Wypożyczalnie samochodów - Nowy Jork - Porównaj ceny ze Skyscanner

Wypożyczalnie mogą naliczać większe opłaty w przypadku kierowców mających mniej niż 25 lat. Zazwyczaj pobierają je przy odbiorze samochodu. W niektórych lokalizacjach mogą obowiązywać ograniczenia wiekowe. Przed rezerwacją sprawdź informacje w serwisie internetowym wypożyczalni.

Informacje aktualne na dzień 30.04.2015

###Gdzie odebrać i jaki samochód wynająć w Nowym Jorku?

Ponieważ ilość korporacji specjalizujących się w wynajmie samochodów jest tu bardzo duża, warto będzie skorzystać z wyszukiwarki Skyscanner, by porównać ich oferty, ceny, a nawet typy oferowanych samochodów. Samochód odebrać możesz między innymi na lotnisku La Guardia, a także w wielu lokalizacjach w centrum miasta, jak i poza nim – w Hoboken i Newport, nieopodal stacji kolejowej Hoboken, w okolicy Uniwersytetu Nowojorskiego czy też dzielnicy Lower Manhattan. Wszystkie samochody oferowane tu przez Avis, Hertz, Budget, Europcar czy Dollar wyposażone są w klimatyzację, a także automatyczną skrzynię biegów. Za samochód przeznaczony dla 4-5 osób zapłacisz tu już od 150 złotych za dobę. Zdarza się, że wyposażenie auta w GPS dwukrotnie podnosi koszt wynajęcia pojazdu.

Zasady ruchu drogowego i ruch uliczny

Podróżując przez miasto tak duże jak Nowy Jork, bezsprzecznie konieczne jest dostosowanie się do panujących tu zasad ruchu drogowego. Przepisy zobowiązują kierowcę do sygnalizowania zamiaru skręcania na nie mniej niż 100 stóp przez skrętem. Jeśli planujesz wyprzedzenie samochodu na drodze dwukierunkowej, przed wyprzedzanym samochodem musi się znaleźć wolna przestrzeń o długości minimum 200 stóp. Określając odległość od innych pojazdów stosuj „zasadę dwóch sekund”. Wybierz obiekt znajdujący się przed Tobą, może to być znak drogowy lub sygnalizacja świetlna. Kiedy pojazd przed Tobą minie go, na głos odliczaj mówiąc „sto i jeden, sto i dwa”. Jeśli wybrany obiekt miniesz przed dokończeniem odliczania, powinieneś zwolnić. W przypadku złej pogody odliczanie powinno trwać dłużej. Na wielu skrzyżowaniach w stanie Nowy Jork dopuszcza się możliwość skręcenia w prawo pomimo czerwonego światła. Musi to nastąpić po całkowitym zatrzymaniu pojazdu. W miastach o populacji przekraczającej milion na ten manewr musi pozwolić specjalny znak. W mieście wprowadzony został program „Operation Safe-Stop”, który zabrania wyprzedzania szkolnych autobusów podczas ich postoju. Za złamanie jest postanowień grożą wysokie kary. Surowa kara czeka również kierowców parkujących nielegalnie. Całe miasto stanowi bowiem Tow Away Zone, co w praktyce oznacza odholowanie naszego pojazdu w przypadku złamania zasad parkowania. Pamiętaj również, by zachować minimalną odległość 15 stóp od hydrantu.

###Gdzie warto pojechać?

Wodospad Niagara

Do wyprawy do wodospadu Niagara nikogo nie trzeba zachęcać. Ten jeden z cudów natury oferuje zapierający dech widok, którego nigdy nie zapomnisz. 320 metrów szerokości robi wrażenie! Dla wielu symbol Stanów Zjednoczonych, dla innych jeden z najpiękniejszych krajobrazów na świecie, niezmiennie zachwyca. Warto pozostawić tu samochód i wybrać się na spacer do… Kanady. Dzieli nas od niej jedynie most i niewielka opłata, a także 2 godziny wędrówki. W okolicy warto zajrzeć do miasteczka Niagara-on-the-lake, z polskim cmentarzem wojskowym ulokowanym w centrum miasta, a także zobaczyć Kanał Wellandzki czy Fort Niagara i jego historyczne zabudowania sięgające XVIII wieku.

Long Island

Long Island to prawdziwa enklawa zieleni, spokoju i piękna natury. Zaledwie kilka minut jazdy od Manhattanu czeka na nas prawdziwy raj położony nad Oceanem Atlantyckim. Możesz zrelaksować się tutaj na pięknych plażach, wyszaleć z parkach wodnych, kosztować smakołyków w lokalnych winiarniach i urokliwych knajpkach, a także odwiedzać niekończące się… sklepy! Jeśli Long Island odwiedzasz z rodziną, zajrzyj do tutejszych muzeów i akwariów, a także skorzystaj z wielu atrakcji na świeżym powietrzu.

Finger Lakes

Region Finger Lakes, czyli Paluszkowych Jezior, to doskonała atrakcja całoroczna. Odnajdą się tutaj entuzjaści historii i muzeów, a także każdy, kto uwielbia zakupy w centrach handlowych. Nieopodal ulokowane są dwa Najfajniejsze Małe Miasta w Ameryce – Owego i Hammondsport, które ten tytuł zdobywały już dwukrotnie. Zresztą nie tylko one zostały nagrodzone – koniecznie zajrzyj do tutejszych niewielkich browarów czy winiarni, by przekonać się, ile racji mieli fundatorzy licznie przyznanych im wyróżnień.

Europcar
Sixt
Enterprise
Hertz
Avis
National Car

Wynajem aut w Skyscanner

Witamy we wszechstronnej wyszukiwarce samochodów do wynajęcia Skyscanner. Aby pomóc Ci w znalezieniu najlepszego samochodu po niskiej cenie, przeszukujemy tysiące miejsc i porównujemy tysiące ofert. Minimalizujemy koszty, by podróż upłynęła jak najprzyjemniej. Wypożyczaj z nami.

Porównaj auta na wynajem – bezpłatnie

Skyscanner znajduje najniższe ceny wynajmu samochodów w Internecie. Kiedy wybierzesz odpowiednią ofertę, połączymy Cię bezpośrednio z wypożyczalnią w celu dokonania rezerwacji. Nigdy nie pobieramy opłat, dzięki czemu uzyskujesz zawsze najniższą cenę.

Wyszukaj w Skyscanner

Potrzebujesz wypożyczyć samochód? Znajdziemy coś dla Ciebie, niezależnie od tego, jakiego samochodu potrzebujesz i dokąd chcesz jechać. Wprowadź miejsce oraz daty odbioru i zwrotu, a my zbierzemy wszystkie najlepsze oferty. Po porównaniu zarezerwujesz samochód w kilka sekund.

*Jest to cena szacunkowa, która ma pomóc w dokonaniu wyboru z dużej liczby możliwości. Dzisiejsza cena opiera się na średniej najniższych cen znalezionych w serwisie Skyscanner w każdym z ostatnich 15 dni.