarz Oliver Holmes. Beacon Hill uważana jest za jedną z najpiękniejszych i najbardziej zamożnych w Bostonie. Poza brukowanymi uliczkami, starymi kamienicami i domami z czerwonej cegły, znajduje się tutaj pochodzący z 1713 roku jeden z dwóch Domów Stanowych. Nowy Dom Stanowy, wybudowany w 1798 roku charakteryzuje złota kopuła, a wewnątrz przechowywany jest… wykonany z drewna dorsz, zwany Świętym Dorszem. Upamiętnia on znaczenie połowu tej ryby dla bogactwa regionu.

Okiem mieszkańca

Boston to niezwykle kulturalne miasto, które upodobali sobie pisarze, poeci czy twórcy filmowi. Tutaj urodzili się m.in. słynny pisarze Edgar Allan Poe czy aktorskie gwiazdy Edward Norton i Uma Thurman. Tu największe przeboje tworzył zespół Aerosmith czy Pixies. W mieście akcję swoich książek osadzał Stephen King i H.P. Lovecraft. Tutaj również ulokowano hitowy serial o tematyce prawniczej „Ally McBeal” oraz uznany na całym świecie thriller „Firma”.

Czy wiesz, że…

* W 1897 roku w Bostonie powstało pierwsze amerykańskie metro.

* Tu, w 1876 roku Alexander Graham Bell dokonał wiekopomnego odkrycia – wynalazł telefon.

* Massachusetts jako pierwszy amerykański stan zalegalizował małżeństwa zawierane przez osoby o tej samej płci.

* W jednej z dzielnic Bostonu, Brookline, urodził się prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy.

Lotniska

Ruch lotniczy Bostonu kierowany jest do Międzynarodowego Portu Lotniczego Boston-Logan.

Możesz polecieć w inne miejsce? Sprawdź pobliskie lotniska, aby więcej zaoszczędzić.

Lotniska w pobliżu: Boston Logan International

Często zadawane pytania

Jest jedno lotnisko w mieście Boston: Boston Logan International.
Delta, Qatar Airways, KLM, Sun Country Airlines, Cathay Pacific, Alitalia, Norwegian i Cape Air latają do: Boston Logan International bezpośrednio.
Najtańszy miesiąc, aby polecieć do: Boston Logan International, to Marzec.

Ceny na tej stronie to tylko najniższe, orientacyjne ceny, znalezione w ciągu ostatnich 45 dni.