Los Angeles

16 kwi 202017 kwi 2020

2 osoby dorosłe - 1 pokój

Los Angeles skupia wiele kultowych i charakterystycznych dla Stanów Zjednoczonych dzielnic i miejsc - Hollywood, Beverly Hills, Universal Studios czy Disneyland. Praktycznie każda dzielnica miasta ma do zaoferowania fantastyczne atrakcje, a by poznać je wszystkie trzeba by tu spędzić kilka tygodni. By poznać Los Angeles w pigułce, warto skupić się na trzech miejscach i w nich poszukać odpowiadającego nam hotelu lub hostelu – filmowego Hollywood z ogromnym studiem filmowym i gwiazdą Michaela Jacksona, lotniska LAX i całego miasteczka, które tworzą zbudowane wokół niego hotele czy wreszcie Beverly Hills – miasta bogatych, wpływowych i sławnych.

Noclegi w Los Angeles - gdzie warto się zatrzymać?

Hollywood

Fascynatów filmów i amerykańskiego przemysłu filmowego najłatwiej będzie spotkać w Hollywood. Może nawet natkniemy się na jakąś filmową gwiazdę? Po zdjęciu wykonanym na tle słynnego napisu „Hollywood” umieszczonego na wzgórzach kolejnym punktem wyprawy musi być wizyta w Universal Studios, gigantycznym studio filmowym. Pozostaje nam tylko zajrzeć na Hollywood Boulevard i słynną Hall of Fame, gdzie odcisk swojej dłoni złożyły największe światowe gwiazdy, a wśród nich m.in. Michael Jackson czy Bruce Willis. Dalej znajduje się obserwatorium Griffith oraz Los Angeles Zoo. O nocleg nie powinniśmy się martwić, baza noclegowa jest tu doskonale rozwinięta, oferując głównie miejsca w drogich apartamentach i kilkugwiazdkowych hotelach lub – taniej – w motelach o zazwyczaj skromnych warunkach.

Okolice LAX

LAX, czyli międzynarodowy port lotniczy Los Angeles otwarty w 1937 roku jest największym lotniskiem zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Oddalony od centrum miasta o około 25 kilometrów rozwinął własną, doskonałą bazę noclegową, z której niezwykle często korzystają przylatujący do miasta biznesmeni. Budżetowe i skromne motele, bardziej komfortowe hoteliki i hotele ** i *** czy wreszcie wielkie, drogie, ekskluzywne hotele najlepszych światowych sieci przygotowały tu tysiące miejsc dla zmęczonych podróżą przyjezdnych. W końcu sam port corocznie odwiedza kilkadziesiąt milionów ludzi!

Beverly Hills

Miasto Beverly Hills otoczone przez Los Angeles zostało rozsławione przez niezwykle popularny serial „Beverly Hills 90210”. I tak jak w serialu, tak i teraz jest to miasto zamożnych ludzi, a ogrom i przepych ich rezydencji zaskakuje. Na ulicy mijać nas będą najdroższe auta świata, a w nich zamożne damy zmierzające na Rodeo Drive, jedną z najdroższych ulic USA. Czy w tym przepychu i blichtrze znalazło się miejsce na bazę noclegową? Tak, choć należy ona do najdroższych. Hotele 4- i 5-gwiazdkowe z prywatnymi basenami, pięknym widokiem, meblami topowych designerów oraz pokojami zaprojektowanymi przez doskonałych architektów choć trochę przybliżyć nas mogą do mieszkańców miasta. Najczęściej wybierają je zamożni biznesmeni, gwiazdy filmy czy kultury. Tu bez znaczenia jest wiek czy zainteresowania, wyznacznikiem są fundusze. 

Najlepiej oceniane hotele w: Los Angeles

od 559 zł
od 740 zł
od 1 810 zł

Co podróżni mówią o mieście Los Angeles?

9,8
Smakosze
9,1
Miłośnicy przygód
9,1
Miłośnicy nocnego życia
7,7
Miłośnicy sztuki
7,7
Miłośnicy luksusu
Opinie użytkowników (811)
Mey LC
Mey LC
01.12.2019

Bardzo mi się podobało, doskonałe miejsca, wiele opcji do zrobienia, gdzie pójść

Ayaka Isayama
Ayaka Isayama
12.09.2019

Chodziłem głównie po Hollywood. Wziąłem karczmę przy ulicy Walk of Fame, a było tam wiele autobusów i taksówek, więc nie zgubiłem się gdziekolwiek poszedłem i myślę, że był łatwo dostępny. Użyję go przez pół dnia, ale proszę wspiąć się na szczyt Hollywood. Stamtąd możesz dużo chodzić, ale jeśli chcesz zwiedzić góry Hollywood, droga prowadzi do Obserwatorium Griffitha. W nocy jest ciemno, dlatego zalecamy zejście przed zachodem słońca.

Michael Walsh
Michael WalshLos Angeles
22.03.2019

Howlin jest najlepszym kurczakiem, jakiego kiedykolwiek będziesz mieć. Tak, linia jest do dupy, ale .... radzę sobie z tym. Kurczak nie ma żadnych przypraw, by zabić cię! Poważnie kanapka zmienia życie

Milagros  Sandri
Milagros Sandri
02.03.2019

To jest bardzo słodkie! Sąsiadująca plaża, centrum Santa Monica, Hollywood sława spacer .... wszystko jest bardzo słodkie !!! I bardzo dobrze załatwiony

Pytania i odpowiedzi

Najtańszym miesiącem na pobyt jest Marzec; średnia cena noclegu to wówczas 476 zł. Najdroższy miesiąc na pobyt w: Los Angeles to Lipiec, ze średnią ceną 983 zł za dobę.
Średnia cena za nocleg w hotelu w miesiącu Kwiecień w zeszłym roku wynosiła 848 zł za dobę. To 5% więcej niż średnia cena za dobę w wysokości 803 zł w ciągu poprzednich 12 miesięcy.
W: Los Angeles przewidywana średnia temperatura w miesiącu Kwiecień to 16,2°C/61,2°F. Najcieplejszym miesiącem jest zazwyczaj Sierpień, ze średnią temperaturą 24,9°C/76,8°F. Najchłodniejszy miesiąc to Styczeń, ze średnią temperaturą 8,6°C/47,5°F.
Lotnisko położone najbliżej: Los Angeles to Hawthorne (HHR) (16,34 km). Inne pobliskie lotniska to: Los Angeles International (19,41 km) Burbank (19,50 km) Santa Monica (23,95 km) Long Beach Municipal (27,46 km) Upland Cable (51,55 km)

Zaplanuj podróż do: Stany Zjednoczone